Panika v městečku

• Belgie Panique au village (více)

Kôň má narodeniny. Jeho spolubývajúci, kovboj a indián doslova priťahujú problémy a katastrofy. Tentoraz sa rozhodnú darovať koňovi tehlový gril. Internetová objednávka tehál má však následky nečakaných rozmerov. A akoby toho nebolo dosť, počas noci začnú záhadne miznúť múry ich domu. Honba za zlodejmi z vodných hlbín ich zavedie do stredu zeme a do rúk dvoch šialených vedcov uprostred večného snehu a zimy... Podarí sa im získať svoj dom späť? Stihne kôň hodinu klavíra u svojej tajnej lásky, madam Longrée? Vo filme plnom absurdných a originálnych situácií autori rozhýbali klasické plastové postavičky z detských čias. Film vznikol na motívy rovnomenného seriálu. (maryam)

zlabus

Naprosto neuvěřitelně hravá záležitost, u který jsem se místy od srdce smál, protože kde jinde máte možnost vidět to co tady? Osel hraje na bicí, krávy skáčou padákem a celé se to točí kolem tří spolubydlících a to sice Koně (který miluje jízdu autem a rád se sprchuje) a naprosto pomateného Kovboje a Indiána. Viděl jsem ne až tak málo věci, ale tohle je dost možná jedna z nejoriginálnějších záležitostí, se kterou jsem měl dosud možnost se potkat. Škoda, že to místy trošku kolísá, protože jinak by to byl naprosto 100%-ní zážitek. Takhle je to jen 90%. ()

ivishka

Přesně takhle jsem si hrávala když mi bylo 5 let.Animovaný film,který jakkoliv odporuje fyzikálním zákonům a vůbec morální nemožnosti pochopit jakoukoliv recesi,kterou by mohlo být tohle dílo zjevně pojato.Plastelínovo-figurko-legová slátanina bez jakékoliv perspektivy.No nevím v hloubi duše doufám,že jsem jen nepochopila co tím chtěl autor říci,protože pak by to znamenalo,že jakákoliv logika v tom filmovém průmyslu asi nemá co pohledávat.Je to něco, co kdybych znovu někde viděla, tak pravděpodobně kladivem rozflákám televizi. ()

MissJ

Nebudu troškařit a označím tento animák za geniální. Když Kůň odhodil podkovy, přikryl se, zhasl a takto "uložen" ke spánku zůstal stát, musela jsem film stopnout, protože jinak bych, nemilosrdně odzbrojena, přišla o příští pětiminutovku. A nebylo to poprvé ani naposled. V tom nejlepším smyslu slova vyčerpávající film...S tou dabovanou verzí to nemyslí vážně, že ne? ()

UncleG

Kdybych si měl vybrat filmový vesmír, ve kterém bych v žádným případě nechtěl žít, skončilo by Aubierovo "Městečko" minimálně v první pětce. Svět plastových figurek, ve kterém platí zákony absurdity nad zákony fyzikáními, zákony právními i sociálními. Svět bez logiky, ve kterém akce vyvolává zcela nepředvídatelnou reakci a celý se pohybuje na hranici mezi šílenstvím a poťouchlostí. Prožít "Městečko" je jako prožít nejděsivější a zároveň nejvtipnější noční můru. Pitomé! Prdlé! Mimózní! Extrémně blbé. Jenže ono se na to Tak Hezky Kouká! A teď mě prosím omluvte, musím vyzvednout prase z hodin piána... ()

ABLABLABLA

Konečně jsme se dostala k tomu, abych se podívala i na film. A nečekaně mě Kůň, Kovboj, Indián a další nezklamali. Ovšem musím uznat, že seriál se mi líbil více. Ten děj víc plynul, fórky přišly člověku neplánované. U filmu se to už moc táhlo, ale to neznamená, že by se mi nelíbil a nudil mě, jen že seriál je takový svěžejší. Jde vidět, že pokrok se projevil i tady, už tu máme počítač a internet:) ()

Kaluž

Indien, Kauboj a Ševal jsou bezpochyby nejúžasnější plastová trojka v dějinách kinematografie. Skvělá komedie, která nešetří absurdním humorem a oživuje vzpomínky na dětská léta strávená s vojáčky dobývajícími pevnosti z lega. Panika v městečku není nic jiného než čirá radost ze hry, fantazii se zde meze nekladou. ()

Easykk

Nemůžu jinak...nejdříve jsem ohodnotil za čtyři. Jenže teď už je týden po promítání a já to mám pořád v hlavě - tu neskutečnou bláznivinu, ty šílený nápady, to bezchybné a originální provedení a skvělý francouzský dabing (ještě že to nedabovali do češtiny). Eskapády tří kamarádů z baráčku jsou naprosto unikátní a můžu s klidem říct, že mě málo filmů oslovilo a ohlodalo smíchem jako tenhle. Naprostá bomba a doporučuji všem kdo touží se od srdce a s nadsázkou zasmát těm největším, doslova největším, koninám pod sluncem :o) ()

Mr.Pumpkin

Seriál jsem neviděl, ale moc rád bych se na něj jednou podíval. Film totiž překypuje skvělými a originálními nápady, které baví, ale hodina a čtvrt je prostě moc dlouhá stopáž. V krátkých epizodách po pěti minutách to však jistě může fungovat víc než dobře. 70% ()

Aleee89

Paniku v městečku znám coby seriál, proto jsem i od filmu očekávala podobnou řachandu, ale možná byla má očekávání příliš veliká. Baví mě ta animace, to, že je to naprosto surrealistické a tak odlišné od mainstreamu, baví mě ústřední trojice, kdy Kůň je chytřejší než Indián a Kovboj dohromady, ale prostě to bylo jenom šílené a zábavné vrstvení poťouchlých nápadů na sebe, jen ne tak třeskutě vtipné jako útržky seriálu, co jsem viděla. ()

kajas

Prvních deset minut jsem absolutně nechápala, co se na obrazovce přede mnou děje, po největší šílenosti přišla další a další a... neskutečně jsem se díky fantazii tvůrců bavila :). Pravdou ale je, že ač má na celovečerák poměrně krátkou stopáž, v druhé polovině už "Panika v městečku" nedokáže moc překvapit. Krátkometrážní formát v tomhle případě asi účinkuje lépe. Zábava to je ale přesto veliká ;). ()

Efik_CZme

Nádherně zpracovaná bizarnost plní vtipu a fantasie... Přirovnat lze pouze k Robot chicken, které však nedosahuje kvalit Panique au village:-) ()

easaque

budu muset snížit tohle šíleně vysoké hodnocení, protože jsem tomu animáku vůbec nerozumněl. Teměř jsem se za celou dobu nezasmál a kulil jen oči. Absurdní humor mám moc rád, ale tuhle spatlaninu opravdu teda ne. Hvězdičku si zaslouží za animaci a nápad, ale ten scenář je opravdu šílený a nesmyslný, ale je vidět že k úspěchu to stačí ;-( ()

honajz2

Stejnojmenný seriál jsem jako děcko měl strašně rád a na film se chci podívat už několik let - jen jsem si na něj vzpomněl až teď. Ale stálo to za to, mě tahle absurdnost dost sedla a bavil jsem se dobře, jen mi to teda místy přišlo až moc pitomé (i na film pro děti). Jinak jsem ale spokojený. Navíc tvůrci si zde krásně vyhráli s naprosto banálním dějem a po celou tu dobu jsem se nenudil, ačkoli ke konci už je znát, že některé scény jsou natáhnuté kvůli tomu, aby to mělo aspoň hodinu. O bůhvíjaké originalitě bych ale nemluvil - znám Gumballův úžasný svět a Panika v městečku na něj v míře absurdity a nápadů fakt nemá. Slabé 4* ()

Morloth

Nedospěle nedětský film. Velmi specifický humor. A velmi dobrá zábava, pokud se dokážete zasmát tomu, že krávy se dají užít na bombardování a že partička vědců beze zbraní zbije mamuta. Jen mi neustále vrtá hlavou, co to muselo dát práce. ()