Lone Wolf and Cub: Baby Cart in Purgatory

(TV film)
všechny plakáty

Flipnic

Tato ULTRA-raritní TV verze Lone wolfa se nenachází ani na IMDB (zatím ...). Jedná se o televizní ztvárnění příběhů neporazitelného samuraje Ogami Itta, ve kterém průběžně narazíme na řadu příběhů a témat z celkem šestidílné nedokončené série, která vznikla na počátku 70. let. Tato série je jednou z největších a nejlepších samurajských legend, pro mne osobně nejlepší ...TOP OF ALL. Do televizní verze, která trvá něco přes 2 hodiny se samozřejmě nevešlo vše, ale vešel se tam závěr filmu a finální duel. Na filmu je zajímavá hlavní role Ogamiho (Takahashi) a hlavního záporáka Retsuda (Wakayama). Wakayama byl přitom hlavním představitelem Ogami Itta v jednotlivých šesti filmech. Film je sice výborný, ale když jsem viděl už jednou celou sérii, pak verzi z roku 1993, která obsahuje také závěr filmu (Lone Wolf and Cub: The Final Conflict) v hlavní roli s Tamurem Masakazuem, už mě to trochu nudilo. Věděl jsem kdy co příjde a co se bude vždy zhruba 5 - 10 minut odehrávat. Film je samozřejmě o soubojích a jejich choregrafii. Původní Lone wolf s Wakayamem byl znám tím, že se jednalo o jeden z nejbrutálnějších akčních sníkmů nejen Japonska, ale celého světa a Ogami zde porcoval nepřátele doslova na kusy, hektolitry krve stříkaly a všude se válely rozsekané mrtvoly nepřátel... Tato televizní verze obsahuje snad jen 3 gore-scény, krve si divák moc neužije. Co se ale týče samotné choreografie soubojů, to je opět pastva pro oči!!! Japonci prostě vždy uměli a to co tady Takahashi předvádí je opravdu špička v "oboru". První polovina je zaměřena spíše na příběh, pocity a vztah Ogamiho s malým synkem. Druhá pak již začíná rozjiždět souboje a ze skupinek nepřátel se stávají časem celé hordy až stovky nepřátel, které Ogami seká a porcuje kolem sebe jako dříví v lese. Musím však uznat že i přes špičkovou choreografii bojových scén, špičkovou průpravu Takahashiho s mečem, ani on se nemůže alespoň v mých očích rovnat s GRAND-masterem meče, Tomisaburo Wakayamem, který ztvárnil původního "šestidílného" Lone wolfa. Jeho rychlost s mečem byla prostě v jeho filmech a seriálech za hranicemi chápání, kolikrát meč nebyl ani vidět. Film mne bohužel ze všech dosud viděných verzí chytl nějak nejmíň za srdce, byl málo dojemný, ale aspoň jsem se dočkal finále a rozuzlení, které se mi zdálo HODNĚ kontroverzní, ale přijal jsem jej. Jinak film také neoplývá kdo ví jak extra dobrou hudbou a atmosféra je průměrná. I tak je to však vrchol ve svém žánru a pokud na to někde narazíte, neváhejte film skouknout!!! ()