poster

Uprostřed nicoty

 • USA

  Middle of Nowhere

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2008, 92 min

 • Psema
  ****

  Nebýt neodbytného pocitu, že jde o "jednohubkovou šuměnku", bylo by to za pět.(30.12.2009)

 • Chrustyn
  ***

  Další z řady malých, nezávislých filmů z amerického předměstí, kde není vše růžové, jak se na první pohled může zdát. Film trpí na poněkud chudší a stereotypní scénář (kde samozřejmě nechybí tajemství vyplouvající na povrch) ale herci naštěstí dokáží diváka natolik zaujmout, že film dokouká a příjemně se pobaví.(30.11.2012)

 • freddy
  ****

  Znáte ten pocit, když se díváte na film a tušíte že něco podobného už jste někdy v minulosti viděli, a to dokonce nejednou, ale přesto si to užíváte? Tohle přesně se u tohoto filmu stalo mě. Prostředí maloměsta, teenageři se svými problémy a jimž nikdo nerozumí, nudná práce, zkrátka nuda, stereotyp, šeď. Ale přesně takovéto filmy mě baví a oslovují a ani tento film není žádnou výjimkou. Jak už jsem se zmínil v nějakém jiném komentáři, já zkrátka miluju v amerických filmech maloměstské prostředí, a když se k tomu přidá žánr teenage komedie prodrchnutého dramatem, tak mé divácké srdce nadšením zaplesá. Já jsem si tento příběh skoro jako ze života parádně užil a jsem maximálně spokojený, ovšem zároveň je asi potřeba vysvětlit, proč tedy neuděluji pět hvězd. Je to z toho důvodu, že v určitých fázích příběhu jsem se nudil a film si nedokázal po celou dobu udržet rovnoměrně mou pozornost, a to já u filmů považuji za zásadní chybu. Pokud se mám vyjádřit k hercům, tak jsem byl zvědavý především na Antona Yelchina, který mě zaujal ve filmu "Charlie Bartlett" a tento herec mě ani tentokrát nezklamal, ovšem Eva Amuri mi k srdci nepřirostla a nepřišla mi příliš sympatická, ale v rámci možností zvládla svou roli dobře. Celkově tedy film hodnotím jako příjemné překvapení a uděluji čtyři hvězdy.(13.6.2011)

 • mm13
  ****

  Obyčajný film o obyčajných starostiach dospievania, len možno až príliš obyčajne natočený. Nejaký ten autorský vklad zo strany režiséra, umocňujúci náladu snímku či prehlbujúci niektorú z inak plnokrvných postáv by sa veru pridal, bolo by to chrumkavejšie. Ale na Stockwella (naposledy pakovina Turistas) nečakaný výkon. Najsvetlejším okamžikom, jedinou pridanou hodnotou, zostáva potvrdenie hereckých kvalít Antona Yelchina, ktorého snáď čaká ešte množstvo kvalitných rolí a kariéra Herca, nie hviezdičky na pár použití. Nebyť jeho výkonu, bolo by to o poznanie menej pútavé a nie až také autentické, uveriteľné a milé. Nešlo mu nedržať palce, nedalo sa si to s ním neprežiť. [70%](5.8.2010)

 • castor
  ***

  „Máme dvě pračky, ale do jedné neteče voda a z druhé neodtéká!“ Jakoby tenhle nemalý problém domácnosti ilustroval tyhle milostné, přátelské i rodinné vztahy. Ona potřebuje peníze na studium, on je lehce roztěkaný dealer marihuany. Oba sžírá neveselá minulost. Ona svolí, že mu bude dělat řidiče, scénárista navíc přidá další netriviální postavičky a na mix romantiky, dramatu i komedie je zaděláno. Je přitom soudný a uvěřitelný, jeho komické i dramatické podtóny nevyznívají do prázdna, čemuž úspěšně pomáhají i dobře zvolení herci (pro Evu Amurri to rozhodně není první film, kde hraje se svou skutečnou matkou Susan Sarandon). Problém se naťukne, děj začne plynout, bez zásadních odboček a ostřejších zatáček. Což je vlastně i škoda. Nicméně i tak milá jednohubka.(21.11.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace