Uprostřed nicoty

Middle of Nowhere

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2008, 92 min

• honajz

Asi jsem viděl jiný film. O nějakých postavách jako vytržených z reálného života nemůže být snad ani řeč. Celé je to pohádkově laděné. On nezdárný synek z bohaté rodiny, ona Popelka. Setkají se v aquaparku a pak spolu jezdí autem a prožívají různé příhody, aby on nakonec mohl ukázat, jakej je charakter. Jejich rodiče jsou každý po svém dementi - jedno jestli bohatej pošuk, nebo nákupů a slev chtivá "chudá" máma. Strašně z toho čiší ta snaha o nezávislý film, ta snaha vykřikovat, podívejte, jak charakterní postavy tady předvádím. Ale pro mě je to prostě jen a jen pohádka s otevřeným koncem. Možná pro druhý díl, druhého léta. http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/uprostred-nicoty.html(3.7.2010)

Životné ťažkosti v ľahkom prevedení. Až teraz som si uvedomil ako veľmi depresívne miesta sú vodné parky. A že Yelchin je vlastne charakterový herec ako prasa. Stockwell nakrútil príjemný film. Neponúka síce nič nové a pridržiava sa všetkých možných klišé ale aj napriek tomu je iný. Myslím si, že je to hlavne postavami. Nemôžete im totiž priať nič iné, len to najlepšie a ono sa im do aj tak stále nedostáva. Ale každá z nich si dokáže uvedomiť svoje šťastie v nešťastí. Krásna Eva Amurri Martino mi spríjemňovala každú jednu sekundu v ktorej sa objavila a Willa Holland mi niekoľko krát ukradla srdce a potom mi ho znova vrátila na správne miesto. Ja viem, že možno všetko čo píšem sú bludy prvotného rázu, ale občas film tak sadne, že sa vám zdá všetko odrazu ľahšie. A len tak ležať v tráve a pozerať sa na oblaky, alebo sa rozhodnúť správne keď to situácie veľmi nedovoľuje. V tom je skutočná hodnota. A tento film jej má na rozdávanie. Aj keď to robí veľmi jednoduchým spôsobom.(16.5.2014)

Život není lehký, život je svině. Americký nezávislý film to dokazuje v každém rodinném dramatu, s jakýmsi prvkem komedie, který se u nich objeví. A že jich je. Když to ale porovnám se Skandinávií, tak pro mě prostě většina těhlech americkejch dramat jsou obrovský průměr a to včetně legrace, kterou by si ve filmu přáli, ale mě ten decentní humor prostě nebaví. I když pravda, že tady se to občas docela pěkně rozjíždělo. Ale jenom občas.(11.12.2011)

Svěží nekýčovitý snímek s né sice nijak převratným dějem, ale s oto více uvěřitelnými výkony které dávají filmu svoji kvalitu a takové skryté kouzlo... - 6. 12. 2012 - 65%(6.12.2012)

Zjištění, že Eva Amurri je vlastně velice nehezká ženština v pozvolna plynoucím filmu, který servíruje vcelku uvěřitelný vztah dvou (třech) hlavních protagonistů. Zamrzí dost často šustící scénář, minimálně co se dialogů týče. A Wille Holland že tu bylo čtrnáct let, jo? Dammit.(4.7.2014)