Uprostřed nicoty

Middle of Nowhere

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2008, 92 min

Je to můj život, tak jakýpak štráchy :) Uprostřed nicoty je marijánový pole a dluhy. Tobogán, děti, tfuj a taky máma. Ta si kupuje kabáty, megera! Bytostný optimista zaplesá, protože v tom vidí svůj pokřivený odraz, narozdíl od zablešeného rádoby Brouka Pytlíka, jenž všechno věděl, všechno znal, leč usmát se nenadál. Mám-li chuť vystrčit bosé nohy z auta, lézt po skalách, hodovat, plavat či se prostě jen vysvléct z denní všednosti, pak do toho! Myslím, že to byl úkol. Myslím, že jsem ho splnil. Na jedničku! Zdar!(17.6.2010)

Životné ťažkosti v ľahkom prevedení. Až teraz som si uvedomil ako veľmi depresívne miesta sú vodné parky. A že Yelchin je vlastne charakterový herec ako prasa. Stockwell nakrútil príjemný film. Neponúka síce nič nové a pridržiava sa všetkých možných klišé ale aj napriek tomu je iný. Myslím si, že je to hlavne postavami. Nemôžete im totiž priať nič iné, len to najlepšie a ono sa im do aj tak stále nedostáva. Ale každá z nich si dokáže uvedomiť svoje šťastie v nešťastí. Krásna Eva Amurri Martino mi spríjemňovala každú jednu sekundu v ktorej sa objavila a Willa Holland mi niekoľko krát ukradla srdce a potom mi ho znova vrátila na správne miesto. Ja viem, že možno všetko čo píšem sú bludy prvotného rázu, ale občas film tak sadne, že sa vám zdá všetko odrazu ľahšie. A len tak ležať v tráve a pozerať sa na oblaky, alebo sa rozhodnúť správne keď to situácie veľmi nedovoľuje. V tom je skutočná hodnota. A tento film jej má na rozdávanie. Aj keď to robí veľmi jednoduchým spôsobom.(16.5.2014)

Nevím nevím... Tohle je taková ta mírně nadprůměrná záležitost, která neurazí, ale ani si ji nebudete nijak dlouho pamatovat. Vyjma hereckéhpo výkonu Susan Sarandom.Ta role jí opravdu sedla, a já jí v tom filmu opravdu neměl rád. Jinak jak jsem psal, klasika...tráva, "milostný trojúhelník" problémy v rodinách a pod. Za mě 70%(20.8.2012)

Znáte ten pocit, když se díváte na film a tušíte že něco podobného už jste někdy v minulosti viděli, a to dokonce nejednou, ale přesto si to užíváte? Tohle přesně se u tohoto filmu stalo mě. Prostředí maloměsta, teenageři se svými problémy a jimž nikdo nerozumí, nudná práce, zkrátka nuda, stereotyp, šeď. Ale přesně takovéto filmy mě baví a oslovují a ani tento film není žádnou výjimkou. Jak už jsem se zmínil v nějakém jiném komentáři, já zkrátka miluju v amerických filmech maloměstské prostředí, a když se k tomu přidá žánr teenage komedie prodrchnutého dramatem, tak mé divácké srdce nadšením zaplesá. Já jsem si tento příběh skoro jako ze života parádně užil a jsem maximálně spokojený, ovšem zároveň je asi potřeba vysvětlit, proč tedy neuděluji pět hvězd. Je to z toho důvodu, že v určitých fázích příběhu jsem se nudil a film si nedokázal po celou dobu udržet rovnoměrně mou pozornost, a to já u filmů považuji za zásadní chybu. Pokud se mám vyjádřit k hercům, tak jsem byl zvědavý především na Antona Yelchina, který mě zaujal ve filmu "Charlie Bartlett" a tento herec mě ani tentokrát nezklamal, ovšem Eva Amuri mi k srdci nepřirostla a nepřišla mi příliš sympatická, ale v rámci možností zvládla svou roli dobře. Celkově tedy film hodnotím jako příjemné překvapení a uděluji čtyři hvězdy.(13.6.2011)

Móda marihuanových roadmovies, i když tahle konkrétní se odehrává jenom na jednom místě, mě nijak nepohltila, skoro naopak. Většinou to v nich vypadá tak, že na světě je sice plno svinstva, ale všechno je vlastně tak nějak cool a v pohodě. Jenže ono není, jakkoli vše je stav mysli. Tenhle malý příběh, odehrávající se uprostřed ničeho, má pro mě tu výhodu, že i když se nebere příliš vážně, zase takovou bžundu si z patálií svých hrdinů nedělá. Je příjemný, celkem realisticky nekomplikovaný, a nebýt cukrkandlového finále, také zcela nepodbízivý. Solidní čtyřka.(1.11.2011)

• - Představitelka Grace Eva Amurri je dcerou Susan Sarandon, která zde hraje její matku, i ve skutečném životě. (monolog)