Uprostřed nicoty

Middle of Nowhere

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2008, 92 min

Znáte ten pocit, když se díváte na film a tušíte že něco podobného už jste někdy v minulosti viděli, a to dokonce nejednou, ale přesto si to užíváte? Tohle přesně se u tohoto filmu stalo mě. Prostředí maloměsta, teenageři se svými problémy a jimž nikdo nerozumí, nudná práce, zkrátka nuda, stereotyp, šeď. Ale přesně takovéto filmy mě baví a oslovují a ani tento film není žádnou výjimkou. Jak už jsem se zmínil v nějakém jiném komentáři, já zkrátka miluju v amerických filmech maloměstské prostředí, a když se k tomu přidá žánr teenage komedie prodrchnutého dramatem, tak mé divácké srdce nadšením zaplesá. Já jsem si tento příběh skoro jako ze života parádně užil a jsem maximálně spokojený, ovšem zároveň je asi potřeba vysvětlit, proč tedy neuděluji pět hvězd. Je to z toho důvodu, že v určitých fázích příběhu jsem se nudil a film si nedokázal po celou dobu udržet rovnoměrně mou pozornost, a to já u filmů považuji za zásadní chybu. Pokud se mám vyjádřit k hercům, tak jsem byl zvědavý především na Antona Yelchina, který mě zaujal ve filmu "Charlie Bartlett" a tento herec mě ani tentokrát nezklamal, ovšem Eva Amuri mi k srdci nepřirostla a nepřišla mi příliš sympatická, ale v rámci možností zvládla svou roli dobře. Celkově tedy film hodnotím jako příjemné překvapení a uděluji čtyři hvězdy.(13.6.2011)

„Máme dvě pračky, ale do jedné neteče voda a z druhé neodtéká!“ Jakoby tenhle nemalý problém domácnosti ilustroval tyhle milostné, přátelské i rodinné vztahy. Ona potřebuje peníze na studium, on je lehce roztěkaný dealer marihuany. Oba sžírá neveselá minulost. Ona svolí, že mu bude dělat řidiče, scénárista navíc přidá další netriviální postavičky a na mix romantiky, dramatu i komedie je zaděláno. Je přitom soudný a uvěřitelný, jeho komické i dramatické podtóny nevyznívají do prázdna, čemuž úspěšně pomáhají i dobře zvolení herci (pro Evu Amurri to rozhodně není první film, kde hraje se svou skutečnou matkou Susan Sarandon). Problém se naťukne, děj začne plynout, bez zásadních odboček a ostřejších zatáček. Což je vlastně i škoda. Nicméně i tak milá jednohubka.(21.11.2014)

Eva Amurri mi svyma vypoulenyma ocima lezla na nervy a ani nemam pocit, ze by podedila mamincin herecky talent. Ale nastesti mi vsechno vynahradil Anton Yelchin, kluk tak talentovany, az to bere dech. Byl zase tak sladce bezbranny, ze ve mne spustily vsechny ochranitelske pudy, a mel tak nevinoucky kukuc, ze i prodavani travy se zdalo uplne v poradku :).(25.6.2010)

Podařené nezávislé "dramedy" které stojí hlavně na parádních hereckých výkonech. Jak Yelchin, tak i Amurri se Sarandon předváději výborné výkony, u Yelchina se Sarandon už bych se ale nebál mluvit o škatulce ve které v posledních filmech uvízli. 75 %(6.10.2010)

príjemný film a Yelchin hral ako malý boh ... je fakt dobrý(11.6.2014)