Uprostřed nicoty

Middle of Nowhere

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2008, 92 min

Podařené nezávislé "dramedy" které stojí hlavně na parádních hereckých výkonech. Jak Yelchin, tak i Amurri se Sarandon předváději výborné výkony, u Yelchina se Sarandon už bych se ale nebál mluvit o škatulce ve které v posledních filmech uvízli. 75 %(6.10.2010)

Znáte ten pocit, když se díváte na film a tušíte že něco podobného už jste někdy v minulosti viděli, a to dokonce nejednou, ale přesto si to užíváte? Tohle přesně se u tohoto filmu stalo mě. Prostředí maloměsta, teenageři se svými problémy a jimž nikdo nerozumí, nudná práce, zkrátka nuda, stereotyp, šeď. Ale přesně takovéto filmy mě baví a oslovují a ani tento film není žádnou výjimkou. Jak už jsem se zmínil v nějakém jiném komentáři, já zkrátka miluju v amerických filmech maloměstské prostředí, a když se k tomu přidá žánr teenage komedie prodrchnutého dramatem, tak mé divácké srdce nadšením zaplesá. Já jsem si tento příběh skoro jako ze života parádně užil a jsem maximálně spokojený, ovšem zároveň je asi potřeba vysvětlit, proč tedy neuděluji pět hvězd. Je to z toho důvodu, že v určitých fázích příběhu jsem se nudil a film si nedokázal po celou dobu udržet rovnoměrně mou pozornost, a to já u filmů považuji za zásadní chybu. Pokud se mám vyjádřit k hercům, tak jsem byl zvědavý především na Antona Yelchina, který mě zaujal ve filmu "Charlie Bartlett" a tento herec mě ani tentokrát nezklamal, ovšem Eva Amuri mi k srdci nepřirostla a nepřišla mi příliš sympatická, ale v rámci možností zvládla svou roli dobře. Celkově tedy film hodnotím jako příjemné překvapení a uděluji čtyři hvězdy.(13.6.2011)

Eva Amurri mi svyma vypoulenyma ocima lezla na nervy a ani nemam pocit, ze by podedila mamincin herecky talent. Ale nastesti mi vsechno vynahradil Anton Yelchin, kluk tak talentovany, az to bere dech. Byl zase tak sladce bezbranny, ze ve mne spustily vsechny ochranitelske pudy, a mel tak nevinoucky kukuc, ze i prodavani travy se zdalo uplne v poradku :).(25.6.2010)

Chrochtam blahom! Najjednoduchsie sa da tento skvost vyjadrit troma pismenkami WOW. A teraz trosku zlozitejsie :) To, co sa odohrava v tomto filme je po nesmierne dlhej-predlhej dobe ten najuveritelnejsi a najrealnejsi zivotny pribeh, aky som mala tu cest vidiet. Vsetky zucastnene osoby su prirodzene, ako vytrhnute z bezneho zivota nas beznych smrtelnikov... Anton je jeden vynikajuci herec, ktory ma pred sebou dufam skvelu karieru, Susan je zarukou kvality a mlade kocky Willa a Eva su neuveritelne nadherne a talentovane herecky a tiez sa tesim, kedy ich uvidim v dalsich filmoch. Takze summa summarum, smiala som sa, plakala, rozculovala, zasiahla ma proste cela plejada krasnych pocitov a vrelo odporucam vsetkym, ktori neziju v umelo vykonstruovanom svete falosnych penazi, ceckov a usmevov, ale v nelahkom zivote, kde si vsetko musime zasluzit.(31.10.2009)

Velmi sympatická "indie" podívaná, kterou svými výkony a přítomností pozvedávají o úroveň výš Anton Yelchin i rodinné duo Eva Amurri - Susan Sarandon. Přesto mě dějově snímek trochu zklamal, na těch 92 minut zasněné záběry nekonečně prázdné krajiny a modrého nebe nad vodním parkem, v němž Dorian a Grace pracují, prostě nestačí...(11.6.2011)