Bratříček a sestřička (TV film)

• Německo

Brüderchen und Schwesterchen

Rozprávky bratov Grimmovcov: Braček a sestrička

Fantasy / Pohádka / Rodinný

Německo, 2008, 59 min

Předloha:

Jacob Grimm (kniha), Wilhelm Grimm (kniha)
  • Pussycat18

Bratři Grimmové mají takové pohádky, plné kruté reality, zlosti a zášti.. málokdy jejich příběhy končí opravdu šťastně, většinou hlavní hrdinové naleznou "šťastný konec" v náruči osvobozující smrti. Kdo se ale ujme jejich filmového zpracování, měl by si dát záležet. Rozhodně více, než v tomto případě.(3.1.2010)

• Pharlap

Toto opravdu není pohádka, která by patřila mezi ty vydařené. Otřesné herecké výkony, stupidní scénář.. Připomíná mi to práci produkčního týmu kolem seriálu Lensen a spol. .. A to opravdu bolí, takhle zprznit pohádkový příběh.(3.1.2010)

• Elyssea

Německé pohádky nemají prostě to kouzlo. Vše je hrozně přetrikované, čarodějnice přehrává a ještě ke všemu Němky nejsou hezké princezny. To, že král je poněkud mdlého rozumu mě nepřekvapuje, ale proboha mohli ty děti nějak pojmenovat. Nebo se stále oslovovali jen Bratříčku a Sestřičko?(6.3.2011)

• LadyVader

Tak nevím jestli Grymmové nerotujou v hrobě, ze všech těch špatných adaptací.(17.9.2010)

• Meow86

Es waren einmal in einem Königreich zwei Kinder: Brüderchen und Schwesterchen... Oh nein, es war ein bisschen langweilig, nicht wahr? Kdyby v životě všechno šlo tak rychle jako v některých pohádkách, tak už jsem 5x vdaná a 4x rozvedená.(8.5.2015)