Bratříček a sestřička (TV film)

• Německo

Brüderchen und Schwesterchen

Rozprávky bratov Grimmovcov: Braček a sestrička

Fantasy / Pohádka / Rodinný

Německo, 2008, 59 min

Předloha:

Jacob Grimm (kniha), Wilhelm Grimm (kniha)
  • Milan25

Tady se bída snoubila s nouzí úplně učebnicově. Herecké výkony jsou mizerné, scénář je vyloženě stupidní, a ten laciný dabing tomu taky nepřidal (zvláště zpěvné pasáže, kdy ani jeden dabér neumí zpívat). No a ty vizuální efekty... ehm.(6.3.2011)

• Autogram

Suché nemecké spracovanie bez humoru, bez akcie, iba s tonou nezmyslov, ktoré je zbytočné rozpisovať, keď Ježinka to už krásne zhrnula. Jedna hviezda len za to, že deti to nevedno prečo zaujímalo a šťastne dopozerali do konca.(1.9.2015)

• forsythia

Já myslela, že debilnější pohádky než Troškovy už se nenajdou. Omyl, najdou. Zapomněla jsem na velkého bratříčka za naší západní hranicí.(4.1.2015)

• Pussycat18

Bratři Grimmové mají takové pohádky, plné kruté reality, zlosti a zášti.. málokdy jejich příběhy končí opravdu šťastně, většinou hlavní hrdinové naleznou "šťastný konec" v náruči osvobozující smrti. Kdo se ale ujme jejich filmového zpracování, měl by si dát záležet. Rozhodně více, než v tomto případě.(3.1.2010)

• Meow86

Es waren einmal in einem Königreich zwei Kinder: Brüderchen und Schwesterchen... Oh nein, es war ein bisschen langweilig, nicht wahr? Kdyby v životě všechno šlo tak rychle jako v některých pohádkách, tak už jsem 5x vdaná a 4x rozvedená.(8.5.2015)