poster

Bratříček a sestřička (TV film)

 • Německo

  Brüderchen und Schwesterchen

 • Slovensko

  Rozprávky bratov Grimmovcov: Braček a sestrička

Fantasy / Pohádka / Rodinný

Německo, 2008, 59 min

Předloha:

Jacob Grimm (kniha), Wilhelm Grimm (kniha)
 • Meow86
  **

  Es waren einmal in einem Königreich zwei Kinder: Brüderchen und Schwesterchen... Oh nein, es war ein bisschen langweilig, nicht wahr? Kdyby v životě všechno šlo tak rychle jako v některých pohádkách, tak už jsem 5x vdaná a 4x rozvedená.(8.5.2015)

 • Milan25
  odpad!

  Tady se bída snoubila s nouzí úplně učebnicově. Herecké výkony jsou mizerné, scénář je vyloženě stupidní, a ten laciný dabing tomu taky nepřidal (zvláště zpěvné pasáže, kdy ani jeden dabér neumí zpívat). No a ty vizuální efekty... ehm.(6.3.2011)

 • kocik1
  odpad!

  Mezi nebem a zemí se najde ledacos, mimo jiné i fenomén zvaný německá pohídka představující nám zamilovaného prince, který při svém dvoření vypadá, jako by právě prodělával lobotomii mozku a podle toho se i chová. Čarodějnice si zase myslí, že když jednu šoupne do postele a druhou z ní odstraní, nikdo si nevšimne, že došlo k záměně. U lobotomického prince by se to snad povést mohlo, ale proč si němci myslí, že o mozek přišli i poddaní a diváci?(26.11.2016)

 • LadyVader
  *

  Tak nevím jestli Grymmové nerotujou v hrobě, ze všech těch špatných adaptací.(17.9.2010)

 • Pussycat18
  **

  Bratři Grimmové mají takové pohádky, plné kruté reality, zlosti a zášti.. málokdy jejich příběhy končí opravdu šťastně, většinou hlavní hrdinové naleznou "šťastný konec" v náruči osvobozující smrti. Kdo se ale ujme jejich filmového zpracování, měl by si dát záležet. Rozhodně více, než v tomto případě.(3.1.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace