Arsy-Versy (studentský film) (festivalový název)

Arsy-Versy

Krátkometrážní / Dokumentární

Slovensko, 2009, 23 min

Miro Remo

Miro Remo

Jaro Vaľko

Malý skvost študentskej krátkometrážnej dokumentaristiky. Remo sa cez originálne zábery s vycibreným štýlom úspešne vyjadruje k množstvu tém a otázok, čo je na takom malom priestore takmer neuveriteľné. Je sociálny, je mystický, je vtipný. Samozrejme k tomu potreboval protagonistu natoľko sympatického a jedinečného, ako je Ľuboš, ktorý svoj život začal dokumentovať už dávno predtým, než to uskutočnil jeho synovec Miro. Pasáž o spomínaní na amatérsky remake Planéty opíc s motýľmi miesto opíc a starým wartburgom miesto vesmírnej lode, ktorý Ľuboš natočil „Husákovi natruc“, je tou najkrajšou poctou kinematografii, akú som v poslednom čase videl. (9/10)(9.3.2014)

Velmi zaujimavy namet (dokument o chlapikovi, ktory takmer cely zivot studuje v jaskyniach netopiere), vykazujuci sviezi styl, sceny v jaskyni nadobudaju i vdaka pouzitej hudbe az nadpozemsky nadych. Nechyba aj humor a zapamatania hodny zaverecny zaber.(1.8.2009)

zábavné. ale na dokument moc krátke. trošku viac motívu prečo, prečo, prečo :) a bolo by to nie len zábavné, alebo možno ešte zábavnejšie. pekné(16.3.2010)

Slušný dokument. Najprv som si myslel že notoricky známe hudobné motívy filmu uškodia, ale napokon mu to pomáha... Rovnováha medzi témou a režisérskym prístupom ho vyzdvihuje nad ostatnú tuzemskú produkciu...(9.1.2011)

Veľmi pekná kamera Miro. Len detail: An der schönen blauen Donau, alebo ako uvádzaš v titulkoch The Blue Danube nenapísal Richard, ale Johann Strauss. Držím palčáky.(17.2.2013)

• - Tento film si okrem iných pozrel aj Johnny Depp a skonštatoval, že sa jednalo o výborné dielo. Nakoniec sa stretol s Mirom Remom a zobral ho na festival, na ktorom bol headlinerom. (tommy187)

• - Po tom, ako Miro Remo dostal ocenenie, povedal v príhovore, že jeho strýko Ľuboš si uvedomil, že fotenie netopierov mu zabralo veľa času. Teraz fotí orchidey. (tommy187)

• - Všetko v príbehu bolo skutočné, vrátane hercov aj fotografií. Ľuboš s tým súhlasil a nakoniec priznal, že niektorí ľudia z dediny naňho po tomto filme zmenili názor. (tommy187)