Arsy-Versy (studentský film) (festivalový název)

Arsy-Versy

Krátkometrážní / Dokumentární

Slovensko, 2009, 23 min

Miro Remo

Miro Remo

Jaro Vaľko

Slušný dokument. Najprv som si myslel že notoricky známe hudobné motívy filmu uškodia, ale napokon mu to pomáha... Rovnováha medzi témou a režisérskym prístupom ho vyzdvihuje nad ostatnú tuzemskú produkciu...(9.1.2011)

Našťastie to bolo ako kontroverzné tak aj vtipné. Musím uznať, že som čakal omnoho viac, aj keď je pravdou, že som si čítať recenzie vopred nemal. No napriek tomu, som sa pomerne dobre zabavil, a to napriek tomu, že málokedy si pozriem dvadsať-minútový film. Zbehlo to naozaj veľmi rýchlo, až nečakane rýchlo a musím uznať, že hlavne posledná scéna bola úplne najlepšia! Môžem odporučiť. (Inak, neberte to tak, že som veľmi kritický, tento film si veľmi vážim ako aj Mira Rema, no jednoducho som nenašiel to čo som hľadal. 60%. Zaujímavosti : Po tom, ako Miro Remo dostal ocenenie povedal v príhovore, že jeho strýko Ľuboš si uvedomil, že fotenie netopierov mu zabralo veľa času. Teraz fotí orchidey. /// Tento film si okrem iných pozrel aj Johnny Depp a skonštatoval, že sa jednalo o výborné dielo. Nakoniec sa stretol s Mirom Remom, a zobral ho na festival, v ktorom bol headlinerom. /// Film nebol robený na súťaže a napriek tomu dostal až 36 festivalových ocenení. /// Všetko v príbehu bolo skutočné, vrátane hercov aj fotografií. Ľuboš s tým súhlasil, a nakoniec priznal, že niektorí ľudia z dediny naňho po tomto filme zmenili názor.(18.10.2013)

Veľmi pekná kamera Miro. Len detail: An der schönen blauen Donau, alebo ako uvádzaš v titulkoch The Blue Danube nenapísal Richard, ale Johann Strauss. Držím palčáky.(17.2.2013)

Arsy-Versy má dušu a vtip. To nie je málo. Väčšina študentských filmov mi totiž pripadá urobená v zmysle: nakrúťme niečo, čo nám predpisujú osnovy, keď už sme tí režiséri, naplňme tie minúty čímsi zvláštnym, keď už sme tí umelci. Chýba prirodzený zápal, presvedčenie ostáva len v rovine - sme kreatívni, tak čosi vytvoriť musíme. Výsledkom sú desiatky neživotných pokusov, nepozerateľných a zároveň neinovatívych experimentov a ničnehovoriacich dokumentov. Kvantitatívne rastúci počet mladých adeptov réžie neznamená bohužiaľ zároveň zvýšenie percenta tých naozaj kvalitných. Remo medzi tých kvalitnejších rozhodne patrí a výsledok sa zautomatizovanému kreatívnemu schématizmu vymyká, čo je len dobre.(2.10.2011)

Velmi zaujimavy namet (dokument o chlapikovi, ktory takmer cely zivot studuje v jaskyniach netopiere), vykazujuci sviezi styl, sceny v jaskyni nadobudaju i vdaka pouzitej hudbe az nadpozemsky nadych. Nechyba aj humor a zapamatania hodny zaverecny zaber.(1.8.2009)

• - Všetko v príbehu bolo skutočné, vrátane hercov aj fotografií. Ľuboš s tým súhlasil a nakoniec priznal, že niektorí ľudia z dediny naňho po tomto filme zmenili názor. (tommy187)

• - Tento film si okrem iných pozrel aj Johnny Depp a skonštatoval, že sa jednalo o výborné dielo. Nakoniec sa stretol s Mirom Remom a zobral ho na festival, na ktorom bol headlinerom. (tommy187)

• - Po tom, ako Miro Remo dostal ocenenie, povedal v príhovore, že jeho strýko Ľuboš si uvedomil, že fotenie netopierov mu zabralo veľa času. Teraz fotí orchidey. (tommy187)