Arsy-Versy (studentský film) (festivalový název)

Arsy-Versy

Krátkometrážní / Dokumentární

Slovensko, 2009, 23 min

Miro Remo

Miro Remo

Jaro Vaľko

Dozvěděli jsme se, že je pan Luboš ohromně potrhlá osoba. Jeho maminka má nervy ze železa a špatnou paměť. My bysme ale uvítali více odpovědí než otázek. Třeba proč zrovna netopýři? Měl někdy pan Luboš otce nebo spadl z vesmíru? Proč nestudoval na netopýrologa? Proč nepracuje a kde bere peníze na svůj koníček? Co na to říká Batman? Jak dlouho to autor se svým příbuzným nacvičoval? Někomu stačí, že je to zábavná netopýří odyssea, ale mně nikoli. Sic 20 minut, ale přišlo mi, že se to záhadně motá v kruhu. Na závěr vypíchnu dvě povedené scény, které se zapsaly do mé paměti - rozhovor o fotoaparátech; konec těžké šichty v cementárně a na kole projíždějící pan Luboš Koníček. Pak proč ho lidi nechápou. ;-)(1.4.2010)

Našťastie to bolo ako kontroverzné tak aj vtipné. Musím uznať, že som čakal omnoho viac, aj keď je pravdou, že som si čítať recenzie vopred nemal. No napriek tomu, som sa pomerne dobre zabavil, a to napriek tomu, že málokedy si pozriem dvadsať-minútový film. Zbehlo to naozaj veľmi rýchlo, až nečakane rýchlo a musím uznať, že hlavne posledná scéna bola úplne najlepšia! Môžem odporučiť. (Inak, neberte to tak, že som veľmi kritický, tento film si veľmi vážim ako aj Mira Rema, no jednoducho som nenašiel to čo som hľadal. 60%. Zaujímavosti : Po tom, ako Miro Remo dostal ocenenie povedal v príhovore, že jeho strýko Ľuboš si uvedomil, že fotenie netopierov mu zabralo veľa času. Teraz fotí orchidey. /// Tento film si okrem iných pozrel aj Johnny Depp a skonštatoval, že sa jednalo o výborné dielo. Nakoniec sa stretol s Mirom Remom, a zobral ho na festival, v ktorom bol headlinerom. /// Film nebol robený na súťaže a napriek tomu dostal až 36 festivalových ocenení. /// Všetko v príbehu bolo skutočné, vrátane hercov aj fotografií. Ľuboš s tým súhlasil, a nakoniec priznal, že niektorí ľudia z dediny naňho po tomto filme zmenili názor.(18.10.2013)

zábavné. ale na dokument moc krátke. trošku viac motívu prečo, prečo, prečo :) a bolo by to nie len zábavné, alebo možno ešte zábavnejšie. pekné(16.3.2010)

Arsy-Versy má dušu a vtip. To nie je málo. Väčšina študentských filmov mi totiž pripadá urobená v zmysle: nakrúťme niečo, čo nám predpisujú osnovy, keď už sme tí režiséri, naplňme tie minúty čímsi zvláštnym, keď už sme tí umelci. Chýba prirodzený zápal, presvedčenie ostáva len v rovine - sme kreatívni, tak čosi vytvoriť musíme. Výsledkom sú desiatky neživotných pokusov, nepozerateľných a zároveň neinovatívych experimentov a ničnehovoriacich dokumentov. Kvantitatívne rastúci počet mladých adeptov réžie neznamená bohužiaľ zároveň zvýšenie percenta tých naozaj kvalitných. Remo medzi tých kvalitnejších rozhodne patrí a výsledok sa zautomatizovanému kreatívnemu schématizmu vymyká, čo je len dobre.(2.10.2011)

Veľmi pekná kamera Miro. Len detail: An der schönen blauen Donau, alebo ako uvádzaš v titulkoch The Blue Danube nenapísal Richard, ale Johann Strauss. Držím palčáky.(17.2.2013)