Arsy-Versy (studentský film) (festivalový název)

Arsy-Versy

Krátkometrážní / Dokumentární

Slovensko, 2009, 23 min

Miro Remo

Miro Remo

Jaro Vaľko

Slušný dokument. Najprv som si myslel že notoricky známe hudobné motívy filmu uškodia, ale napokon mu to pomáha... Rovnováha medzi témou a režisérskym prístupom ho vyzdvihuje nad ostatnú tuzemskú produkciu...(9.1.2011)

Dozvěděli jsme se, že je pan Luboš ohromně potrhlá osoba. Jeho maminka má nervy ze železa a špatnou paměť. My bysme ale uvítali více odpovědí než otázek. Třeba proč zrovna netopýři? Měl někdy pan Luboš otce nebo spadl z vesmíru? Proč nestudoval na netopýrologa? Proč nepracuje a kde bere peníze na svůj koníček? Co na to říká Batman? Jak dlouho to autor se svým příbuzným nacvičoval? Někomu stačí, že je to zábavná netopýří odyssea, ale mně nikoli. Sic 20 minut, ale přišlo mi, že se to záhadně motá v kruhu. Na závěr vypíchnu dvě povedené scény, které se zapsaly do mé paměti - rozhovor o fotoaparátech; konec těžké šichty v cementárně a na kole projíždějící pan Luboš Koníček. Pak proč ho lidi nechápou. ;-)(1.4.2010)

Velmi zaujimavy namet (dokument o chlapikovi, ktory takmer cely zivot studuje v jaskyniach netopiere), vykazujuci sviezi styl, sceny v jaskyni nadobudaju i vdaka pouzitej hudbe az nadpozemsky nadych. Nechyba aj humor a zapamatania hodny zaverecny zaber.(1.8.2009)

Veľmi pekná kamera Miro. Len detail: An der schönen blauen Donau, alebo ako uvádzaš v titulkoch The Blue Danube nenapísal Richard, ale Johann Strauss. Držím palčáky.(17.2.2013)

zábavné. ale na dokument moc krátke. trošku viac motívu prečo, prečo, prečo :) a bolo by to nie len zábavné, alebo možno ešte zábavnejšie. pekné(16.3.2010)