Temný dům

Dům hrůzy

(festivalový název)

Drama / Thriller / Krimi

Polsko, 2009, 105 min

prívlastok "poľské fargo" je celkom výstižný.(24.6.2010)

• dr.horrible

Poznámka: Nevydarená projekecia. Priebežné štyri hviezdy (pozrieť znovu)(24.10.2013)

Masakrózní! :) Marně vzpomínám na film, kde by se celou stopáž tak mocně chlastalo jako v tomhle polském panoptiku. Prolínání dvou časových linií kriminálního vyšetřování a příběhu hlavního hrdiny nás od začátku připravuje na to, že se tady budou dít věci a že nás čeká vskutku šťavnaté vyvrcholení. Vše je prokládáno ostrými hudebními vsuvkami a neurvalým černým humorem a celé je to pak zabaleno v drsném audiovizuálu, což jenom umocňuje atmosférický zážitek, který z hlavy jen tak nedostanete...(23.1.2013)

Skvěle natočeno, naštěstí jsem absolutně nepochopila politické pozadí (třeba mi to někdy někdo vysvětlí) a celkem jsem se bavila hnusem z Běščadu. Zřejmě jsem čekala pompéznější pointu, tahle byla málo radikální vzhledem k průběhu filmu.(19.1.2014)

Když se svérázní účastnici Národního lovu sejdou u Studny, samohonka teče proudem, až se z toho starý Brůna začíná kymácet. A nebojte se, miláčkové, na sekeru taky dojde!(7.1.2011)