Reklama

Reklama

Amreeka

(festivalový název)
  • Česko Zkažené státy americké (festivalový název) (více)
Trailer

Obsahy(1)

Současný civilní příběh o palestinské křesťanské emigrantce, která se přestěhuje se svým synem do Illinois v době, kdy USA právě začínají druhou válku proti Iráku, a poznává na vlastní kůži, jaké je to být znovu v zemi, kde nerozlišují arabskou a muslimskou minoritu. Tragikomický pohled z arabské strany o ženě s velkým tělem i velkým srdcem. (LuckyK)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (16)

sepp 

všechny recenze uživatele

Ja to reknu takhle: techto filmu jsem uz videl takove spousty, vsechny se stejnym poselstvim a vsechny stejne a - ano - naivni. Takhle proste svet nefunguje. Jo a mimochodem, kdyz hlavni hrdinka vypravi, ze sachy pochazej od arabu, myli se. Pochazi od Irancu, resp. z oblasti mezi Iranem a Indii. Achjo.. ()

easaque 

všechny recenze uživatele

další snímek z oblasti přistěhovalectví a zobrazuje jak je těžké zapadnout do novému prostředí. Režisérská taktovka v ženské ruce byla docela cítit, takže je film zaměřený sentimentálněji. Více humoru a nadhledu by mu rozhodně neškodilo. Zpracování je však slušné a téma podává přesvědčivě. Mé hodnocení ovlivnilo téma, které mi nebylo tak blízké a pochopitelně i silnější zaměření pro slabší pohlaví – proto slabší tři hvězdičky. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Reklama

emma53 

všechny recenze uživatele

Moc sympatická a milá Muna v podání Nisreen Faour a jestli to byla její první role, tak klobouk dolů. Jinak to žádná procházka růžovým sadem opravdu není a poprat se s tím, že sny se většinou neslučují s realitou, je někdy dost těžké. Tématicky je takových filmů opravdu hodně a tady to na mě působilo až příliš tendenčně, což trochu pokazilo jinak můj celkem dobrý dojem. ()

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Nádherná ilustrace srážky kultur. Američané válčí zrovna v Iráku, neví za co ani proti komu, aby nakonec zajistili Iráku svobodu a demokracii. Z Palestiny mezitím emigruje do USA za příbuznými matka se synem. Báječné představy o zemi zaslíbené se rozbíjí o nezájem a předsudky běžných Američanů, synův pobyt ve škole je velmi složitý, Arabové v té době nemají na růžích ustláno. To ale není tématem filmu, tím je vztah mezi lidmi. Vyhořelá západní civilizace založená na čase a toku peněz může nabídnout arabské kultuře jediné, relativně důstojnou existenci. Nic víc. I když to není zdaleka málo, v centru zájmu Arabů je především jednotlivec. Možná to tak ve zprávách v televizi nevypadá, ale je tomu tak. A tady je těžiště filmu, ukazuje nám rozdíly ve vztahu k rodině, práci, lidem okolo, způsob stravování (fast food vs. rodinná večeře). Film je samozřejmě neobjektivní, proarabský, ale vkaz je jasný- jsme lidé jako vy, máme stejné problémy a nejsme banda teroristů. Mimořádně citlivě a nepodbízivě natočeno. "A kdybys potkala toho vašeho prezidenta, řekni mu ať odsud odejde, my chceme žít v klidu a míru..." 90% ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Atraktivně a vtipně natočený velmi lidský příběh Palestinky, která emigruje do USA. 1) Filmový debut třiatřicetileté velmi půvabné otevřeně lesbické režisérky Cherien Dabisové čerpá z vlastních zkušeností. Cherien se narodila jordánské matce a palestinskému otci v Omaze. Jako čtrnáctiletá zažila denní výhružky smrtí během války v Zálivu (1990 - 1991). Její otec - lékař - ztratil většinu svých pacientů. Tajná služba vyšetřovala ve škole fámu, že Cherienina 17tiletá sestra chystá atentát na Bushe._____ 2) Příběh je natočen s vtipným nadhledem, zcela mu chybí křečovitá dramatičnost, tak typická pro podobné náměty. Hlavní hrdinka, žena středních let Muna z Bethlemu, bere život bez předsudků._____ 3) Leitmotivem snímku je lidskost, neokázalá, obyčejná, nenápadná. Hřejivou lidskou účastí si postupně Muna získá své okolí. A právě toto člověčenství je darem, který film divákovi nabízí. ()

Galerie (22)

Reklama

Reklama