Útěk

• Česko Mladí, krásní a bohatí (více)

Mousse a Louis jsou mladí, krásní, bohatí a zamilovaní. Jejich život ale ovládly drogy. Jednoho dne se předávkují a Louis umírá. Mousse přežije a brzy zjistí, že je těhotná. Dobře situovaná rodina Louise se s tím nehodlá smířit a trvá na interrupci. Mousse se cítí ztracená a utíká daleko z Paříže, do domu na venkově. O několik měsíců později ji následuje i Louisův bratr. Jak dopadne útěk obou před pokryteckou společností...? (oficiální text distributora)

RomanHyde

Jak hodnotit Útěk? Tři hvězdy málo a čtyři hodně. Každopádně se jedna do jisté míry o film, který ve vás chvíli zůstane. Přesně tak jak to umí Ozon točit. Příběh současných zbohatlíků, dětí, které nemají běžné starosti a kterým jsou existenční problémy cizí, komplikují si však život drogami. Ty dávají jejich životu zcela jiný směr, přichází zbytečná smrt a poté sledujeme příběh dívky, která s touto zkušeností začíná nový život. Tento materiál by mohl být velmi kvalitní látkou, ovšem chtělo by to na něm trošku více popracovat. Hluchých míst je povícero a film zbytečně sráží o kategorii níže. ()

jiri.twist

Pro mě silný příběh, ale zase ty drogy a humus … kvalitní, ale pro mě ne nejvyšších met dosahující evropské dílko a dobrý český dabing … 6788 ()

agassi68

Celý príbeh by sa dal porozprávať na kávičke za polhodinku a mali by ste z toho zrejme väčší zážitok. Ženy a gay komunita si môžu hviezdičku pridať. Ja som napriek 88 minútam často použil FF.. ()

Dan

Paříž. Rodina z vysoké společnosti. Pokles na úplné dno. Drogy. Láska? Smrt. Nové začátky. Pokračování. Konce. Střípky, které dávají až moc smysl. Barvité scény, které žijeme. Atmosféra. Pocity? ()

djcremo

Toto je príklad toho, že i z dobrého námetu sa dá zrobiť zlý film, ak sa odflákne scénar, réžia a výkony hercov. Pritom s toho mohol byť tak krásny film, keby sa šlo viac do hĺbky, keby tam bolo viac citov a nie také chladné, že mi je s toho až zima, keby sa viac zamerali aj na počínanie postáv. Tak to nakoniec vyznelo nudne, chladno s sucho. ()

Gregor_Samsa

Celkem se mi to i líbilo, asi i kvůli minimalistickému piano - kytarovému soudntracku, krásný motiv. Melancholie a melodrama, jak to všechno skončí? Nevím už, ale v tomhle filmu jde hlavně o náladu a pocit... [70%; někdy 2015 Home sweet home] ()

rene75

Velmi volné tempo mne zpočátku dráždilo, po chvíli jsem si zvykl a bylo velmi příjemné. Řídký děj "nahodil" několik témat a nevyřešených vztahů, které jsou zajímavé, ale vlastně se mne nijak netýkaly. Závěr filmu nepřinesl pro mne nic zajímavého, naopak spíš popřel a zatemnil smysl předchozího děje. ()

famfuli

Kdo má rád francouzskou tvorbu, bude určitě spokojen. Je to něco tak jiného, než nám stále předhazuje Hollywood, že se vždy ráda na chvilku zastavím a odpočinu si od těch věčných pompézních slov, gest i činů, a zažiju kousek normálního lidství. Rozmazlenost bohatých a mladých hlavních hrdinů – v každém případě! Drogy? Jistě, jak jinak. O sexu ve francouzském filmu bych se ani nesnažila pochybovat. Jen místo rocku mi zní v uších úžasná ústřední melodie písně Le Refuge (Louis-Ronan Choisy a Isabelle Carré). Výkony obou hlavních představitelů jsou skvělé, atmosféra tak nějak záhadně klidná a přitom plná emocí. Stejně jako „8 ženám“ i tomuto filmu režiséra Françoise Ozona nemůžu dát jinak než 80%. ()

gizi

Režisér umí podat příběh zajímavě po svém, a ikdyž se hodně lidem zdá nudný a nezáživný (alespoň tento film), já to říct nemohu. Nemusím sice vidět vícekrát, ale za podívání to stálo. 70% a 3*, 4.5.2013. ()

surprise

Předpokládám, že každý by chtěl být mladý, krásný a bohatý. Navždy. Zde tomu tak je, a přesto lidé nejsou šťastní. Možná právě to chtěl režisér říci a dává nám námět k diskusi, proč tomu tak je. Formálně dobře zpracovaný film plyne klidně, jemně, uvěřitelně. ()

margita figuli

Velmi pekny film, urcite jeden z Ozonovych naj. Zamyslenie na temu, ze nie kazda zena tuzi byt matkou a ze heroin z vas vytrieska akykolvek zmysel pre emocie. ()

+sfinx+

Jsem tak bohatá, krásná, sjetá, všichni jsou zlí. Útěk aneb jak mne zbouchli, jak mne nutili k potratu a jak jsem jsem své dítě bránila chlastáním piva, pařbou i dalšími prostředky. Výblitek ze života smažky. ()