Vánoční přání (TV film)

USA, 2007, 83 min

Harvey Frost

Dane Peterson
  • casef

Film jsem viděl 14 dní před Štědrým dnem a tak jsem čekal, že na mě dýchne vánoční atmosféra, bohužel se kouzlo vánoc vůbec nedostavilo. V tomhle snímku to prostě nezafungovalo.(8.12.2009)

• Socraates

Fajnová mamina, báječný synáček, skvělý rodinný přítel, úžasná spolupracovnice fajnové maminy. Úplně mě to bere u srdce. Synáček by rád pro maminku hodného pána a pro sebe tatínka, protože ten pravý nešťastně přišel o život ve službě jako policista a máma je přece tak skvělá a navíc hezká, tak proč být sami? To tu opravdu ještě nebylo!(6.12.2009)

• Jeremiah

Hezký film, ale jeho atmosféra na mne tak nějak nezabrala. Již dopředu jsem věděl, jak vše dopadne. Osoby a jejich charaktery byly průhledné jako čiré sklo a do toho všeho to dýchalo americkou "zemí splněných přání". Nebyl to špatný film, ale dalek od reality, proto ode mě silnější 2.(14.12.2010)

Klasický průměrný rodinný film, který sice nepůsobí příliš vánočně, ale vyčítat mu chybějící vánoční atmosféru není zase úplně na místě. Samozřejmě nemá cenu si nalhávat, že se jedná o kdovíjak originální film, naopak mi nedělá problém říci, že takových tuctových televizních filmů, jako je tento, bylo natočeno už mnoho. Ale na druhou stranu mi také nedělá problém říci, že i když námět už je milionkrát ohraný a příběh velmi předvídatelný s velkým množstvím patosu, přesto se jedná o film, na který se relativně dobře kouká, který ani příliš nenudí a který se i s mírně přivřenýma očima dá považovat za film vánoční. Zkrátka žádný zázrak se nekoná, ale není to úplně nejhorší. Ale film o tom, jak chlapec shání matce manžela, když ta matka ho má celou dobu před očima a až na konci filmu zjistí, že ten pravý jí byl celou dobu po boku, to prostě nelze považovat za originální film. Řekněme tedy, že v nějakém tom průměru se tenhle film pohybuje a v rámci žánru to zase není tak hrozné, ale za nějakou dobu už si zřejmě na tento film ani nevzpomenu. Takže tento film u mě balancuje na hraně mezi dvěma a třemi hvězdami, nakonec tedy uděluji tři hvězdy, ale jsou opravdu velmi nepřesvědčivé.(8.1.2010)

Priemerný vianočný filmeček s priemernými hercami a jednou peknou scénou. Nič viac.(19.12.2010)