StaryMech

V Borzageho sentimentální báchorce z newyorských slumů divák stane před dvěma ústředními otázkami: Je možné, aby rozkošná Loretta Youngová (hlavní důvod mé třetí hvězdičky) dobrovolně spojila svůj život se sotva snesitelným Spencerem Tracym? A lze na sadomasochistickém vztahu postavit idylu dávající zapomenout na hmotnou nouzi? Film odpovídá dvojnásobným zaníceným hollywoodským ano; já nestačil kroutit hlavou. ()

rivah

Melodrama s dramatem z doby nezaměstnanosti o nerovném vztahu ovládajícího muže a oddané ženy.(50%) ()

jakoby

Krize. Amerika let 1930. Muz krmi na lavicce ptacky a zacne si prizobavat mlada zena, ktera uz dva dny nejedla, protoze nema penize. Vezme ji do restaurace na dorticek, hraje k tomu hudba z Nocniho motyla.. Bill Trinu ubytuje u sebe a ta mu z jeho prazdneho podkrovniho bytu zacne delat krasny domov.Vznikne mezi nimi naplneny vztah, Trina otehotni a Bill , drive nez ujede nakladnim vlakem se ji snazi sehnat penize. Poznal blondatou zpevacku , ta by mu mohla neco dat, neuspesne se pokousi vyloupit Toy store. Je postrelen, dostane se k Trine -uz ted je jeho manzelce a film konci.Klenot pravdive drama predvalecne doby. ()