Krásné lži

Gilles Henry

Philippe Martin

Kostýmy:

Virginie Montel

Konec byl stejně „zamilovaně přitroublý“ jako celý film. Možná bych tu matčinu pomstu nedotahovala do takového konce. Jsem konzervativní asi. Ale vcelku to bylo to roztomilé. :-)(23.6.2012)

Docela dobrý romantický film. Je jasné, jak to dopadne, a tak je otázka, jak k tomu dojde. Ne že by šlo o něco super originálního, ale přesto je to v pohodě koukatelné. Prostě vcelku jednoduchý film, který se dá slupnout jako malina, která dozrála tak akorát, aby chutnala... Někdy to stačí.(26.3.2016)

Jak málo ženě stačí k tomu, aby byla alesoň chviličku šťastná. Třeba jen pár řádek krásných slovíček, ale Emillie i když měla maminku ráda, dost dobře nedomyslela důsledky svého počínání a vznikla z toho docela absurdní komedie. Vizuálně velmi příjemná podívaná s krásnou okatou Audrey Tatotu. "Někdy na něco čekáme a jiné nám uniká".(15.10.2012)

Už to sice nemá ten švih a lehkost klasických komedií postavneých na záměně, ale jako jednohubka je to příjemná zábava. Místy sice naivní (nechci říkat přímo hloupoučké), nicméně udrží zájem a nepotřebuje přitom hrdiny vrhat do křečovitě ztřeštěných situací. Audrey Tatou je milá i jako protivná kadeřnice a má jiskru, která se hezky kříží s její vrozenou jemností. Nathalie Baye pobaví v každé scéně a občas si vyloženě film ukradne pro sebe. Asi z toho nebude žádná žánrová stálice, občas dokonce tak trochu přepadává přes okraj zdařilého průměru, ale rozhodně mi poskytla příjemně prožitý večer. Rozhodně víc než třeba před časem Klamač srdcí.. (když už jsme u té Francie a romantiky).(10.11.2012)

Krásné lži mi v mnohém připomněly Něžnost Davida Foenkinose, a to nejen hlavní představitelkou, ale celou premisou o zamilovaném nesmělém pozorovateli a chvílemi bezcitném objektu jeho touhy. Společně s Něžností také tenhle snímek sdílí lehkost, s jakou je natočen, a vtip (i když tady se v tomto ohledu trochu víc tlačí na pilu). Takže u mě spokojenost, a pokud jsem dala Něžnosti o hvězdičku navíc, je to jen kvůli originalitě knižní předlohy.(26.5.2013)

• - Natáčelo se v Paříži a Sète ve Francii. (Snorlax)