Krásné lži

Gilles Henry

Philippe Martin

Kostýmy:

Virginie Montel

Další z miloučkých filmů s Audrey Tautou, který zaujme herecky, ale přeci jen jeho "kouzelná" atmosféra trochu pokulhává a příliš se bije se sarkastickým humorem.(18.1.2015)

Na první pohled celkem fajn francouzská romantická komedie, která sází na to, že má docela dobrou zápletku - matka a dcera bojují o stejného muže. Nemůžu si ale pomoct, tenhle film je nakonec stejně nejzajímavější proto, že je zde Audrey, jinak to není nic, co by dovedlo až tak moc zaujmout. Škoda, čekal jsem asi něco trochu víc.(31.10.2016)

Krásné lži mi v mnohém připomněly Něžnost Davida Foenkinose, a to nejen hlavní představitelkou, ale celou premisou o zamilovaném nesmělém pozorovateli a chvílemi bezcitném objektu jeho touhy. Společně s Něžností také tenhle snímek sdílí lehkost, s jakou je natočen, a vtip (i když tady se v tomto ohledu trochu víc tlačí na pilu). Takže u mě spokojenost, a pokud jsem dala Něžnosti o hvězdičku navíc, je to jen kvůli originalitě knižní předlohy.(26.5.2013)

Milá romantická komedie, která je sice postavena na osvědčeném klišé, ale v přehršli svěžích nápadů tato nenápadná dějová linka zcela zanikne. Baye je v roli matky naprosto nepřekonatelná, role zhrzených manželek středního věku jí jdou velmi dobře k pleti. A navíc ty nádherné exteriéry, v kterých se natáčelo!(18.12.2011)

Konec byl stejně „zamilovaně přitroublý“ jako celý film. Možná bych tu matčinu pomstu nedotahovala do takového konce. Jsem konzervativní asi. Ale vcelku to bylo to roztomilé. :-)(23.6.2012)

• - Natáčelo se v Paříži a Sète ve Francii. (Snorlax)