Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Podzim 1952. Mladá uroložka a léčitelka z nemocnice na moskevském předměstí se zoufale snaží otěhotnět. Jejího manžela, zatrpklého fyzika, drží při životě jen láska k jeho ženě. Tu k jejímu velkému zděšení tajně povolají k lůžku smrtelně nemocného Stalina, který se právě zbavil svého osobního lékaře. Diktátor se postupně vkrade do jejich vztahu a s mladou ženou naváže vztah, ve kterém se důvěrná sdělení mísí s manipulací. Zrůda je střídavě přátelská a perverzní a ukazuje svůj um teroru, jak jsme ho ještě neviděli. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (17)

Daddko odpad!

všechny recenze uživatele

Niet človeka, niet problému. Načo sa tento podradný žabožrtút Marc Dugain  scenárista a režisér motá do takej témy ako Stalin. Stavím sa že v Rusku nebol, ruštinu neovláda a prečítal si akurát pár tupých komentárov o posledných dňoch Stalina a stvoril ďaľší paškvil bez hlavy a päty. Faktom je, že začiatkom 50-tych rokoch si Stalin vytvoril ďaĺšieho vnútorného nepriateľa -sovietskych židov. (Detto Rajk, Slánsky), Nebyť jeho náhlej smrti nastúpili by zinscenované procesy a plnili by sa opäť Gulagy. Len pár poznámok: Stalin prestal fajčiť dávno pred 1952 rokom a bol hrdý že s tým sekol. Doktorom sa vyhýbal na hony a že by ho ošetrovala bosorka ovládajúca mag. polia je vylúčené. Za ukrytý jed pri návšteve Stalina to skončilo guľkou do hlavy. Rovnako ako zaspanie stráže pri dežurnom stolíku. Keď treba pridať trochu korenia do vodového boršču prečo nespomenúť Putina (primitiviznus). Stalin v tomto období žil v Kuznecove a obsluhovala ho zásadne oddaná "bilinárka". Ďaľší žabozrútsky  ПИЗДЕЦ... блядь.  Vcelku by ma v týchto časoch potešila expedícia Európy do Ruska pod velením Napoleona a ako to dopadlo. ()

farmnf 

všechny recenze uživatele

Nemám výtek. Francouzi jako by do historického dramatu pronikli, jakoby tomu rozuměli. Kdybych si dost podrobně v mládí neprostudoval, co byl stalinismus, označil bych bych tento film za efektní šprým. I problém bytu lze řešit zatčením, či popravou nájemníka, lidí je mnoho. Trochu mě vadila absence ruských herců. Francouzské obličeje byly moc evropské, Rusové vypadají jinak. ()

Reklama

Aky 

všechny recenze uživatele

Jeden z velice povedených filmů, jenž je vlastně sondou do zrůdnosti myšlení diktátora a anitlidského systému, který vytváří. Po celou dobu trvání je z vyprávění cítit hrůzu, napětí a nevypočitatelnou vyšinutost, která v poměrech patologickéa bezcitné diktatury vládla. Obdivuhodně věrné a autentické - zejména od Francouzů, kteří přímou zkušenost nemají. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Smrt jednoho člověka je tragédie, smrt miliónů je statistika aneb Je ne suis que Stalin. 1) Dobře napsaný fiktivní příběh pěkně předvádí všeobecný zmar konce Stalinovy vlády. Námět je skvělý, prostředí je atraktivní. 2) Film (spíše televizní inscenace) má však i své zápory. Odtažitý a chladný styl vyprávění zbavený emocí mě neoslovil. S Annou (lékařka) jsem nesoucítil, diktátora jsem se nebál ani mi nebyl odporný. Rumunské reálie místo ruských s řadou nepřesností (např. čistota veřejných prostor, neruský charakter budov) mě pak vyloženě rušily. 3) Spisovatel a režisér Marc Dugain napsal svůj pátý román Une exécution ordinaire v 50 letech (2007) a o tři roky později část svého díla upravil pro film (svůj první) a ten pak natočil. ()

Fridecka 

všechny recenze uživatele

Temný příběh z ještě temnějšího období ruského stalinismu. Film věrohodně zobrazuje období, kdy lidé jsou jen zastrašitelnými figurkami a jednou z nich je i mladá lékařka, která umí ještě něco navíc. Začne tak být trnem v oku ostatním kolegům, kteří mohou spatřovat právě v takovém období svou převahu a skrze strach a pouhou možnost ji vyřadit ze hry či zneužít. Děj spadá do období, kdy se Stalin snaží zničit lékařský stav. V období, kdy se všichni báli všech. Její "umění" ženu zavede do nezáviděníhodné situace, kdy má léčit samotného Stalina. Stalin je zde ztvárněn fascinujícím způsobem. Začíná jako dobromyslný dědeček, který však jde chladnokrevně a sobecky tvrdě za svým cílem prostřednictvím manipulací nejtěžšího kalibru. A zde má divák možnost si uvědomit tu skrytou hrůznost opravdové lidské stvůry. Vůbec celý snímek je o manipulacích lidí k sobě navzájem, ke kterým zřejmě doba přímo sváděla. Za nejsilnější momenty filmu považuji ty, kde je lékařka v zájmu lásky nucena přinést strašnou oběť a spatřujeme jak hluboká její láska je, když dokáže takové věci a co znamená skutečně milovat druhého člověka. ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama