Já taky

Me Too

Ja tiež

Španělsko, 2009, 103 min

• klima777

Ne, prostě ne. Na Downově syndromu není nic romantického, ani milého. A nikdo z nás nemá právo vynášet jakýkoli verdikt. Ani snaživí páni režiséři. Ani nezainteresevoní diváci. Některé věci se prostě dějí. A některé filmy by neměly vznikat. Trpí-li Pablo Pineda skutečně Downovým syndromem, pak klobouk dolů, ale to je vše; ono totiž dojímání (a stejně tak dojímání se) není zrovna dobrým druhem osvěty.(8.6.2010)

• marvan

Sentimentální kýč vypráví o lidech postižených Downovým syndromem, které pojímá jako roztomilé plyšové mazlíčky. Film se zaštiťuje ušlechtilou myšlenkou prosazení rovnoprávnosti takto postižených. Je to snaha poněkud diskutabilní, vzhledem k tomu, že problém zjednodušuje, vyhýbá se všemu opravdu kontroverznímu a místo argumentů útočí na divákovu první signální.(2.4.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $728,782(16.7.2010)

70 % - Nechci se nikoho dotknout, ale je to takové trochu umělé vyvolávání emocí. Je tady pár dobrých scén a hlavně hlášek, vtipný Pablo Pineda v hlavní roli, ale celkově jsem se nemohl zbavit dojmu, že je to trochu vykalkulovaný útok na nitro diváka.(27.4.2010)

• bassator

36. LFŠ UH 2010 - AČFK UVÁDÍ - Přehled 2009 / 2010 (Yo, también / ME TOO / Já taky)(7.8.2010)