Já taky

Yo, también

Me Too

Ja tiež

Španělsko, 2009, 103 min

Před sebou máme sociální téma, ke kterému se jen tak nedá dostat. Příběh je z části pravdivý a to hlavně díky představiteli, který je handicapovaný Downovým syndromem a má vystudovanou vysokou školu. Tento film je v první řadě lidský. Přibližuje mysl člověka, na kterého se lidé dívají odlišně a přijde mi velmi vzdáleně jako parafrází sloního muže v 21. století. Dnes máme jasné postupy, společnost je připravena na začlenění odlišných lidí mezi sebe, ale stereotypy nejsou vymýceny, spíše je nedáváme tolik najevo. V kolonce vidím napsáno drama, naopak si myslím, že Pastor a Naharro nám ukazují velmi příjemnou komedii života, s hrdinou procházíme jeho každodenní strasti a radosti. 103 minut uteče velmi příjemně a na konci se cítíte svěže, vůbec ne utlumeně z těžkého příběhu.(8.6.2010)

70 % - Nechci se nikoho dotknout, ale je to takové trochu umělé vyvolávání emocí. Je tady pár dobrých scén a hlavně hlášek, vtipný Pablo Pineda v hlavní roli, ale celkově jsem se nemohl zbavit dojmu, že je to trochu vykalkulovaný útok na nitro diváka.(27.4.2010)

Některé komentáře okolo poukazují na to, že film diváka citově vydírá.. Já to tak nevidím, ba naopak - přišlo mi, že přestože autoři pracovali především s neherci postiženými Downovým syndromem, snímek se podařilo natočit citlivě a nevyděračsky. Pablo Pineda v hlavní roli naprosto exceluje a musím se přiznat, že po krátké chvíli už jsem si ani nevšímal toho, že je postižený - bral jsem ho jako zdravého herce v kvalitním dramatu.(20.10.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $728,782(16.7.2010)

Ja som sa parádne bavil. A užíval si hlavne tie pomalé zábery, rozpaky hlavných predstaviteľov. Ako mi Laura na začiatku vadila, tak na konci to bolo naopak. Keby nebolo tej poslednej scény, ktorá ma vyviedla z rovnováhy, bol by som ešte spokojnejší. Ale i tak som sa parádne bavil.(4.2.2011)

• - Ocenění:
    Ceny Goya – nejlepší herečka, nejlepší píseň
    MFF San Sebastián – nejlepší herec a herečka (POMO)

• - Na snímku se produkčně podílel Julio Medem, který rád podporuje projekty s podobnou tematikou, neboť jeho šestnáctiletá dcera Alicia, po které pojmenoval svou produkční společnost, trpí podobným postižením. (POMO)

• - Role Daniela je založena na skutečném životě jeho představitele Pabla Pinedy. (POMO)