Souboj

Akční

Vietnam, 2009, 90 min

Le Thanh Son

Dominic Pereira

Nevěděl jsem co od Vietnamského filmu čekat. Byl první můj zhlédnutý z této země, až uvidím více, pak bude představa lepší. Po tady tomto filmu je vidět, že si umějí opravdu vyhrát s efektivností, triky, hudbou. Jsou snaživí podobně jako Thajci, ale ne tak řemeslní. Ovšem scénář byl bídný, divně seskládaný. Většina střeleckých soubojů nevěrohodná, střeln zbraně asi jen špuntovky a jen k tomu aby stříleli co enjvíce vedle i z pár metrů. Akční souboje, měly sice chvílemi zajímavé choreo nápady, ale jako celek byly špatné. Bylo jich hodně a ani jeden nebylk v podstatě zvládnutý ani záběrově a střihově, natož bojově. Mix některých prvlů v rámci soubojů se mi líbil, ale jen do určité míry. Na druhou stanu film mě celkem mile překvapil. Hlavní herečka byla kočka, její parták sympaťák a záporák byl taky slušný. Film měl 97 minut a přišel mi zdlouhavý, což taky není dobrá vizitka, ale pořád se mi to akž takž líbilo, takže za mě zkrátka průměr a tři hvězdy.(14.3.2015)

I když existuje celá řada lepších akčňáku s lepšími akčními scénami, zajímavějším příběhem i lepšími herci, dá se tento "souboj" přežít a v některých fázích i docela pobaví.(19.9.2012)

• Lacike

Tak sa nam Johnny Nguyen vydal podobnou pekelnou cestou ako pred nim Tony Jaa. Po jeho prvom velkom filme, ktory mal aj solidny pribeh (Rebel), sa rozhodol svoj hviezdny potencial utopit v neskutocne blbych filmoch v ktorych predvedie par bojovych scen, ale ako celok nestoja za vela. Autori vraj tento film prirovnavaju k filmu Mr. and Mrs. Smith. Ja by som ho skor nazval beckovou nepodarenou vykradackou filmu Ronin. Mame tu tajomny kufrik, dalej pestru skupinu zlodejov s tajomnou sefkou a nakoniec dalsich zaujemcov, co chcu kufrik ziskat pre seba. No a samozrejme tvorcovia nezabudli aj na romanticku liniu medzi hviedne obsadenym ustrednym parom. Pribeh sice tentokrat celkom dava zmysel, ale vdaka mizernemu scenaru a otrasnym hereckym vykonom sa dost vlecie. Nebojove sceny proste za vela nestoja. A tie bojove su bohuzial tiez velkym sklamanim. Nielenze ich je dost malo, ale svojou kvalitou patria iba k priemeru. A tych par chvatov, ktore by sa dali oznacit za nadpriemerne su prachsprostou recyklaciou chvatov ci uz Rebela, (Thanh Van Ngo sa nic nove nenaucila a neustale skace chlapom okolo krku) alebo dalsich filmov. Film nestoji ani za jedno pozretie. Tie najlepsie a vlastne jedine slusne sceny mate v trailery. 3/10.(12.2.2011)