Souboj

Akční

Vietnam, 2009, 90 min

Le Thanh Son

Dominic Pereira

Milé, blbé a nenáročné béčko, které sice neodsýpá tak, jak by mohlo (a mělo) - ale komu to vadí, když Thanh Van Ngo a Johnny Trí Nguyễn jsou tak nehorázně krásní. A cool. Bitky taky nejsou nejhorší (byť je jich trestuhodně málo). Mít v této provenienci - případně s těmito lidmi - nakoukáno víc, asi hodnotím příkřeji, ale zas nemůžu říct, že by mě Souboj nenavnadil na další divácký průzkum. Je to taková příjemná jednohubka pro první signální. (Už jsem se zmínila, že Johnny Trí Nguyễn je krásný a cool?)(21.7.2013)

Na Bay Rong jsem se dlouho moc těšil. Johnyho Nguyena fakt můžu, i když toho zatím moc nenatočil. Velice chladné přijetí tohoto filmů od diváků mne nejdříve zamrzelo, ale po aktuálním skouknutí jsem naprosto spokojen! Tradiční akční Béčko, které si jede rychle a zběsile po své linii, má špičkovou kameru, vizual, modrý filtr, všichni drsňáci vypadají fakt drsně, Johny hraje "na pohodu" a tváří se skvěle tajemně a drsně, pořád se něco děje ... A hvězdu navíc dávám pak jako milovník martial arts filmů za souboje, kterých je spousta a všechny jsou naprosto špičkové. Některé zákroky jsou fakt efektně udělané, není to žádná otloukačka. Johny mne docela překvapil, že se umí ohnat i rukou, než jen svýma dlouhýma nohama, ale ne nadarmo se mu říká "tri", kdy mu trojkopačky nedělají problém a závěr fightů efektivně zakončuje nějakou tou šílenou kopačkou ze vzduchu ve stylu Scotta Adkinse ... Naprostá paráda, skvěle jsem se bavil, krásná holka po boku Johnyho, je na co se koukat ... Prostě neřešit, vypnout mozek a bavit se ... Super, jen tak dál Johny!!!(18.2.2011)

• Adrian

Johnny Nguyen po Rebelovi docela slusne rozbehol vo Vietname nielen svoju karieru (na pozici "hlavna uloha") ale celkovo nastartoval aj komercnu uspesnost tuzemskych zanrovych filmov. A hoci Rebelovi by sa dalo vselico vytknut, stale to bol obstojne spraveny narodnobroditelsky film s velmi dobrymi bojovymi sekvenciami prezentujucimi vietnamske vovinam. V najnovsom akcnom filme s anglickym nazvom "Clash" (ktory startoval vo Vietname v rovnaky cas ako Avatar a na kategoriu "divacka navstevnost" Avatara doma aj porazil - cim tvori jednu z mala vynimiek aj v celosvetovom meradle, kde domace hity povacsine nemali sancu konkurovat Cameronovmu eposu) sa znova po Rebelovi stretol pred kamerou so zenskou hereckou hviezdou vietnameskeho trhu Thanh Van Ngo (aka Veronica Ngo). Vysledok samotni tvorcovia oznacuju ako velmi volnu variaciu na Mr. and Mrs. Smith ->on a ona- dvaja namedzni banditi/zabijaci spojeni pri jednom ksefte pre mafianskeho bosa, pricom kazdy do daneho kseftu ide s inym umyslom. Otrepane klise, ktore samotni film zial ani nijak neohyba, nemeni, ani zial nijak vyrazne nenaplna. Mozete si tu sice odkrtnut kazdu povinnu ingredienciu, ale ich vzajomne prepojenie skripe. Aj samotne suboje z hladiska choreografie patria k priemeru a Johnnyho potencial je vyuzity iba v naznakoch. [EFM 2010](17.2.2010)

• Tommassi3

"Co si figurka počne bez šachovnice ??" - "Najde si svou vlastní cestu.."(24.7.2015)

• Lacike

Tak sa nam Johnny Nguyen vydal podobnou pekelnou cestou ako pred nim Tony Jaa. Po jeho prvom velkom filme, ktory mal aj solidny pribeh (Rebel), sa rozhodol svoj hviezdny potencial utopit v neskutocne blbych filmoch v ktorych predvedie par bojovych scen, ale ako celok nestoja za vela. Autori vraj tento film prirovnavaju k filmu Mr. and Mrs. Smith. Ja by som ho skor nazval beckovou nepodarenou vykradackou filmu Ronin. Mame tu tajomny kufrik, dalej pestru skupinu zlodejov s tajomnou sefkou a nakoniec dalsich zaujemcov, co chcu kufrik ziskat pre seba. No a samozrejme tvorcovia nezabudli aj na romanticku liniu medzi hviedne obsadenym ustrednym parom. Pribeh sice tentokrat celkom dava zmysel, ale vdaka mizernemu scenaru a otrasnym hereckym vykonom sa dost vlecie. Nebojove sceny proste za vela nestoja. A tie bojove su bohuzial tiez velkym sklamanim. Nielenze ich je dost malo, ale svojou kvalitou patria iba k priemeru. A tych par chvatov, ktore by sa dali oznacit za nadpriemerne su prachsprostou recyklaciou chvatov ci uz Rebela, (Thanh Van Ngo sa nic nove nenaucila a neustale skace chlapom okolo krku) alebo dalsich filmov. Film nestoji ani za jedno pozretie. Tie najlepsie a vlastne jedine slusne sceny mate v trailery. 3/10.(12.2.2011)