poster

Souboj

 • Vietnam

  Bẫy Rồng

 • EN název

  Clash

 • EN název

  Clash / Bay Rong

  (festivalový název)

Akční

Vietnam, 2009, 90 min

Režie:

Le Thanh Son

Kamera:

Dominic Pereira
 • Tuax
  ***

  Nevěděl jsem co od Vietnamského filmu čekat. Byl první můj zhlédnutý z této země, až uvidím více, pak bude představa lepší. Po tady tomto filmu je vidět, že si umějí opravdu vyhrát s efektivností, triky, hudbou. Jsou snaživí podobně jako Thajci, ale ne tak řemeslní. Ovšem scénář byl bídný, divně seskládaný. Většina střeleckých soubojů nevěrohodná, střeln zbraně asi jen špuntovky a jen k tomu aby stříleli co enjvíce vedle i z pár metrů. Akční souboje, měly sice chvílemi zajímavé choreo nápady, ale jako celek byly špatné. Bylo jich hodně a ani jeden nebylk v podstatě zvládnutý ani záběrově a střihově, natož bojově. Mix některých prvlů v rámci soubojů se mi líbil, ale jen do určité míry. Na druhou stanu film mě celkem mile překvapil. Hlavní herečka byla kočka, její parták sympaťák a záporák byl taky slušný. Film měl 97 minut a přišel mi zdlouhavý, což taky není dobrá vizitka, ale pořád se mi to akž takž líbilo, takže za mě zkrátka průměr a tři hvězdy.(14.3.2015)

 • Flipnic
  ****

  Na Bay Rong jsem se dlouho moc těšil. Johnyho Nguyena fakt můžu, i když toho zatím moc nenatočil. Velice chladné přijetí tohoto filmů od diváků mne nejdříve zamrzelo, ale po aktuálním skouknutí jsem naprosto spokojen! Tradiční akční Béčko, které si jede rychle a zběsile po své linii, má špičkovou kameru, vizual, modrý filtr, všichni drsňáci vypadají fakt drsně, Johny hraje "na pohodu" a tváří se skvěle tajemně a drsně, pořád se něco děje ... A hvězdu navíc dávám pak jako milovník martial arts filmů za souboje, kterých je spousta a všechny jsou naprosto špičkové. Některé zákroky jsou fakt efektně udělané, není to žádná otloukačka. Johny mne docela překvapil, že se umí ohnat i rukou, než jen svýma dlouhýma nohama, ale ne nadarmo se mu říká "tri", kdy mu trojkopačky nedělají problém a závěr fightů efektivně zakončuje nějakou tou šílenou kopačkou ze vzduchu ve stylu Scotta Adkinse ... Naprostá paráda, skvěle jsem se bavil, krásná holka po boku Johnyho, je na co se koukat ... Prostě neřešit, vypnout mozek a bavit se ... Super, jen tak dál Johny!!!(18.2.2011)

 • MaedhRos
  ***

  Milé, blbé a nenáročné béčko, které sice neodsýpá tak, jak by mohlo (a mělo) - ale komu to vadí, když Thanh Van Ngo a Johnny Trí Nguyễn jsou tak nehorázně krásní. A cool. Bitky taky nejsou nejhorší (byť je jich trestuhodně málo). Mít v této provenienci - případně s těmito lidmi - nakoukáno víc, asi hodnotím příkřeji, ale zas nemůžu říct, že by mě Souboj nenavnadil na další divácký průzkum. Je to taková příjemná jednohubka pro první signální. (Už jsem se zmínila, že Johnny Trí Nguyễn je krásný a cool?)(21.7.2013)

Nastala chyba při přehrávání videa.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace