Mastňák Boogie

(festivalový název)
  • Argentina Boogie, el aceitoso (více)

Mastňák Boogie přichází jako závan zatuchlého vzduchu, s celým arzenálem zbraní schovaným pod kabátem. Kouř z jeho cigarety, linoucí se temnou uličkou, je znamením pro dalšího bídného červa, že nadešel jeho čas. Je to nesympatický, od reality odtržený sexistický surovec, agresivní rasista, nejobávanější nájemný vrah ve městě, jenž všude, kam vkročí, zanechává tratoliště krve, hlásaje přitom svoji překroucenou verzi spravedlnosti. (Anifilm)

BuryGol

Hm, El Superbeasto od Zombieho se mi líbil víc, ale tohle mělo taky něco do sebe. Nakreslený to bylo slušně, příběh fajn, a všema zmiňovaný hlášky nebyly zlý. Samý střílení, krev a rozmašírovaný květáky pobavily taky. Nicméně Boogie mi hrozně připomínal toho chlápka ze Sin City, stejně jako některý scény. Ale jinak dobrý. ()

TERRORDROME

Argentínsky tvorcovia sa výnimočne rozhodli natočiť miesto ďalšej 100 dielnej telenovely s Chumaj Carlosom jeden brutálny animák v ktorom nechajú len tak zo srandy povraždiť hromadu ľudí. Hlavný "hrdina" je sadistické hovado čo odstrelí babičke hlavu za to že ho v detstve videla ako sa počúral ( "vedela toho príliš" ) a keď mu nejaká ženská siahne na hranolky bodne jej do ruky vidličku. Zaujímajú ho len prachy a jeho najkrajšie sny sú o tom ako v džungli zabíja rákosníkov. Drsné hlášky a nekonečné masakrovanie, to je zhruba celá náplň tohoto filmu. Záverečná prestrelka na súde má priam apokalyptické rozmery. Animácia je štýlová, mne sa páčila, ale niekomu môže prísť aj pomerne hnusná. Boogie síce nie je nijako sympatická postava, ale je to tak extrémny magor že mu človej aj tak musí fandiť. BUM-PRÁSK-BENG... zabi ich všetkých Boogie!!! ()

ddf76

Skvela parodie na akcni gangstersky filmy, ktera je plna hlasek a srandy :)). Mastnak Boogie je teda neco, jeho hlasky jsou perly napr. karate skoncilo vynalezem strelnyho prachu, ja neverim ani penicilinu :))). Prijemne prekvapeni z Argentiny. Doporucuji. ()

Hisnuklusi

Kdo by to byl řekl, že mě tohle nakonec začne nudit. A to ja opravdu patřím k těm, kteří filmy bez děje, zato s novou mrtvolou na každe dvě minuty, mají moc rádi. Kreslené to taky bylo hezky. Mně to asi přišlo dlouhé, nevim, prostě mi to uplně nesedlo. Ani nevim proč. Možná proto, že k Boogiemu prostě nešly citit jakekoliv sympatie, ale tim to asi taky snad neni. Fakt nevim. Asi bych možná fakt uvítal hranou verzi, to je asi ono. Ja vím, že by to byl nizkorozpočták s řadou laciných triků a jahodové štávy, ale mně asi právě ta kreslená předloha přes to, že byla pěkná, moc nevyhovovala. ()

sibskyn

Boogie je přesně ten typ týpka, co by jste nechtěly potkat v noci v temné uličce a možná nejlépe nikdy nepotkat. Animace je rozhodně zajímavá, i když mě ze začátku vadila a akce díky ni nevypadá, až tak zajímavě. Ale právě co mě nejvíce na filmu zaujalo, byly ty dialogy a hlášky, které stojí za to slyšet. Celkové hodnocení za 7/10. ()

jabbo123

Boogie je zabiják. Takový typ zabijáka, který nemá slitování, netrpí zbytečnými emocemi a jediný, koho si na světě váží je on sám. Zabíjí malé děti a roztomilá chlupatá zvířátka, když mu zrovna nějak vadí ve výhledu. Podpaluje bulvární reportéry a rozbíjí úsměvy senilních starců. Ke každému je upřímný. A extrémě nebezpečný ... Aby svému bývalému zaměstnavateli dokázal, že je široko daleko pořád nejlepší, podnikne dlouhou pouť společně s Marcií, klíčovou svědkyní v kauze vedené právě proti Boogieho bývalému bossovi. A po cestě bude muset zabít celou řádku zlých a ošklivých, ale také vpodstatě nevinných lidí. A chlupatých zvířátek. Argentinsko / Mexický snímek Boogie, el aseitose (Boogy - masňák) strká spolehlivě do kapsi všechny podobné dospělé animáky. Doslova s ničím se nepáře, nehledí na konvence ani na klišé. A neskutečně to rozjíždí. Režije byla geniální - ačkoli jde na filmu vidět, že s více penězi by vypadal ještě o kus víc cool, rychle to přestanete vnímat. Kvalita animace není navíc vůbec špatná - je nesmírně originální, stylová a atmosferická. S Boogiem a vlastně ani s žádnou jinou postavou filmu nemůžete sympatizovat. Jsou to amorální, bezpáteřní a brutální hovada, kterým není nic svaté. A právě proto je budete milovat :-). Sympatizovat s nimi nemusíte, ale bavit se s nimi budete královsky. Tenhle režisér by měl dostat na starosti filmové zpracování komixu Lobo, protože přesně tak mi masňák Boogy připadal. K tomu přidejte ohromnou porce různých netradičních filmových efektů, výbornou kameru (dá-li se tomu tak u animovaného filmu říkat), poměrně hluboký a propracovaný příběh a hromadu perfektních hlášek. Dejte více peněz těmhle tvůrcům a kašlete na hollywood, říkám já. :-) 9/10 ()

Astu.

Vtipná satira na akční filmy. Krvavé, šovinistické, cynické. Ale celý animák prostě nemůže stát na pár smrtících hláškách a parodii známejch filmů, scénář je chatrnej a animace místama vypadá jako levná videosekvence z nějaký počítačový hry. Přesto jsem se dobře pobavil. 7/10 ____ Podobné filmy: Haunted world of El Superbeasto ()