Zachraňte Willyho 4: Útěk z pirátské zátoky

Scénografie:

Mike Berg

Kostýmy:

Darion Hing

Kdyby to nekopírovalo právě prvního Willyho, film Delfín Flipper, tak je to docela pohodový prázdninový snímek pro děti, kde dcerka Lovce krokodýlů, byť trochu při těle, předvádí, že podědila nějaké geny. http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/zachrante-willyho-utek-z-piratske-zatoky.html(14.4.2010)

• Terva

Zachraňte mě od Willyho !!!!!(18.7.2011)

• castor

Umělá kosatka, umělé emoce.. a žádný Michael Jackson!! První díl se vyznačoval tím, že byl z rodu těch jednoduchých, předvídatelně vyprávěných kousků, kalkulujících s jasně směřovanými emocemi. Přesto se divák přistihl, že hrdinům nejen ve vodě, ale i na souši, držel palce. Tohle je stejně přímočaré, ale mnohem mnohem tupější.(25.1.2014)

• Stanley

Chudák kosatka Keiko už je dávno po smrti, ale filmové patlaniny s jejím odkazem vznikají dál.(10.4.2010)

• Nach

Keiko je Keiko a Willy jako kvalitní rodinný film je pro mě pouze v číslech jedna a dvě. Trojka a teď i čtyřka už klesají hluboko do podprůměru a nezachraňuje to ani charismatický Beau Bridges. V první polovině devadesátých let šlo o senzační film, dneska tyto příběhy už ale bohužel zapadnou mezi desítku podobných filmů na podobné zvířecí téma. 30%(2.3.2013)

• - Ve filmu se již neobjevila kosatka Keiko, hrdina předchozích filmů, jenž uhynul po vypuštění na svobodu do volné přírody na zápal plic 12. prosince 2003 v Norsku. (korbitch22)

• - Jedná se o jediný díl série, ve kterém si nezahrála žádná živá kosatka. (Žralok)

• - Vo filme sa objavil aj legendárny kabriolet Škoda Felícia (1959 - 1964) v oranžovej farbe. Prišli ním dvaja "zlí chlapi", ktorých Gusov (Beau Bridges) konkurent najal, aby nakŕmili Willyho rybami otrávenými nemrznúcou zmesou. (J.J.1972)