Zombie Movie (studentský film)

Akční / Thriller

Česko, 2010, 45 min

Čas od času si najdu čas i na nějaký ten český amatérský film, kterých existuje celá řada, ale popravdě je moc nevyhledávám. Občas se mezi nimi najde nějaký ten klenot, ovšem většina z nich je jen ztrátou času. Nicméně jsem se rozhodl dát partě studentů šanci, přestože již samotný název snímku napovídal, že v něm půjde o zombie tématiku (kterou jak již víte, moc nemusím). No a zas až tak hrozné to nebylo. Vezmeme li v úvahu nízký rozpočet, nezkušenost tvůrců a fakt, že se tu dá natrefit na několik slibných momentů. Samozřejmě i těch horších, ale pojďme pěkně popořadě. Všem je zřejmě jasné, že se tady nedočkáme zrovna originálního námětu, ale tvůrci se v rámci svých možností snažili držet subžánrového pojetí celkem dobře a přestože je jejich dílo zařazeno mezi akční thriller, viděl bych to spíše na na hororovou komedii (místy až parodii). Čemuž by i odpovídali amatérské herecké výkony mladých herců. To jim však nechci nějak zazlívat. Za pozornost určitě stojí i zajímavý střih a práce s kamerou, která nebyla vůbec špatná. Poněkud horší už to bylo s některými triky (viz digitální cákance, výbuchy, ale jak už jsem řekl, to musím přičíst na vrub malému rozpočtu). Stejně jako mnohým jiným, mi však dost vadil onen přítomný „dabing“ vlastních slov, který mi místy až „trhal“ uši. Zombie Movie tak určitě v mých očích nedopadl zas až tak špatně, jak jsem předpokládal ještě před jeho spuštěním. Na české poměry to vidím na čistý průměr, který má štěstí v tom, že netrvá moc dlouho. Ke konci už tomu totiž začala docházet šťáva a být to ještě o trochu delší, tak jdu s hodnocením určitě dolů. 50%(5.5.2016)

Takový Zombieland po česku. Na studentský film a vůbec na celou českou tvorbu velmi výrazný a profesionální kousek, s, na české poměry v současném hororovém žánru, téměř dokonale vystavěným příběhem. Již ze začátku zdatně buduje hustou atmosféru a nabídl mi i několik lekavých a napínavých momentů. Dal by se rozdělit do tří částí. Rozjíždějící se úvod, krvavá akce a likvidace a závěrečné vyjasnění. Sice mi není zcela jasné, proč byly postavy předabovány, protože dost často jsem měla dojem, že jim věty ne tak docela sedí do "pusy." Jakmile se na scéně objevil maník na motorce, se zbraní a drsňáckými hláškami, ihned mi došlo, že jakoby z oka vypadl postavě Woodyho Harrelsona ze Zombielandu. Rozhodně dobrý tah. A taktéž obdivuji ukázkový a mistrovský plakát. Jeho kvality jsou srovnatelné s "hollywoodskými" hororovými plakáty. A sem by se tento počin také právem zasloužil dostat.(10.9.2011)

• korbitch22

Technicky absolutní špička, moc sem ale nedával ten dabing.No a typicky strašně nudný scénář, který bohužel nedovoluje dát víc než lepší a upřímné 2*.Tvůrci si měli zajistit určitě starší herce do všech vedlejších rolí, nagelovaní puberťáci v sáčkách představující agenty...to bylo strašně k smíchu, herecký výkon pana Huňaře naprsosto strašný a to bez debat, nevěřil sem mu ani to uvaření těstovin.Hlavní představitelka ho naštěstí přebíjí plnou palbou.Když na plátně objevil Brut, umíral sem smíchem ( v pozitivním slova smyslu ) úderný hlášky a skvělej herec, škoda že se na plátně neohřeje dlouho.K dobru mluví skvělá práce s klišé záběry a celkově jejich využití neritovalo ale bavilo, maximální efekty, film působí místy víc profesionálně než půlka kinoprodukce v Čechách ( o studentech Famu a Famo nemluvě, některé filmy od nich působí o proti tomuhle jako trapné skeče ) jenže kvalita kolísá a když není ve filmu akce, bez rychloposuvu to nepřežijete.Konec úplně o hovně, bez myšlenky, zvratu, nápadu.Štvalo mě kopírovaní chování zombie z hry Dead Island, ale jako mocně.V každym případě je to ale dost odvážná práce, kterou sice hodně kritizuju, protože scénáře sou pro mě důležitější než skvělá technická stránka a tady nemůže být o scénáři ani řeč.Když tvůrci zkusí něco osobitějšího a obloukem se vyhnou hereckému obsazení maestra Huňaře, jednou natočí film, ze kterého si sedneme všichni na prdel.Fandím vám a přeji lepší námět. 45%.(11.2.2013)

Snímek jsem viděl na prvním ročníku projektu Cinema Open v hradeckém Artkinu Centrál. Natočili jej hradečtí studenti, pokud se nemýlím, tak na jednom z hradeckých ´kačáků´. Vzhledem k tomu, že jde o čistě amatérskou (a k tomu studentskou!) záležitost, hodnotím ji plným počtem bodů. Poněvadž je nezpochybnitelným faktem, že se s tématem zombie vypořádali stejně dobře, jako mnozí tvůrci profesionální. Včetně všech klišé i perel, za které vybírám hlášku; "Neboj, vidím na to!" :-)(13.2.2011)

Na studentský počin (a ke všemu český) jasný nadprůměr. To ale nic nemění na tom, že tak nějak celkově to hodně kulhá. Ale úroveň triků je extra. A ty krve...(21.12.2010)