Zombie Movie (studentský film)

Akční / Thriller

Česko, 2010, 45 min

72%? Koukám, že valná část hodnotících patří k těm, co se na tomto amatérském filmečku podíleli;-). Tak si to shrňme: profláknutý scénář o invazi zombíků, postavy = idioti, nepřesvědčivé herecké výkony dobré tak do školního divadla, pazvuky a řvoucí hudba, co mě každou chvíli přinutila zpruzeně hledat na ovladači low volume (a za chvíli zase + volume, když pak nebylo slyšet dialogy), na nervy šplhající kamera a rádoby kůůl zběsilý střih, co mě nehorázně defekoval. Z mého pohledu filmový podprůměr, ale když přihlédnu k faktu, co měli studentíci k dispozici, přesněji co všechno jim scházelo, pak je třeba mladým filmařům připsat bodíky k dobru za snahu v žebráckých podmínkách. Třetí hvězdička tedy zohledňuje lacinost snímku a neúčast profesionálů, není za kvality - ovšem já u toho v sebeobraně usnula a mohla jsem nějaké dobré momenty profláknout. 51%(14.12.2010)

Pokus o český zombie horor ztroskotal na jeho nečeskosti. Stačí si odškrtávat, nakolik jsou tvůrci důslední v naplňování žánrových klišé. Nechybí téměř nic, mnohé je naopak do děje zakomponováno tak násilně, až to hraničí s parodií (vysvětlovací pasáž). Zároveň nepřibylo nic původního, co by nebylo k vidění ve dvou tuctech dřívějších filmech stejného ražení. Mimořádně otravné jsou post-synchrony, jež s nepřirozenou mluvou mladých hrdinů vytvářejí pocit, že sledujeme sice v Česku natočený (Škodovka), nicméně zahraniční film s odbytým dabingem. Fakt, že šlo o záměr, svědčí o smutné skutečnosti, že když už zde může vzniknout zombie film, pak jenom podobně sebe-shazovacím, kritiku v podstatě alibisticky vylučujícím stylem (viz taky Choking Hazard).(15.12.2010)

Na studentský počin (a ke všemu český) jasný nadprůměr. To ale nic nemění na tom, že tak nějak celkově to hodně kulhá. Ale úroveň triků je extra. A ty krve...(21.12.2010)

Takový Zombieland po česku. Na studentský film a vůbec na celou českou tvorbu velmi výrazný a profesionální kousek, s, na české poměry v současném hororovém žánru, téměř dokonale vystavěným příběhem. Již ze začátku zdatně buduje hustou atmosféru a nabídl mi i několik lekavých a napínavých momentů. Dal by se rozdělit do tří částí. Rozjíždějící se úvod, krvavá akce a likvidace a závěrečné vyjasnění. Sice mi není zcela jasné, proč byly postavy předabovány, protože dost často jsem měla dojem, že jim věty ne tak docela sedí do "pusy." Jakmile se na scéně objevil maník na motorce, se zbraní a drsňáckými hláškami, ihned mi došlo, že jakoby z oka vypadl postavě Woodyho Harrelsona ze Zombielandu. Rozhodně dobrý tah. A taktéž obdivuji ukázkový a mistrovský plakát. Jeho kvality jsou srovnatelné s "hollywoodskými" hororovými plakáty. A sem by se tento počin také právem zasloužil dostat.(10.9.2011)

• korbitch22

Technicky absolutní špička, moc sem ale nedával ten dabing.No a typicky strašně nudný scénář, který bohužel nedovoluje dát víc než lepší a upřímné 2*.Tvůrci si měli zajistit určitě starší herce do všech vedlejších rolí, nagelovaní puberťáci v sáčkách představující agenty...to bylo strašně k smíchu, herecký výkon pana Huňaře naprsosto strašný a to bez debat, nevěřil sem mu ani to uvaření těstovin.Hlavní představitelka ho naštěstí přebíjí plnou palbou.Když na plátně objevil Brut, umíral sem smíchem ( v pozitivním slova smyslu ) úderný hlášky a skvělej herec, škoda že se na plátně neohřeje dlouho.K dobru mluví skvělá práce s klišé záběry a celkově jejich využití neritovalo ale bavilo, maximální efekty, film působí místy víc profesionálně než půlka kinoprodukce v Čechách ( o studentech Famu a Famo nemluvě, některé filmy od nich působí o proti tomuhle jako trapné skeče ) jenže kvalita kolísá a když není ve filmu akce, bez rychloposuvu to nepřežijete.Konec úplně o hovně, bez myšlenky, zvratu, nápadu.Štvalo mě kopírovaní chování zombie z hry Dead Island, ale jako mocně.V každym případě je to ale dost odvážná práce, kterou sice hodně kritizuju, protože scénáře sou pro mě důležitější než skvělá technická stránka a tady nemůže být o scénáři ani řeč.Když tvůrci zkusí něco osobitějšího a obloukem se vyhnou hereckému obsazení maestra Huňaře, jednou natočí film, ze kterého si sedneme všichni na prdel.Fandím vám a přeji lepší námět. 45%.(11.2.2013)