poster

Zombie Movie (studentský film)

Akční / Thriller

Česko, 2010, 45 min

 • kaylin
  ***

  Chlapci a děvčata vytvořili snímek, který není skvělý, ale který má rozhodně ambice na to, aby se jeho tvůrci stali někým, kdo bude pokračovat v zajímavé práci. A myslím, že by jejich práce mohla stát za to. „Zombie Movie“ je snímek, který může nadchnout, ale také nemusí. Jde o to, jak se na žánr díváte a jak dáte šanci amatérskému filmu. Tenhle si ji rozhodně zaslouží.(30.9.2015)

 • SOLOM.
  ***

  Čas od času si najdu čas i na nějaký ten český amatérský film, kterých existuje celá řada, ale popravdě je moc nevyhledávám. Občas se mezi nimi najde nějaký ten klenot, ovšem většina z nich je jen ztrátou času. Nicméně jsem se rozhodl dát partě studentů šanci, přestože již samotný název snímku napovídal, že v něm půjde o zombie tématiku (kterou jak již víte, moc nemusím). No a zas až tak hrozné to nebylo. Vezmeme li v úvahu nízký rozpočet, nezkušenost tvůrců a fakt, že se tu dá natrefit na několik slibných momentů. Samozřejmě i těch horších, ale pojďme pěkně popořadě. Všem je zřejmě jasné, že se tady nedočkáme zrovna originálního námětu, ale tvůrci se v rámci svých možností snažili držet subžánrového pojetí celkem dobře a přestože je jejich dílo zařazeno mezi akční thriller, viděl bych to spíše na na hororovou komedii (místy až parodii). Čemuž by i odpovídali amatérské herecké výkony mladých herců. To jim však nechci nějak zazlívat. Za pozornost určitě stojí i zajímavý střih a práce s kamerou, která nebyla vůbec špatná. Poněkud horší už to bylo s některými triky (viz digitální cákance, výbuchy, ale jak už jsem řekl, to musím přičíst na vrub malému rozpočtu). Stejně jako mnohým jiným, mi však dost vadil onen přítomný „dabing“ vlastních slov, který mi místy až „trhal“ uši. Zombie Movie tak určitě v mých očích nedopadl zas až tak špatně, jak jsem předpokládal ještě před jeho spuštěním. Na české poměry to vidím na čistý průměr, který má štěstí v tom, že netrvá moc dlouho. Ke konci už tomu totiž začala docházet šťáva a být to ještě o trochu delší, tak jdu s hodnocením určitě dolů. 50%(5.5.2016)

 • Aluska88
  ****

  Takový Zombieland po česku. Na studentský film a vůbec na celou českou tvorbu velmi výrazný a profesionální kousek, s, na české poměry v současném hororovém žánru, téměř dokonale vystavěným příběhem. Již ze začátku zdatně buduje hustou atmosféru a nabídl mi i několik lekavých a napínavých momentů. Dal by se rozdělit do tří částí. Rozjíždějící se úvod, krvavá akce a likvidace a závěrečné vyjasnění. Sice mi není zcela jasné, proč byly postavy předabovány, protože dost často jsem měla dojem, že jim věty ne tak docela sedí do "pusy." Jakmile se na scéně objevil maník na motorce, se zbraní a drsňáckými hláškami, ihned mi došlo, že jakoby z oka vypadl postavě Woodyho Harrelsona ze Zombielandu. Rozhodně dobrý tah. A taktéž obdivuji ukázkový a mistrovský plakát. Jeho kvality jsou srovnatelné s "hollywoodskými" hororovými plakáty. A sem by se tento počin také právem zasloužil dostat.(10.9.2011)

 • Ampi
  **

  Sice Střední škola aplikované kybernetiky ukázala, že má snaživé studenty kteří nemají rádi Podnikatelské gymnázium a dokáží konkurovat FAMU, ale nějak mne to nechytlo, možná do příště to bude lepší.(19.12.2010)

 • Phobia
  ***

  72%? Koukám, že valná část hodnotících patří k těm, co se na tomto amatérském filmečku podíleli;-). Tak si to shrňme: profláknutý scénář o invazi zombíků, postavy = idioti, nepřesvědčivé herecké výkony dobré tak do školního divadla, pazvuky a řvoucí hudba, co mě každou chvíli přinutila zpruzeně hledat na ovladači low volume (a za chvíli zase + volume, když pak nebylo slyšet dialogy), na nervy šplhající kamera a rádoby kůůl zběsilý střih, co mě nehorázně defekoval. Z mého pohledu filmový podprůměr, ale když přihlédnu k faktu, co měli studentíci k dispozici, přesněji co všechno jim scházelo, pak je třeba mladým filmařům připsat bodíky k dobru za snahu v žebráckých podmínkách. Třetí hvězdička tedy zohledňuje lacinost snímku a neúčast profesionálů, není za kvality - ovšem já u toho v sebeobraně usnula a mohla jsem nějaké dobré momenty profláknout. 51%(14.12.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace