Kočka mezi holuby (TV film)

• Francie

Petits meurtres d'Agatha Christie: Le chat et les souris, Les

Agatha Christie: Malé vraždy v rodine: Mačka a myši

Krimi / Drama

Francie / Švýcarsko, 2010, 98 min

nie zla adaptacia.....tento diel je bohuzial dost prekomplikovany aj v predlohe, na niektore postavy som si po h. poirotovi davida sucheta musela zvykat, ale nebolo to neprijemne :)(15.4.2012)

To, že budu stále objevovat další a další detektivky Agathy Christie, o nichž jsem až do nedávna neměl ani nejmenší tušení, jsem si už zvykl. Že však úplnou náhodou narazím na povedenou francouzskou adaptaci jedné z nich z doby před dvěma lety, která mne naprosto vtáhne a až do svého konce nepustí, jsem ale opravdu nečekal. Tahle kriminálka si zaslouží vaši pozornost a je naprostá škoda, že ji vysílali "pouze" na STV1 někdy po poledni.(16.4.2012)

• VLADEK

Lampióny jsme jako děti měli rádi. Ale když tohle vidím tak jsem rád, že nejsem Frantík.(5.9.2014)

Ty dva buď budete nenávidět nebo mít rád nic mezi tím. Já je mám ráda a tím pádem náhrada za Poirota i neobvyklé zpracování Agathy mi sedí. Chce to brát s nadhledem a přijmout určitou nadsázku. Pro ortodoxní vyznavače Anglického detektivního slohu to není.(5.9.2014)

To je zajímavé, u nás uvedeno na ČT1 v neděli 6.10. 2013 ve 23.20 pod názvem : Kočka mezi holuby .. Vraždy v penzionátu, kam nesmí vstoupit mužská noha. Francouzský detektivní cyklus (2010)(11.11.2013)