Kočka mezi holuby (TV film)

• Francie

Petits meurtres d'Agatha Christie: Le chat et les souris, Les

Agatha Christie: Malé vraždy v rodine: Mačka a myši

Krimi / Drama

Francie / Švýcarsko, 2010, 98 min

Nie až tak zlé, ale nebolo to až také dobré ako Hercule Poirot. Zdalo sa mi to príliš komplikované a zložité ale aj tak to nie je až také hrozné.(15.4.2012)

Zajímavé je srovnání této detektivky se stejným dílem Poirota. Tvůrci uchopili předlohu jinak a je to dobře. Představitel hlavní role je zde diametrálně odlišný, ale přesto bezvadný a sympatický. Děj je oproti klasickému seriálu místy uvěřitelnější a humornější. Bohužel v Poirotovi se Suchetem se humor z pozdějších dílů již dost vytratil. Jednou z nejzajímavějších postav je pak pomocník - inspektor Lampion, který působí v roli dokonalého šaška, kterému se v hlavě jen málokdy rozsvítí - kam se na něj hrabe Hastings.(22.4.2012)

To je zajímavé, u nás uvedeno na ČT1 v neděli 6.10. 2013 ve 23.20 pod názvem : Kočka mezi holuby .. Vraždy v penzionátu, kam nesmí vstoupit mužská noha. Francouzský detektivní cyklus (2010)(11.11.2013)

• VLADEK

Lampióny jsme jako děti měli rádi. Ale když tohle vidím tak jsem rád, že nejsem Frantík.(5.9.2014)

To, že budu stále objevovat další a další detektivky Agathy Christie, o nichž jsem až do nedávna neměl ani nejmenší tušení, jsem si už zvykl. Že však úplnou náhodou narazím na povedenou francouzskou adaptaci jedné z nich z doby před dvěma lety, která mne naprosto vtáhne a až do svého konce nepustí, jsem ale opravdu nečekal. Tahle kriminálka si zaslouží vaši pozornost a je naprostá škoda, že ji vysílali "pouze" na STV1 někdy po poledni.(16.4.2012)