The Ledge

Mladý zástupce ředitele hotelu Gavin (Charlie Hunnam) stojí na římse výškové budovy a chce skoncovat se svým životem. V tom se objeví detektiv Hollis (Terrence Howard) a snaží se ho zachránit. Zjistí, že to myslí opravdu vážně a že chce v poledne skočit. Jenže také detektivovi se nedávno zhroutil život, a tak se možná role obrátí a život se pokusí zachránit detektivovi právě Gavin. (virus10)

honajz2

Ať už se Chapman snaží říct o náboženství, fanaticích, zoufalých lidech a dalších tématech cokoli, fakt to nemůže demonstrovat na extrémně šablonovitých a povrchně napsaných postavách, jejichž charaktery jsou navíc složené jen z největších možných klišé na dané téma. Podle toho pak vypadá i celý film - hloupě a povrchně. Střet extrémního ateisty a fanatického věřícího (který byl podle mě spíš pseudo-věřící) je zde pojat hrozně nedůvěryhodně, s dialogy, které šustí papírem a vůbec nejdou do hloubky a když už má dojít na Bibli, oba dva "argumentují" jen těmi nejznámějšími žalmy a tváří se při tom, jak kdyby znali celou Bibli zpaměti... Nezlobte se na mě, ale ten film je vůbec dost směšný, jak si chce hrát na hrozně inteligentní a hluboký a přitom je dost jasně vidět, že na to nemá a že se o to ani skutečně nesnažil. Navíc ta práce s postavami je na tom skutečně nejhorší, protože když už dojde k nějakému vysvětlování, proč jsou takové jaké jsou, fakt jsou to ty nejvíc klišé důvody které člověka můžou napadnout. Postava policajta Hollise navíc byla absolutně nevyužitá a celý jeho osobní problém působí jako naprosto nahodile přidaný a jeho gradování jakbysmet. Nicméně celou dobu jsem tomu chtěl dát aspoň dvě hvězdy, protože moji pozornost si to nějak drželo a zahrané to navíc bylo celkem slušně, když už to po filmařské stránce vypadá jako epizoda 90210, jenže pak přišel závěr, který je tak nehorázně stupidní, že mě to úplně vytočilo a rozhodl jsem se, že dám tu hvězdičku sotva jednu. Jako sorry, ale SPOILER proč ten vůl Gavin neřekl Hollisovi ten důvod hned, co tam přišel? Vždyť do toho pokoje mohla vlítnout policie, toho fanatika by okamžitě zatkla, ta jeho manželka by přežila a Gavin by mohl v pohodě odkráčet ze střechy dolů. Šlo jen o to říct mu ten důvod, policie už by nějaký plán přece vymyslela, nebo ho mohli vymyslet Hollis s Gavinem, ale takhle se jen Gavin vykecal s životním příběhem a pak se úplně zbytečně zabil. KONEC SPOILERU Hloupý blábol, fakt. Celkově vlastně nefunguje skoro v ničem. 1* ()

Caminzind

Unylý eroticko-romantický kvazinoir předstírající hlubší myšlenku. Scénář je slaboučký a postavy... takové "jednodušší". Čekáte-li druhou Telefonní budku, tak ji nečekejte. Jde spíš o drama, leč o dvě třídy horší než Soukromé pasti na Nově. OK, tak o třídu. ()

M.i.k.e

pozvolna plynoucí drama sázející hlavně na dialogy a opírající se o poměrně hodně dobře napsané postavy.Minimálně Patrick Wilson pak vyloženě překvapil.Kvality tenhle kousek nesporně má a posledních cca 20-25 minut stojí opravdu za to...70% ()

SallyZen

Zajímavé drama, které táhnou hodně herecké výkony všech hlavních postav. Příběh je naprosto oukej, zápletka se mi líbila velice a jsem rád, že konec dopadl tak jak dopadl. Akorát to chtělo víc psychopatického Wilsona. 90% ()

Marqta

První třetinu snímku jsem byla absolutně nadšená, Kompozicí příběhu, do detailu vylíčenými charaktery a nakonec i životními osudy postav. Střídá se několik způsobů vyprávění příběhu, což příjemně zpestřuje (při zpětném hodnocení) ne tolik komplikovanou hlavní dějovou linku. Jednotlivé postavy se postupně rozvíjí, člověk jim začíná rozumět. Celý film je založený především na dialozích a silných charakterech postav spolu s charismatickým hereckým obsazením. Děj se prakticky odehrává jen přibližně na 3-5 rozdílných místech, což mě utvrzuje v domněnce, že dobrý film nemusí být rozhodně přeplácán pestrostí interiérů, exteriérů a jak jsem dnes zjistila ani dějová linie nemusí být nutně geniální. Kdyby mi někdo vyprávěl příběh, který snímek zachycuje, pravděpodobně bych se ani nepodívala, kdo tam hraje. Je pravda, že pro mě osobně bylo možná ve filmu trochu moc toho náboženského motivu, ale na druhou stranu bylo všechno podáno tak nějak nenábožensky- tím myslím to co stálo za tím náboženským motivem (nechci spoilerovat :)- pochopíte, když se na film podíváte, což mimochodem vřele doporučuji;)) a vyvažující ateistické teorie, které zase mohou být lehce proti srsti věřícím (ale já se s nimi kompletně ztotožňovala). Okolo poloviny stopáže se všechno zpomalí, ale nějak se povedlo, že jsem se nepřestala bavit i když nadšení na chvíli opadlo, nicméně v závěru vše zase nabralo otáčky....Abych to nějak shrnula. Jedná se o pravděpodobně jeden z nejlepších všedně psychologických snímků, které jsem kdy viděla. A přiznávám, že na tom má velký podíl charisma dvou hlavních představitelů. A ještě bych neměla zapomenout pochválit kameru. ----"God gives us free will for that purpose.Otherwise, we would just be puppets.Life would be...Life would be meaningless.That's the beauty of eternal salvation.You see, anyone can go to heaven or hell,because anyone can be saved. It's your choice." " Unless you're a kid in China who gets hit by a bus and never even heard of this getting saved deal."---- ()

Nach

S tímto filmem mám podobný problém jako u snímku Před soumrakem. Tedy jedná se o kvalitní filmový počin s dobrými hereckými výkony, který mě prostě svou formou (scénářem) nijak zvlášť nezaujal. Hold není to šálek mého čaje, jak se říká. Chápu takové vysoké hodnocení i kladné komentřáře. Já se však zde stavím za tu menšinu, kterou toto drama moc nezaujalo. 55% ()

Flaxik

První čtvrthodina skvělá, pak pan skokan řekne, jak to musí dopadnout a je to v hajzlu, protože vykecal celý děj až do konce. Zvraty nečekat, žádné tam nejsou, skutečně to tak dopadne. Ukecaná blbost s klasickým náboženským fanatikem, bílým debilem, černým policajtem, gayem, nadrženou kravkou, sexem v kuchyni a scénáristou bez fantazie. Proč jsem dal za tři? Měl jsem asi slabou chvilku a měnit se mi to už nechce. ()

enjoi

Zajímavé (až existenční) drama o ne/víře v B(b)oha, nevěře, oddanosti a vůbec o smyslu života a jestli má vůbec cenu pro něco žít. ()

bourec

Jen slabší průměr.Ten blb stojí celý dopoledne na střeše,a nikdo mu neni schopnej přistavit dolů něco,aby se nezabil.Navíc neskutečně hnusná Taylorka,.Film mě zklamal.Zlatej Muž na hraně.50%. ()

C0r0ner

Mělo to několik nadstavbových věcí. První byla špičková práce režiséra, který dokázal scény poskládat tak, že to bylo nejenom neobvyklé, ale především strhující a skvělé. Druhá byla dehonestace zkurveného náboženství, při kterém mi srdce plesalo radostí (ač to nic veselého nebylo). A třetí byl špičkový konec, který by měl každý pořádný film mít. 95% ()

Wormboy

Od tohto filmu som ocakaval nieco uplne ine. No niezeby sa mi to, co som napokon videl nepacilo. The Ledge chce byt psychologickym thrillerom, avsak prave uveritelna psychologia postav tu vo vacsej miere absentuje. Je to skoda, pretoze tematicky to bolo fakt zaujimave. Viac krat mi pri sledovani prebehlo hlavou, ze by som chcel vidiet, co by s touto latkou urobil taky Roman Polanski a co by sa mu podarilo vyzdimat z ustredneho kvarteta. ()

Ice123

Skvělej film aspirující na nejlepší film roku 2011 poukazující na náboženský fanatismus.... Charlie Hunnam předvedl až Leadgerovský styl hraní a ačkoliv by se film mohl jednoduše zvrtnout do nudného vyprávění s mnohokrát omílaným tématem nestalo se tak a jsem naprosto spokojen.... 100% ()

filmharmony

...sakra pravdivý Charlie Hunnam... doslova hypnotizující film... ...všechna témata, ve kterých nám tvůrci vykoupou hlavu i srdce dokonale naznačena... interpretována... ...všem odhodlaným... doufám, že Jsi... ()

dr.fish

Film mi přišel jako špatně udělaný výtah z Wikipedie na téma thriller-manželský trojúhelník. Námět zní velice lákavě- setkání dvou chlapů s problémama na střeše mrakodrapu, jeden skokan a druhý ho z toho tahá, přičemže se jejich role skoro vymění, to je dobré. Bohužel se nic z toho prakticky nestane a odvíjí se trapné melodrama bez šmrncu a charismatických postav. Liv Tyler je unylá a vášeň se jí nedá věřit, a ten koloušek, co jí sbalí, je idolem tak pro mladé holky, ale rozhodně ne chlap. Nedá se tomu věřit ani za mák, příběh nestrhne, jen nudí, bohužel. 50% ()

sir-dave

Když si zahráváte s ženou věřícího, ponesete si následky :-) a do té doby můžete být klidně čistej jak lilie. Pravděpodobně více akčnější a popcornovější snímek, s hlavní roli římsa, přijde v roce 2012 Man on a Ledge. Jenže už teď má silnou konkurenci. Chapmanova intimnější verze se zaobírá především hlubší myšlenkou o křesťanství, co je pro koho důležitější. V hlavní roli milostný trojúhelník a neméně dobrý Howard. Pro někoho možná nečekaný konec. Určitě lepší 3* ()

danliofer

Film, po němž nezůstane oko suché... Všichni mi do rolí seděli perfektně... a to jiskření mezi Charliem Hunnamem a Liv Tyler by rozsvítilo jedno velké město... Ne u každého snímku se to takto zadaří... i proto silný snímek... ()

kinghome

Když má imaginárního kamaráda jeden, tak je to magor, ale když ho má víc lidí, říká se tomu náboženství. Film o tom, jak jsou náboženský fanatici naprostý zlo. Mám naprosto stejný názory jako postava Gavina. Jsem taky ateista, takže opravdu takovíhle magory nechápu. Obsazení je naprosto skvělé, Patrick Wilson hraje fanatika úžasně a Charlie se skvěle hodí, do toho pohodovýho chlápka, kterej věří jenom v sebe. Postupem času se dozvídáme čim dál tim víc informací o hrdinech a vůbec mě nepřekvapilo SPOILER, že byla Liv i Patrick dříve feťáci. Všimli jste si, že jsou silně věřící většinou bejvalý smažky, který osvítil bůh... většinou z toho, že byli totálně sjetý. Upřímně tomuhle vážně nerozumím. Nemám nic proti tomu, když někdo věří, ale bejt do toho tolik udělanej vážně neni dobrý. No abych to shrnul, tak film má úžasný obsazení se skvělým příběhem a dobrým koncem. Mohlo to skončit ještě líp ale to už bych chtěl asi moc. 90% ()

Qitek

Jako film v kině by to bylo na čistokrevnej standart za solidní tři. Jelikož se jedná o film mířící rovnou na televizní obrazovky, jde o nadprůměrný počin hoden pozornosti! Ámen. ()