Yuko Moriguchi je učitelkou na střední škole. Její život se zhroutí poté, co je její čtyřletá dcera nalezena mrtvá v bazéně. Yuko časem zjistí, že se nemuselo jednat o nešťastou nehodu, ale že její dcerka mohla být zavražděna dvěma studenty, které shodou okolností sama vyučuje. Rozhodne se školu opustit, ale ještě předtím se třídě přizná, že viníky rozhodně nehodlá nechat nepotrestané. Šokující drama z prostředí japonské školy podle stejnojmenného románu Kanae Minato. (Sesshoumaru)

MatesMS21

Dle mého soudu jeden z nejsilnějších japonských dramat uplynulé dekády. Typický japonský styl s hutným námětem a výbornou vizuální stránkou. Tento film nás od A až po Z seznámí s významem slov nenávist a pomsta v praxi a stylem, z něhož mi běhá mráz po zádech. Precizně vystavěný psychologický obraz ženy, jež ze zoufalství spřádá snad až příliš krutý plán na potrestání vrahů své dcery i s jejich okolím a nebojí se k naplnění svých cílů využít a obětovat cokoliv a hlavně.. kohokoliv. ()

Evander

Kokuhaku je hodně intenzivním filmem, bezesporu se jedná o kvalitní kousek filmařiny, který diváka drží soustředěného a v napětím v celém svém průběhu. Zároveň krásně vykresluje jak moc je japonská mentalita odlišná od naší evropské. Herecké výkony jsou zde fantastické a tak každá scéna působí velice uvěřitelným dojmem. Události, které film vykresluje jsou však brutální a tragické, takže rozhodně nejde o podívanou pro slabé povahy. Celý film je složen z mnoha útržků různě rozprostřených v čase, které do sebe postupně začínají zapadat. Vše graduje v poslední třetině filmu, kde začíná být jasné, o co skutečně jde a jak by to asi mohlo dopadnout. Závěrečná scéna pak odkrývá rafinovaný plán táhnoucí se celým dějem a je skutečným balzámem pro duši diváka hledajícího alespoň zrnko spravedlnosti, respektive odplatu. 82% ()

MarjaMorevna

Po přečtení dějové linie jsem nejdříve razantně odmítla. Tak tenhle film z pozice matky malé holky nedám. Dala jsem a jsem ráda. Slzy tekly, ale stálo to za to. Příběh i zpracování jsou, no, jak to říci - inu Japonci! ()

Rockerman

Z mého pohledu dokonalé jak v tématu, tak ve zpracování! Je mi jasné, že pro mnohé to bude těžko stravitelné. Cynický, bezohledný a těžce depresivní děj, který hodně vypovídá o současnosti. Tohle mi bude ještě dlouho ležet v hlavě. ()

P.J.2

Emocionální řacha, která vás semele a vyplivne s tak depresivním dojmem že podřezání žil je ještě slast. ()

Al44...

Je nutné ocenit velmi pěknou vizuální stránku a zajímavý příběhový úvod tohoto snímku. Co to bohužel velmi kazí je naprosto nelogické chování postav, které velmi často přehrávají a působí tak nevěrohodně. Moje počáteční nadšení při "scéně s mlékem", bohužel vystřídalo rozčarování jakým směrem se následující děj odvíjel. ()

siloalampa

Zaujímavá psychológia jednotlivých osôb - to je to, čo by som vyzdvihol. V dosť originálne spracovanom filme však nevidím vždy len výhody. Tých miest, kedy som bol schopný dať si do úst lízatko a venovať sa viac jemu bolo pomerne na **** hviezdičky dosť... 69,8% ()

Orina

Uf... velmi silný zážitek i na mě a především v prvních třiceti minutách člověku málem praskne hlava. Film o matkách a také solidní návod jak člověka legálně zničit a dosáhnout tak uspokojivé pomsty. Nebo spíš varování, že z milující matky si člověk skutečně nechce udělat nepřítele. ()

tompaulman

Tohle je typ filmu, který mě vtáhne hned na začátku a nepustí až do samého konce. Strhující, napínavé, dobře promyšlené a bez hluchých míst. Zasloužených 5* ()

Dr.Cilka

Hoci film ma svoje muchy (najma obcasne sklzanie ku "klišovitosti"), zasluzi si odo mna maximalne ohodnotenie za svoju prepracovanost, a krasny audio-vizual. Mam pocit ze, filmove pribehy o pomste su coraz castejsie, a hoci sa neda povedat, ze tento je z nich najoriginalnejsi, pre mna urcite jeden z najputavejsich. Hned uvodna cast ma dostala, a toto ocarenie mi (az na par momentov) zostalo do konca. Okrem napinaveho deja, ponuka film aj par podnetov k zamysleniu - filozoficky pohlad na postoj k vlastnemu zivotu, ci spolocensky nesvar o ochrane mladistvych. V neposlednom rade fakt, ze sa jedna o japonsky film, a teda o opat trochu iny styl rozpravania v porovnani s tym zapadnym, mu dodava specificke caro.. ()

AngelG

Tak jsem po dlouhé době konečně vyhrabala další skvělý film. Přiznám se, že mě moc japonské filmy neberou, až na nějaké hororové výjimky, ovšem tohle bylo podle mě téměř dokonalé. Od obsazení, dějovou linii, soundtrack, až po zdrcující závěr. Navíc, to neustále prohazování záběrů a stříhání pohledů z hlavní scény do něčeho tak nepodstatného, jako je venkovní počasí, nějakým způsobem naprosto přidávalo na atmosféře a vůbec to nepůsobilo kýčovitě ani nepříjemně. Naopak, podle mě skvělé vyhrání si, které z jinak docela normálního drama, dělá něco víc, něco originálního. A stejně tak jako to bylo například u Prisoners, i tady je vidět, že kolikrát opravdu stačí mít jenom skvělý příběh a obsazení a nic víc není třeba, aby jste i tak byli přikovaní k sedačkám. ()

IXOXI

Kokuhaku stejně jako mnoho dalších japonských a asijských filmů obecně poukazuje na jeden ze současných problémů společnosti – v tomto případě nedotknutelnost mladých delikventů. Oproti mnoho dalším filmům, například z tvorby Akira Kurosawa je zde příliš tlačeno na pilu, až celý film vyznívá příliš neskutečně. Z tohoto důvodu tento film nemohu doporučit ke sledování, neboť s dnešním výběrem, který je k dispozici není třeba ztrácet čas s podobně průměrnými kousky. ()

Claude Speed

Těžce psychologický snímek, který dokazuje, že psychická pomsta je 100x horší, než fyzická. Režisér Tetsuya Nakashima si u mě tímto snímkem vybudoval obrovský respekt, a vůbec bych se nebránil přečíst si geniální předlohu od Kanea Minata. Herecké výkony byly excelentní, o skvělou temnou atmosféru se postaralo sychravé počasí i skvělá hudba. 91%. ()

Lettanea

Rád vidím trpieť malých parchantov, tu som si to užil naplno. Na konci nečakalo dokonca ani žiadne odpúšťanie a podobné sračkoviny. Jediné čo by som mohol vytknúť je to prejavovanie emócií, bolo mi občas trápne keď sa tam hádzali po zemi, ale japonské hrané filmy nepoznám tak to je možno normálne... ()

VanMagnifico

Klasicky zvrácený japonský příběh o vykonávání pomsty, která je dovedena k dokonalosti. Ovšem napětí se od výborné první půlhodiny postupně vytrácelo a v porovnání napříkald s Oldboyem je tohle slabší kousek. ()

gemi

Na jednu stranu dokonale natočené, na druhou stranu nudně odpudivé drama. Jak už tady kdosi napsal - kdyby to byl thriller, tak by to byla bomba. Jenže to thriller není. ()

ing.man

Takový správný japonský noir :) Zase mám chuť si pořádně přečíst Sun-c’ - Umění války. *EDIT* 24.12.2017 Přidávám hvězdu, takový krásně propracovaný námět dokonalé pomsty si nic jiného nezaslouží. ()

Franc1s

Prostě paráda! Japonci mají ty jejich revenge thrillery jednoduše v malíku a co film, to zážitek! Zde se mstí učitelka žákům, kteří zabili jeji dcerku. Výborná atmosféra, napnutej od začátku až do velkého finále, kde jsem zustal jen sedět a čumet, co všechno se to stalo. Velice se jim povedl i hudební podkres a ty zpomalovačky. Určitě doporučuji a chovejte se k učitelkám pěkně :) 9/10 ()