Yuko Moriguchi je učitelkou na střední škole. Její život se zhroutí poté, co je její čtyřletá dcera nalezena mrtvá v bazéně. Yuko časem zjistí, že se nemuselo jednat o nešťastou nehodu, ale že její dcerka mohla být zavražděna dvěma studenty, které shodou okolností sama vyučuje. Rozhodne se školu opustit, ale ještě předtím se třídě přizná, že viníky rozhodně nehodlá nechat nepotrestané. Šokující drama z prostředí japonské školy podle stejnojmenného románu Kanae Minato. (Sesshoumaru)

mateas.matt

Bomba! Film znazornil co by se mohlo stat, co se stalo a vsechno to bylo propletene do sebe. Yuko predvedla docela silne sebeovladani a v monologu odhalila vraha sve male dcerky. Prichystala vrahoj a jeho komplicoj slusnou davku na rozlouceni na prazdniny. Dobre zobrazeni okolnich reakci lidi po zjisteni a celkove ovlivneni zivotu, zmeny a snad i pouceni. Opravdu tu neplati oko za oko a zub za zub... ale takova "druha sance" ()

zdenur

Hodně mluvení se může jevit jako nuda, ale tady je tomu naopak. Hlasy působí přímo hypnoticky a i přes počáteční škobrtání v dělení na různé kapitoly jde o solidní thriller. Mysteriózní taky, ale v tom japonském, hodně přehnaném stylu. Výborná záležitost! ()

rerabinka

Za hranou všeho a velmi expresivně podané. Drsná lekce jak naložit se šikanou a nesmysly rodícími se v hlavě puboše, který o smrti a životě ví tak málo a přece si s tím chce zahrávat. ()

Warhorr

Rozhodně zajímavý námět a myšlenka. Škoda jen, že zpracování stojí za velký hovno. 90% filmu je točeno ve slow motionu, v kterých jsou zapojeny filozofické úvahy malých smradů. Taky jsem čekal nějaký větší mindfuck, a ne že po půl hodině zjistím jak vše bylo a budu se prokousávat nudou do samotného závěru, který byl alespoň trošku uspokojivý. Celé to spíš působí takovým psychologickým dramatem než nějakým mystery thrillerem. ()

jorgus

Asi jsem měl špatný den ale tento film mé vůbec nebavil protože jsem ho asi nepochopil..nebudu dávat odpad ale jsem velmi rozčarován:-) ()

Saur.us

Audiovizuální chuťovka, vypravěčský meisterstück, intenzivní a mrazivý zážitek. Park by to nenatočil lépe. Sympathy for Ms. Teacher. ()

Helldo

No tak tohle je jen pro silné povahy. Sado-maso hnus na n-tou, avšak tak působivě a propracovaně natočený, že pod 4 hvězdy jít nemůžu. *Mlask* ()

Platom

Film o dokonale promyšlené pomstě - kam se na to hrabe pomsta blonďaté slečny ve žlutém latexu s mečem od Hanza. Určitě by neuškodilo, kdyby zde nebylo pár zbytečných scén, které ve filmu nejsou vůbec důležité a zbytečně jej natahují, ale jako celek to určitě stojí za to. Asiati prostě točit podobné filmy umějí a co se dramat týče, dovoluji si tvrdit, že jsou nejlepší v oboru (Jižní Korea + Japonsko) ()

Szajter

Co k tomu říct? Název prozradí více než info o filmu, což je docela + , když si přečtete popisek filmu (přičemž u hollywoodských filmů to vyzradí většinou půlku filmu), ale tady se vše stane v prvních 10 (hodně výživných) minutách a říkáte si, kde teda bude film směřovat dále? Určitě jeden z nejlepších asijských filmů co sem zatím viděl, ale je dělaný prostě pro Japonce a absolutní hodnocení mu tak o fous uniká, ale určitě stojí za zhlédnutí. Každopádně jsem se neubránil pocitu, že takovému Fincherovy by ta látka v Hollwoodském podání sedla o mnoho líp :-) ()

KosiR_ksr

Netradičně pojaté dynamické drama-thriller o lidské nenávisti a pomstě, ze kterých běhá mráz po zádech. Film, který vyvolává silné emoce a zdaleka se nehodí jako nenáročná náplň k večerní relaxaci. 80% ()

Radek.SCH

Dámy a pánové... Japonci mi opět dokázali, že mají koule. Viděl jsem už hodně filmů o šikaně, ale tenhle je všechny strčí do kapsy. A to neříkám jen jako japanofil. Jde hodně poznat, že se jedná o adaptaci knihy a pravděpodobně hodně dobré knihy, protože většinu stopáže zabírá série (knižních) monologů, což tomu nejenže vůbec neškodí, naopak to tomu dodává punc jinakosti. Spojte to s výbornou Takako Matsu; neustálou, podprahovou hudbou a studenými filtry + se "špetkou" amorálnosti. Vyjde vám z toho jeden z nejleších hraných japonských filmů nového tisíciletí. A že se to nedostalo ani do užší nominace na Oscara a cenu si odnesla (prověřená a bezkonfliktní) Susanne Bier, místo kontroverzního Doznání, které pokládá nepříjemné otázky (nutno dodat že asi až příliš stylovým způsobem)? A co taky chcete od Akademiků, odvahu? - 100 % ()

fr3ak

Tak tohle ale byla audiovizuální žranice a krásné nakouknutí do několika narušených duší (a to včetně Yuko). Výtečně obsazený Thriller který má dravý rozjezd, pak klidnější průběh a to jen proto aby vás srazil opravdu výborným závěrem. Doporučuji. ()

agassi68

Škoda, že nie som priaznivec detektívok. Takto bol film navzdory perfektnému nápadu, nádherných záberov, a hlavne záverečnej pomste, ktorej naopak som veľkým fanúšikom, pre mňa pridlhý a práve tie spovede ma nudili. Preto zatiaľ nehodnotím.. ()

klar3

Většinu času jsem si přála, ať už se objeví závěrečné titulky! Začátek se vyvíjel opravdu slibně. Až na to, že utekl moc rychle. Jakmile počáteční scéna končila a odhalovala se fakta, která jsem čekala přinejmenším až v druhé polovině filmu, začala jsem se sama sebe ptát, o čem těch zbývajících 90 minut bude. Pro mě to byl bohužel nekonečný sled událostí, přemrštěně dramatický a strašně nezáživný. Na druhou stranu nemůžu film řadit mezi filmy vyloženě špatné - shlédnout se to dalo a byly tam i zajímavé části. Souhlasím s uživatelem MartinezZ, že bych uvítala kratší(!!) remake. ()

fisikk

Nechci být úzkostlivá, nebo úzkoprsá, ale opravdu si myslím, že tento film není vhodný pro děti. Vůbec se mi nelíbí to poselství, které předává. Jak je hrozně jednoduché někoho zabít a nedělat si z toho výčitky. Stačí si to umět odůvodnit a dál pokračovat. "Nikdo mi nikdy neřekl, že zabíjet se nemá". Tahle věta mě naprosto šokovala a jen potvrzuje nevhodnost některých rodičů k výchově potomků. ()

LudaB1905

Moc se mi líbí japonská dramata o současných problémech nejen tamní společnosti, tento perfektní film s naprosto nezapomenutelným dechberoucím úvodním 30 ti minutovým monologem paní učitelky :) a fantastickým soundtrackem je dalším z nich :) ()

kkarx

Ač asijská tvorba je pro mě těžko pochopitelná svoji strukturou, způsobem vyprávění a především mentalitou postav, dám nějakému takovému filmu po jisté době vždy šanci mě přesvědčit, že ne všechny šikmáččiny patří do odpadu. A téměř vždycky se spálím. x) Jedinou výjimkou jsou skvělé kousky Kurosawy! Kokuhaku je drama o vraždě dítěte z pohledu tří osob. A to jeho matky a dvou mladistvých vrahů. Shodou okolností je matka učitelkou oněch vrahů. Příběh zajisté docela zajímavý, ale co provedení? Přeefektovanost! Flashbacků bylo tolik, že by snad bylo lepší udělat samostané nepřerušované linie - resp. ony jsou samostatné, ale příliš se prolínají, tkz. "bullet-effect" zpomalující záběry je použit tolikrát, že film protahuje snad o dobrou desítku minut, dále tu máme záběry v zrcadle, spousty nájezdů kamery, moderní (velmi modrošedo-temnou) vizuální stránku a skoro neutichající leč prostou (časem otravnou) hudbu. S efektama a vlastně s ničím to zkrátka režisér nezvládl a těžce přepálil. Po prvním dějství je to takřa nekoukatelné. Kdyby to mělo jen těch prvních 30 minut, bylo by to lepší. ()