Černý lišák 3: Lidé dobří a zlí (1995) (TV film)

Poslední díl je nejtemnější, půl filmu se bílý bratr utápí v žalu, chybí tu indiáni a i Černý Lišák je trochu upozaděn.  Pár logických lapsů, ale jako celek to funguje.

Černý lišák 2: Cena za mír (1995) (TV film)

Druhý díl už má akčnější děj, zlo je více personifikováno v podobě opileckého násilnického rasisty Holtze a naopak oportunistického kazatele - dealera drog a zbraní. Devadesátky jak vyšitý.

Černý lišák 1 (1995) (TV film)

První díl televizní trilogie o tom, jak se černošský Old Shatterhand snaží smířit své bělošské a rudé bratry. Začátek je takový zdlouhavější, spíše jde o seznamování postavami. Natočeno v 1993 (1995 je rok vysílání).

Těžký život (1961)

Název přesně vystihuje obsah tohoto filmu, průřez těžkého života v poválečné Itálii.  Překvapily mě i popové fláky z válečné a poválečné doby, které dotvářejí scény (aquarela de brasil na pláži, only you při vracení se k ženě,...), nějak jsem si to představoval umělečtější ale zklamán nejsem:) I přes svou černobílost je nadčasový a krásně srozumitelný.

G. Rossini: Straka zlodějka (2017) (divadelní záznam)

Důstojná adaptace. Celkem nápaditá straka na laně a děj uvozující loutky. Jinak vše při zemi.

Dámský gambit - Koncovka (2020) (epizoda)

Civilní část se tentokrát povedla, návrat na místo činu chytne za srdíčko. Turnaj v Moskvě parádní.