Turné (festivalový název)

Turné

On tour

Komedie / Drama

Francie, 2010, 111 min

Hrozně dlouho jsem se nemohl s filmem "spojit". Chyběla mi postava, k níž bych mohl cítit nějakou pozitivní emoci, děj na plátně byl příliš roztříštěný, ani varietní čísla, která obvykle fungují, zpočátku moc nezabírala. Postupem času vás však film nechá proniknout blíž.(18.5.2011)

• d-fens

ocenenia : MFF Cannes 2010 - Najlepšia réžia (Mathieu Amalric)(19.9.2014)

• Terva

Po filmu Bez kalhot jsem chtěl vidět něco z druhé strany opony. Jenže tudy cesta nevede. Tohle je ještě horší. Strašně nudný pohled do zákulisí francouzských umělkyň.(14.7.2012)

Francúzsky skrachovaný producent s množstvom dlhov v Paríži uniká do Ameriky,aby sa po čase vrátil do Francúzska so skupinou amerických striptérok a podniká s nimi turné po mestách,jedine v Paríži sa mu nedarí vybaviť žiadne divadlo,lebo nikto z tejto brandže mu už neverí.To je v skratke námet filmu Tournée.Príliž umelé prostredie,osamelosť všetkých postáv,najlepšia bola hudba na začiatku a na konci filmu.Videné v rámci FIFFBA 2011.(13.4.2011)

• Vesecký

Možná,že to byl skutečně film o tom, jak se jeden zkrachovalý producent pokusil znovu postavit na nohy pomoci amerických stripterek, které už měly také svůj zenit za sebou. Sice hýří nápady, zdánlivě se vefrancouzských přístavech jejich vystoupení dokonce líbí, ale nad tím vším se vznáší stále onen přízrak krachu,který náš hrdina nedokáže ani tímto způsobem překonat. Navíc ještě musí řešit rodinné problémy a pár dní se show jezdí i dva jeho haranti... Konec je nepochopitelný a neuchytitelný, vlastně je to jakési konstatování, že je vše tak, jako předtím... Film jsem přežil, ale asi ve mně žádnou stopu nezanechá, podívaná na obtloustlé zmalované tanečnice mě nijak nenadchla, prostě to není šálek mé kávy...(20.2.2017)

• - Jako námět k natočení snímku posloužily vzpomínky francouzské spisovatelky Colette, která vydala na začátku minulého století kolekci textů, napsaných pro noviny a zachycujících její život během turné varietních umělců. (Terva)

• - Režisér Mathieu Amalric získal na filmovém festivalu v Cannes 2010 cenu za nejlepší režii. (Roman.Ticka)