Turné (festivalový název)

On tour

Komedie / Drama

Francie, 2010, 111 min

• d-fens

ocenenia : MFF Cannes 2010 - Najlepšia réžia (Mathieu Amalric)(19.9.2014)

Francúzsky skrachovaný producent s množstvom dlhov v Paríži uniká do Ameriky,aby sa po čase vrátil do Francúzska so skupinou amerických striptérok a podniká s nimi turné po mestách,jedine v Paríži sa mu nedarí vybaviť žiadne divadlo,lebo nikto z tejto brandže mu už neverí.To je v skratke námet filmu Tournée.Príliž umelé prostredie,osamelosť všetkých postáv,najlepšia bola hudba na začiatku a na konci filmu.Videné v rámci FIFFBA 2011.(13.4.2011)

• Houdini

Zlatá Palma - výběr(12.7.2010)

• Terva

Po filmu Bez kalhot jsem chtěl vidět něco z druhé strany opony. Jenže tudy cesta nevede. Tohle je ještě horší. Strašně nudný pohled do zákulisí francouzských umělkyň.(14.7.2012)

Hrozně dlouho jsem se nemohl s filmem "spojit". Chyběla mi postava, k níž bych mohl cítit nějakou pozitivní emoci, děj na plátně byl příliš roztříštěný, ani varietní čísla, která obvykle fungují, zpočátku moc nezabírala. Postupem času vás však film nechá proniknout blíž.(18.5.2011)