What If

The F Word

(Kanada)

Komedie / Drama / Romantický

Irsko / Kanada, 2013, 102 min

Film, v němž je Harry Potter a žádné kouzlo.(7.1.2015)

Ježíš... to bolo také rozkošné.. Príjemná romantika v podaní dvoch sympatických bláznov vo mne vyvolala hromadu sentimentu, až som mala slzy na krajíčku. Krásne sa na nich pozeralo, ešte krajšie sa ich počúvalo a našlo sa aj veľa vtipných momentov, pri ktorých som sa nahlas zasmiala (za to može hlavne jeho praštený kamarát). Ale aj napriek zábave som stále myslela len na jediné – Bože, toho chlapa chcem! Ale kedže je Zoe fajn holka, tak som jej ho dopriala. A že jak im to seklo! Mohla som len ticho závidieť.(31.8.2016)

Naprostá pohodovka. Na nic nehraje, je milá, vkusná, s naprosto skvělou muzikou. Prostě ukázka dobře napsané, zahrané a zručně zrežírované komedie. Daniel byl sladce roztržitý a Zoe, ta kupodivu hrála celkem normálně a přirozeně. Dohromady spolu tvoří ten naprosto ideální pár, co se ze začátku jen kamarádí. Ale jeden nikdy neví, jak to nakonec celé dopadne, že ano? Přece jen,co kdyby.....(15.11.2014)

Taká príjemná, oddychová romantická drámička doplnená o pár humorných scénok. Na mňa to fungovalo, bavil som sa hlavne na Radcliffovi a Zoe - ich osobitý herecký prejav v spojení s humorne ladenými dialógmi a pár hláškami navodil celkom fajn atmosféru. Ako dvojke im to klapalo náramne. 70/100(9.2.2015)

Občas některé vtipy hraničí s lehkou mentální retardací a trapností, avšak celkově tato romantická komedie působí příjemným dojmem, dobře se sleduje a příjemně se u ní relaxuje. Potěší Radcliffe (Harry Pottera jsem naštěstí neviděl, takže jsem neměl důvod v něm vidět tuto postavu více než úvodních snad 10 minut) a Zoe Kazan.(11.12.2014)

• - Napriek tomu, že prevažná časť filmu sa odohráva v Toronte, je možné si všimnúť hneď v niekoľkých scénach (00:07:40 – Wallace so synovcom sledujú horor, 01:19:20 – scéna v bare), že postavy nefandia "domácemu" hokejovému tímu (Toronto Maple Leafs), ale paradoxne ich najväčšiemu rivalovi – Montrealu Canadiens. (mclenin)

• - Hneď na začiatku filmu, presnejšie v čase 00:01:58, si Daniel Radcliffe štrngne uzavretou fľašou piva (je jasne vidieť vrchnák od piva), no v zápätí je vidno, ako pije z otvorenej fľaše. (Marry94)

• - Scénář vznikl na motivy populární divadelní hry "Toothpaste" and Cigars od dvojice autorů T.J. Dawe a Michael Rinaldi. (Neffy)