What If

The F Word

(Kanada)

Komedie / Drama / Romantický

Irsko / Kanada, 2013, 102 min

Objektivně vzato je to spíš hezká osmička, ale konci se daří vydolovat emoce, všichni jsou naprosto přesní (Radcliffe v poslední době hrozně ruluje, Driver stabilně super, Zoe rozkošná) a Dowse nešetří nápady, takže si tam klidně jednu anticynickou pěticípici přihodim. "Sleeping feel-good film of the year"(19.10.2014)

Jasných pět :-) Scénáristu si tímto automaticky přidávám do oblíbených, odvedl pro mě největší práci, nejenže se jedná o snímek lidský a příjemný, především jsou v něm vtipně (jen tak mezi slovy) podané myšlenky a principy, celkem hodně se v tomto směru ztotožňuji s postavou Wallace. Např.:"To je nepodstatný. Princezna nevěsta je pohádka. A láska z pohádek Tě inspiruje k tomu, abys byla odvážná a ušlechtilá, ale v reálném životě je to univerzální výmluva, aby se člověk mohl chovat sobecky. Můžeš lhát, podvádět a ubližovat lidem, ale je to v pohodě, protože si zamilovaná..." Dále pak super rozbor situace, kdy si Wallace vybírá z možností nemorální, záludný, ubohý, 99% upřímný a přenést se... Opravdu pobavilo, stejně jako superkrátká a výstižná návštěva Dublinu :D Věrohodně mi přijde napsaná i závěrečná krizová diskuze v restauraci, kde se opět ukazuje, že ta upřímnost mnohdy situaci nepomůže, neboť vše může být pochopeno jinak... Těžko soudit, jak by příběh skončil v realitě, zda by i v ní došlo Chantry, že lhaní bylo oboustranné a zda by Wallace kontakt skutečně nevymazal a přišel pozdě, ale ve filmu tohoto ražení je podobný konec patrně ten nejlepší :-) Sympatické postavy - Wallace nejvíce filosoficky, Chantry úžasnou schopností vtipně reagovat v konverzaci, zajímavá je i vedlejší postava sestry Chantry, což je v podstatě další dobrá duše tohoto snímku... Doporučuji všem, chytrý film, který pobaví ;-)(2.1.2015)

Chantry: "Si tam sám?", Wallace: "Myslíš ako vo vesmíre?" .. Super dialógy, dokonca až moc. Až neprirodzene. Normálni ľudia nerozprávajú za každou vetou gag. Nevadíí, lebo Zoe Kazan; Nevadí, lebo tie gagy sú super napísané. S touto romantikou sa budete cítiť ako marshmallows. 90%(29.11.2014)

Příjemné, milé, vtipné, nekonfliktní. Nejvíc potěšila scéna se sledováním Carpiho Věci.(20.12.2014)

Tento film bol ako jazda na húsenkovej dráhe. Raz hore, potom zase hneď dole. Na jednej strane strašne ukecaný, až som si miestami hovorila, že by už fakt mohli ubrať. Na strane druhej ma však tie rečičky aj bavili a hlavne herci nezabúdali na neverbálnu komunikáciu. Miesta, v ktorých v nich mal prebiehať vnútorný boj s tým čo hovoria a to čo si myslia či cítia boli krásne čitateľné. Čiže skvele zahrané. Tento štýl herectva mám naozaj veľmi rada. Potom tu boli tie obrovské kontrasty, keď sa neustále striedali scény plné klasického klišé a scény výsostne originálne a krásne spracované. Chvíľami ma to teda strašne bavilo a bola som unesená a chvíľami som obracala očami a krútila hlavou. Jednoducho film plný kontrastov, ktoré z neho však robia niečo výnimočne milé.(28.8.2015)