What If

The F Word

(Kanada)

Komedie / Drama / Romantický

Irsko / Kanada, 2013, 102 min

Jajáj, mňa toto strašne bavilo. Daniel ma neskutočne prekvapil, parádny bol. Zoe tradične výborná, muzika veľmi pozitívna, dej odsýpal ... fakt krásna romantika - odporúčam.(8.12.2014)

Já mám Zoe ráda, nemůžu si pomoct. Asi se v těch jejích rolích tak trochu vidím. Tady jsem se musela smát jejímu koupání v rybníku. To jsem totiž celá já a kdo mě trochu zná, tak přesně ví proč:-) Jinak jsem naštěstí zcela oproštěná od srovnávání Daniela s Harry Potterem, takže můžu s klidem napsat, že tady Wallace a Chantry byl moc prima párek, který vám zpříjemní pár minut vašeho života. A teď mě omluvte, jdu totiž vylézt na střechu pozorovat hvězdy a vezmu si sebou bláznovo zlato, protože jsem strašně zvědavá, jak chutná. Za Zoe ****(15.11.2014)

Jasných pět :-) Scénáristu si tímto automaticky přidávám do oblíbených, odvedl pro mě největší práci, nejenže se jedná o snímek lidský a příjemný, především jsou v něm vtipně (jen tak mezi slovy) podané myšlenky a principy, celkem hodně se v tomto směru ztotožňuji s postavou Wallace. Např.:"To je nepodstatný. Princezna nevěsta je pohádka. A láska z pohádek Tě inspiruje k tomu, abys byla odvážná a ušlechtilá, ale v reálném životě je to univerzální výmluva, aby se člověk mohl chovat sobecky. Můžeš lhát, podvádět a ubližovat lidem, ale je to v pohodě, protože si zamilovaná..." Dále pak super rozbor situace, kdy si Wallace vybírá z možností nemorální, záludný, ubohý, 99% upřímný a přenést se... Opravdu pobavilo, stejně jako superkrátká a výstižná návštěva Dublinu :D Věrohodně mi přijde napsaná i závěrečná krizová diskuze v restauraci, kde se opět ukazuje, že ta upřímnost mnohdy situaci nepomůže, neboť vše může být pochopeno jinak... Těžko soudit, jak by příběh skončil v realitě, zda by i v ní došlo Chantry, že lhaní bylo oboustranné a zda by Wallace kontakt skutečně nevymazal a přišel pozdě, ale ve filmu tohoto ražení je podobný konec patrně ten nejlepší :-) Sympatické postavy - Wallace nejvíce filosoficky, Chantry úžasnou schopností vtipně reagovat v konverzaci, zajímavá je i vedlejší postava sestry Chantry, což je v podstatě další dobrá duše tohoto snímku... Doporučuji všem, chytrý film, který pobaví ;-)(2.1.2015)

Objektivně vzato je to spíš hezká osmička, ale konci se daří vydolovat emoce, všichni jsou naprosto přesní (Radcliffe v poslední době hrozně ruluje, Driver stabilně super, Zoe rozkošná) a Dowse nešetří nápady, takže si tam klidně jednu anticynickou pěticípici přihodim. "Sleeping feel-good film of the year"(19.10.2014)

Veľmi príjemna v prvej polovici až vynikajúca indie romantika. 8/10 s valentískou prirážkou.a trochu to pripomía 500 days of Summer, aj keď to nie je tak dokonalé(14.2.2015)