What If

The F Word

(Kanada)

Komedie / Drama / Romantický

Irsko / Kanada, 2013, 102 min

Až teď mi došlo, že jsem Daniela nikdy neviděla v jiné roli než v Harrym Potterovi. Je to příjemná změna ho vidět v romantickém filmu. Výběr hlavních rolí byl skvělý. Zoe se mi líbila už ve snímku Rubby Sparks a tady mi přišla ještě lepší. Chvílema na mě film byl trochu moc upovídaný, ale to je jen malá vada na kráse. Děj byl pojatý originálně. 70%.(14.11.2014)

Milý snímek, který ničím moc nepřekvapí, možná až na Adama Drivera a jeho hlášky.(18.10.2014)

"A pickeling is like embalming." Co ta animace tam? Takové podivné... u některých filmů to vyzní dobře a je to skvělé obzvláštnění, ale tady mi to úplně nesedlo. Ovšem ledničková poezie... to je úplně jiný šálek čaje... naprosto regulérně špičkový nápad... chci taky.. kde se dají takové magnetky koupit prosím vás? Jinak taky bych chtěla být takový cool teta, ale nemám nárok, když jsem starší sourozenec :D Koukat se na horory a jíst zmrzlinu, přijde matka dítěte aka jeho ségra, vezme schovanou zmrzlinu a zapne to video s hororem, co vypli. "Tremendous" - nejvíc boží slovo. Asi se řadí hned k "Abomination" k mým oblíbeným. K Shit Locker se asi vůůůůbec nevyjadřuju :DDD Nejvíc vtipné a přitom nejvíc nechutné. No byla to prostě komééédia - ten debil si sáhne do oka, když krájí feferonky, Wallace běží pro solný roztok a pak ho dveřma praští tak, že spadne z okna a když chce volat sanitku, tak mi vypadne mobil z okna :D (Ano tento komentář bude obsahovat velké množství smilíků.. deal with it!!!) "You don't know how to teleport, do you? Nějak mi nic nechybělo, tak proč nedat 5*? Btw. Adam Driver z Girls se poslední dobou objevuje dost často. Je to fajn herec a vždy hraje takové šílence, ale sedne mu to... už se těším na This is where I leave you. "So your advice is be sleazy, conniving or pathetic." P. S. Absolutně jsem netušila, jak se ty slova píšou:D(2.2.2015)

Předvídatelné? Asi ano. Ale milé, veselé, dojemné? Určitě.(8.1.2015)

Po dlouhé době, vlastně od shlédnutí snímku Kamarád taky rád, jsem podlehl dalšímu rom-com filmu a jsem velice rád, že se tak stalo. Vidět Daniela v jiné roli než je Harry Potter už začíná být běžná záležitost a rozhodně mu rozmanitá filmografie neuškodila. Jak někteří píší, pomalu se vymanil z pověstného čaroděje a stal se opravdu dobrým hercem, jehož filmy přinejmenším stojí za jedno shlédnutí. A zdatně sekundující Zoe Kazanová nemálo přispěla ke kvalitě této komedie, jelikož scény mezi ní a Danielem byly uvěřitelné a to si diváci žádají. Nicméně What If si pustím určitě ještě několikrát :D:D:D. Co se týče příběhu, je to ohraná klasika o vztahu dvou lidí, kteří si prochází různými chvilkami, ať už příjemnými nebo těmi špatnými. Nebylo by to však tak dobré, kdyby snímek parádně nebalancoval mezi romantikou a vtipem tak, aby diváka nezalila vlna patosu nebo naopak trapných rádoby kameňáků. Příjemná hudba od Newmana podtrhuje hezkou podívanou a tak by to u těchto typů filmu mělo být (má nejoblíbenější skladba z OST je Beach Bummer). Smekám před Michaelem Dowsem, ačkoliv je jeho režijní seznam celkem krátký, tímto dílem si mezi diváky určitě vydobyl nějaké jméno.(30.8.2015)