What If

The F Word

(Kanada)

Komedie / Drama / Romantický

Irsko / Kanada, 2013, 102 min

Skvělý film pro každého fanouška zdravé výživy a konverzace o hovně, o obém se tu dozvíte věci, které už nikdy nedostanete z hlavy. Pokaždé, když usednu na mísu, začnu přemýšlet o množství nestrávených výkalů v Elvisově střevech. Pokaždé, když do sebe začnu cpát salát s nízkotučnou mozzarellou, fantazíruju nad tím, jak asi chutná Bláznovo zlato. Tenhle film mi dal duševně víc, než by se na první dojem zdálo.(16.4.2015)

Pěkný romantický filmeček, na kterým bych vyzdvihl moji oblíbenkyni Zoe Kazan a také pěkné zpracování. Naopak bych trochu zkritizoval Radcliffa, kterýmu tato role moc nesedla. Druhou hvězdičku pak snižuju za scénář. Jako na vysoké škole se pohybuju už nějakých 6 let a neznám nikoho, kdo by se bavil takovým způsobem jako tomu bylo ve filmu. Myslím, že to bylo přehnaný. Ale co se atmosféry a pocitů týče, tak to vlastně funguje velmi dobře. Silné 3 hvězdy :)))(18.12.2015)

A.C. Newman. Poznáme všetci jeho sólovú dráhu, alebo aj jeho zárezy v jednej z perfektných Indie skupín The New Pornographers. Ale nebol to on, čo ma dostal k tomuto filmu. Je to sympaťák Radcliffe, ktorého herectvo si naozaj užívam a roztomilá Zoe Kazan. To dievča má hádam všetko. Červené spodné prádlo, perfektný zmysel pre humor a ponúkne vám spacák aj keď ste obidvaja nahý. Čo viac do pohody potrebujete? Jasné - nadávajte, že takéto filmy sú na jedno kopyto a že vôbec nepotrebujeme žiadnu takúto blamáž ak tu máme skvelé a často krát nedocenené francúzske filmy. Jasne že sa nekoná druhé Keď Harry stretol Sally, ale fuck you ak si myslíte, že romantická komédia nemôže byť dobrá. Dakedy potrebujete len niečo príjemné. Nič viac. A What if je veľmi príjemným filmom. Je pravdou, že ku koncu upadá a celú tu nadsázku z prvej hodiny trocha utlmuje, ale aj tak je to vec, ktorá rozhodne svojmu žánru hanbu nerobí. A Dowse sa očividne lepší. Takže idem si spraviť Bláznovo zlato, pribrať ako také prasa a idem si kuknúť znova niečo pri čom sa moje srdce usmeje, keď sú už tí vozíčkari zatvorený doma, keď prší.(13.12.2014)

• - Scénář vznikl na motivy populární divadelní hry "Toothpaste" and Cigars od dvojice autorů T.J. Dawe a Michael Rinaldi. (Neffy)

• - Hneď na začiatku filmu, presnejšie v čase 00:01:58, si Daniel Radcliffe štrngne uzavretou fľašou piva (je jasne vidieť vrchnák od piva), no v zápätí je vidno, ako pije z otvorenej fľaše. (Marry94)

• - Film, který Wallace (Daniel Radcliffe) a Felix (Lucius Hoyos) sledují na začátku snímku, je Věc (1982). (Dinosaurier)