Lidská stonožka 2

(festivalový název)
  • Nizozemsko The Human Centipede II (Full Sequence) (více)
Nizozemsko / Velká Británie / USA, 2011, 88 min

misul96

Jestliže šlo o pokus, jak udělat dvojku lepší než je jedničku, řekla bych spíš, udělat dvojku nechutnější než jedničku. Nevím, v čem se odehrával ten hororový děj. Zřejmě to ale něco do sebe mělo. ()

Retimo

Po 2 letech od vzhlédnutí zvedám na 5,protože kdykoliv si na ten film vzpomenu,tak se mi vybaví každičká scéna....což se u moc filmů,po takové době nestává.... ()

Pantai

Jak tu už někdo zmiňoval, maléděti,resp. novorozeňata, by měla být i ve filmu ušetřena násilí. Jednička mě šokovala, bylo to nové. Toto už byla snaha jen o nechutnější verzi toho samého. ()

Lucccy.N odpad!

Musím říct , že nic odpornějšího jsem v životě neviděla , chvílemi se mi zvedal žaludek a jestli se o tohle scénárista snažil tak se mu to povedlo , film je tak hnusný a zvrhlý že se může líbit snad už jen stejně pošahaným psychopatům jako je hlavní postava sama. První díl jsem neviděla a myslím že o to ani nestojím na to se mam až moc ráda.Film jsem sice viděla už před pár lety ,ale dávicí reflex při vzpomínce na něj funguje stále stejně takže hodnotím jen jako odpad! ()

hony23

Oproti prvnímu dílu chybí sebemenší napětí a pokus o příběh a tak hodinu sledujeme nudné počínání úchylného otyloně, který si loví své oběti pro fekálně brutální finále. To opravdu stojí za to, nechutnost a perverzita je však už za hranou toho, co jsem ochotný sledovat v obavě o nenarušení svého duševního zdraví. Tímto upřímně děkuji tvůrcům, že to raději natočili černobíle... ()

R.I.S.A

Po shlédnutí prvního dílu jsem byl totálně unešenej ale todle mělo ty správný grády :) Tyhle kontroverzní a zvrácené věci mě prostě baví. Pořád jsem si musem připomínat že je to jen film protože to co si Tom Six vzal do hlavy a posléze natočil nemá obdoby musím oba snímky hodnotit za pět. Jednotný trávicí trakt :) Totálně odpudivá hlavní postava Laurence R. Harvey jako Martin toho asi našli v nějaké psychiatrické léčebně. Osobně se těším na třetí díl . ()

Mkoren odpad!

Nedávám odpad, protože bych nerozdýchal ten "hnus" co ve filmu je. Dávám odpad, protože je to totální blbost, "oběti" mají x možností utéct, před jistou smrtí se koukají na svého tyrana jak k nim pomalu jde a nechají se zabít. SPOILER ALERT: Na konci veme jedna "oběť" trychtýř, zapíchne ho do prdele svému tyranovi a hodí do něj stonožku? Opravdu??? :/ ()

SZYslak

Nemile prekvapeni, narozdil od jednicky. Nebudu se sahodlouze rozepisovat. Deti a tehotne zeny jsou tabu (a to jsem si myslel, buhvijake nejsem hovado), pana scenaristu a rezisera v jedne osobe poklidne zahrnout laskou a tunami odpadku na skladce. Ac nemam lekarske vzdelani, silne pochybuju, ze by projimadlo pro oralni podani fungovalo i v podobe nitrosvalove injekce. O tom, jak moc drzi pusa prilepena k prdeli lepici paskou, by se take dalo polemizovat. Zkratka PRVOPLANOVA UCHYLNA KRAVINA na kvadrat, vyplod silence, debilni paskvil. A jestli toto ma byt horor, tak to jsem se vic bal u Macha a Sebestove, kdyz se pokouseli vykastrovat Jonatana. Jedna hvezdicka za herecky vyron hlavniho predstavitele. ()

belinko

Takže takto... jednotka bola dobrá, mala skvelý nápad - veď prišiť troch ľudí k sebe hubou k riti a tým vytvoriť jedno tráviace ústrojenstvo a tak možno prišitých troch jedincov nazývať ľudskou stonožkou bol skvelý výmysel... v jednotke i dobre spracované, s veľmi skvelým hercom (opak v dvojke)... no dvojka? pre mňa to isté... zas sa to točí o tom istom príbehu, o tej istej "stonožke", aj keď je pravda že Laurence R. Harvey bol oveľa divokejší a nebral taký ohľad na sterilizáciu, ako Dieter Laser, no - vlastne to bolo to isté... všetko sa to točilo o nápade urobiť ľudskú stonožku, no ten nápad sme videli už v prvom dieli! Namiesto skalpelov kuchynské nožíky, namiesto zubárskych kliešťov kladivo, k tomu všetkému sekáčik na mäso a plno nechutností. Som názoru, že ľudská stonožka mal byť len jeden film bez pokračovania, lebo teraz každá jedna nová časť bude len o tom istom - ako chce niekto spraviť ľudskú stonožku. Keby sa však jednotka a dvojka spojili - že by v tom filme bol nápad z jednotky a prevedenie tej ľudskej stonožky z dvojky... tak by to bol TOP :) ale žiaľ... až sa priam bojím tej trojky... a prečo?... lebo z 99 percent viem o čom tam pôjde.... neuveríte, ale URČITE sa niekto bude snažiť urobiť ľudskú stonožku :) ()

Kassandra

Bez ohledu na můj předchozí komentář, jsem dnes sebrala odvahu a dokoukala jsem tenhle hnus do konce. Přes to, jak odporné to bylo, je nutno uznat, že tenhle film posunul hranici hororu na úplně jinou úroveň. Rozhodně to ale není snímek, který bych ještě někdy cíleně vyhledávala, abych si ho pustila místo pohádky před spaním. Odporně detailní scény "zákroků" toho sádelnatého, odporného psychopata. Lámání zubů, přetrhání šlach, sešívání sešívačkou... Oproti chirurgicky čistému prvnímu dílu jsou tohle prostě nechutná, zvrácená jatka. Rozšláplé mimino tomu dalo korunu. Hnus, hnus a ještě jednou hnus! ()

johnnie78

Tak tohle je peklo. Jednička byla proti dvojce pohádkou pro malé děti. Dvojka je mnohem hnusnější, drsnější, hororovější, zvrácenější, je to asi neodpornější film, co jsem zatím viděl - ale také je to mnohem víc komedie (dvakrát jsem vybuchl smíchy, což se mi moc nestává ani u klasických komedií) a film občas sklouzává i k (zjevně chtěné) sebeparodii. Představitel hlavní role je vážně na nějakou cenu: tak jako Jaromír Crha stvořil nesmrtelného starého Brůnu, tak Laurence R. Harvey stvořil toho nejhnusnějšího, nejslizštějšího úchyla na světě Martina, pochybuju, že by ho kdy kdo překonal. BTW, oproti jedničce má dvojka něco jako pointu, při které vyjdou najevo některé nelogičnosti (např. scéna s pepřákem). ()

santosz

55 minut jsem sledoval nezaživný nudný film a pak se začaly dít věci, z kterých mi spadla čelist ... ultrabrutálními a zvrácenými nápady se to pak už jenom hemží až do samotného konce. Šokující avšak bez výraznější atmosféry, jednička byla v tomto propracovanější. ()

Kalda69

Dlouho jsem otalel s hodnocenim (hlavne kvuli tomu jak mam uchopit zaver) a musim rict, ze po prvotnim lehkym zhnuseni neni toto pokracovani zadnym vetsim prekvapenim a Martin si s krasnou lehkosti pohrava s osudy hrdinu tohoto dilka a zlanari dokonce ucastnici prvniho filmu :o) ()

halberdier

Společně se Srbski film nejnechutnější film jaký jsem kdy viděl. První díl se ještě v rámci možností držel na uzdě a přinesl alespoň trochu zajímavý (i když úchylný) nápad, druhý díl je už hlavně přehlídka všemožných nechutností, počínaje hlavní postavou (perfektní casting), konče samotným aktem vytvoření stonožky. Podobně jako Srbski film patři i tomuto filmu z morálního hlediska hodnocení odpad, ale film je slušně natočený a má i neopakovatelnou atmosféru, proto ho nelze úplně odsoudit. ()

veverysiak

Namiesto toho, aby sa spamätal, Tomík si vysvetlil znechutenie normálnej väčšiny po svojom a s elánom sa pustil do pokračovania, vraj ešte extrémnejšieho, mno, podľa mňa aj 1 aj 2 majú od extrému dosť ďaleko, tu síce naozaj ide Tom ďalej, ale len v posúvaní hraníc abnormálnosti, ktorá je len naznačovaná, nie zobrazovaná, zase oceňujem hlavného úchyla, tak na svojich ťažiskových hercov má Tom skutočne nos, takže 15%. ()

zigy odpad!

Hnus, velebnosti. Kam až můžeme proboha zajít, v touze po ještě větších a větších účincích hnusu na diváka??? Navíc natočeno neumětelsky. Nechápu, že solidní jednička je stejným autorem tak zprzněna...... ()

PanPyzamo

Lidská stonožka 2 hned ze začátku začne zajímavě a to tím, že nám vlastně ukáže to, že předešlý film byl pouze „film“ a že teď už je to realita. Co se mi na filmu líbilo bylo to, že byl celou dobu černobílý. Mělo to prostě své kouzlo. Co jsem si na prvním filmu chválil byl doktor, který vytvořil Lidskou stonožku, protože už od pohledu šel z něj strach. Nyní ale přichází na scénu někdo jiný. Těžko říct, zda lepší. Já se asi malinko přikláním k doktorovi z jedničky, ale noční hlídač Martin má také své kouzlo. Též už je od pohledu divný. Tentokrát nejde o strach, ale prostě divný. Jak se celou dobu dívá těma svýma očima. Nevím, zda to byl účel, ale je to bezva. To je tak všechno. Ne, teď vážně. Platí zde více méně to, co u jedničky. Příběh zde moc nehledejte, ačkoliv zde nějaký je a je možná i o něco lepší. Film ale exceluje v nechutnosti, tak jako ten předešlý. Zde to bylo ještě o něco lepší. Pokud si tedy libujete ve zvrácenosti či se vám líbil první film, tak podle mě neuděláte chybu, pokud se podíváte i na tento. Ostatním lidem radím ruce pryč. Pokud nevyhledáváte různé nechuťárny, tak tohle není pro vás. Za mě průměrný film, který doporučuji jen těm, co chtějí nějaký ten hnus. 5/10 ()

vandamator

Těžko se tomu věří, ale Tom Six po prvním díle ,který postrádal špetku filmařského umu. Přichází s dílem druhým, který srší nejen neúměrně větší brutalitou, ale především důvtipem kvalitou a neskutečně odpornou hlavní postavou. Krok vpřed a to obrovský, tleskám. ()