poster

Ojos de Julia, Los

 • anglický

  Julia's Eyes

Mysteriózní / Horor / Thriller

Španělsko, 2010, 112 min

Režie:

Guillem Morales

Scénář:

Guillem Morales

Kamera:

Óscar Faura

Producenti:

Guillermo del Toro
(další profese)
 • sochoking
  ***

  Ten vrah na konci sa snažil až prehnane zatínať zuby, že namiesto toho, aby vyzeral čo najpsychopatickejšie, tak naopak, vypadal ako úplný dement !(15.12.2011)

 • Dellamorte
  ***

  Španielska zámienka , ako prevetrať " ORFANATO " a ešte tam opakovane drgnúť aj Belén... Že je producentom del Toro - A ? Najväčším horrorom je ak človek príde o zrak a je už jedno , do akého príbehu je nasadený čo vidí / nevidí a po čom pátra...Belén je fayn , vlastne aj celý espa vizuál , ale plávať stále v tej istej kaluži , tak to po čase omrzí. ...del Toro je značka a ak sa tomu dostane náležitej reklamy , môžeme očakávať fúziu medzi sirotčincom a Júliou kde poloslepá Júlia bude v polorozpadnutom baráku pátrať spolu so zatúlanou sirôtkou po zubnej kefke. Momentíky sa nepochybne nájdu , ten bodík ale stiahnem , lebo v roku 2005 niečo podobné vyštekol Thailand , a Espa to akurát preformátovalo do iného námetu a nechalo upiecť na osvedčený " La tendencia actual del cine ". Inak ale ničím výnimočná , nevtieravá pohoda. Ak pozeráš horrory 1 x za týždeň , tak máš na piatkovú " predpolnoc " faynový tip.(21.3.2011)

 • lola3121
  *****

  Čistě náhodou herečka ve dvojroli stejně jako v El habitante incierto, tentokrát však šlo spíš o horor než mysteriozní žánr, čili hurá, pochopila jsem zápletku i rozuzlení. V závěrečné scéně se tvůrci zřejmě inspirovali Audrey Hepburn a Čekej do tmy, což mi v zásadě nijak nevadilo. Přiměřeně napínavé, záhadné i hrůzostrašné. Naštěstí sledováno za bílého dne, čili na záchod jsem posléze šla poměrně statečně.(11.6.2011)

 • Sarkastic
  ****

  Vcelku originální příběh a docela napínavá atmosféra zdobí tento thriller plný tmy, stínů a záblesků. Bohužel mě značně iritovalo chování hlavní hrdinky, které bylo někdy až příliš hloupé a také jedno klišé na závěr (za tu lacinou lekačku to rozhodně nestálo). Slabší 4*, ale po Sirotčinci mi Španělé znovu dokazují, že v tomto žánru mají co nabídnout.(1.8.2011)

 • Bloody13
  ****

  Výborná španělská záležitost, u níž jsem po celou dobu mlaskal blahem. Morales si v první půlce připravuje diváka, nadhazuje mu otázky s minimem odpovědí, aby v polovině druhé rozpoutal doslova atmosférické peklo, při němž tuhne krev v žilách. S odkrýváním pravé podstaty už to není tak horké, minimálně od půlky se dala odhadnout, ale při všech těch twistech a neustálého nebezpečí tomu rád odpustím. Špičková je kamera, která neukazuje víc, než musí, a působivá hudba, co hlavně v závěru přivádí do bodu varu. A nakonec jsem si nechal krásku Belén Ruedy, která je ve svých pětačtyřiceti pořád nádherná ženská. Maximálně využívá všech svých předností a dokazuje tak, že Sirotčinec nebyl pouhá náhoda. Belén totiž umí.(28.3.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace