poster

Ojos de Julia, Los

 • anglický

  Julia's Eyes

Mysteriózní / Horor / Thriller

Španělsko, 2010, 112 min

Režie:

Guillem Morales

Scénář:

Guillem Morales

Kamera:

Óscar Faura

Producenti:

Guillermo del Toro
(další profese)
 • Gilmour93
  ***

  Zemři do tmy. Zrcadlení stylu profesora Finchera ve stalking thrilleru z Pyrenejského poloostrova - natočeného zrovna v období monzunových dešťů, zatmění slunce, výpadků proudu a vydatné bouřkové oblačnosti, co byla naposledy za časů Isabely Kastilské. Nepopírám, že paní Ruedu bych milerád přivedl k… druhému konci přechodu pro chodce, nicméně z dovedně nabízené atmosféry mysteriózna vyprchalo odhalením identity pachatele veškeré kouzlo a samý konec vplul i kvůli svému konstruktu do tuctových vod thrillerů se zakomplexovanými pošuky. Ač některé činy a detaily dávaly smysl jako duet Bocelliho a Karla Hály "Vidím vítr, co s vlasy si mi pohrává", ten šílený pocit postupného zabedňování okna do duše dřevěnými trámy byl Moralesem navozen perfektně..(29.10.2012)

 • petero
  ****

  Kvalitné španielske pohladenie hororovej duše nikdy nie je na zahodenie, hlavne po tých záplavách lacných amerických sračiek. Belén Rueda je nehorázne rajcovná a táto úloha (naviac dvojúloha) jej bola určite písaná priamo na telo. Do takýchto atmosferických hororov sa skrátka hodí tak ako Geraldine Chaplin (The Orphanage) a Barbara Hershey (Insidious). Dúfam že v podobnom výbere bude len pokračovať a stane sa z nej talizman žánru podobne ako Dee Wallace.(5.6.2011)

 • J*A*S*M
  ****

  Možná se to v souvislosti s daným žánrem nehodí, ale Los Ojos de Julia musím označit adjektivem "krásný". Morales tak precizně buduje atmosféru a do puntíku naplňuje to, co můžeme čekat od hororového thrilleru ze španělské produkce, že jsem při projekci zažíval opravdovou čirou radost z toho, co sleduju. Na rozdíl od Moralesova předchozího snímku El habitante incierto jsou Los Ojos příběhově konzervativnější, což s sebou na jednu stranu přináší možnost zklamání z "pouhého opakování již mnohokrát prověřeného", na stranu druhou je nový film soudržnější a snáze uchopitelný. Komické je, že někdy kolem poloviny Los Ojos budí dojem, že se z nich vyklube něco mnohem zajímavějšího a originálnějšího, než je nakonec pravda. Celkově ale velká spokojenost, na kvalitní čisté horory slabý rok 2010 si tímto filmem zpětně trochu vylepšuje reputaci. Horror movie of the year(20.3.2011)

 • lola3121
  *****

  Čistě náhodou herečka ve dvojroli stejně jako v El habitante incierto, tentokrát však šlo spíš o horor než mysteriozní žánr, čili hurá, pochopila jsem zápletku i rozuzlení. V závěrečné scéně se tvůrci zřejmě inspirovali Audrey Hepburn a Čekej do tmy, což mi v zásadě nijak nevadilo. Přiměřeně napínavé, záhadné i hrůzostrašné. Naštěstí sledováno za bílého dne, čili na záchod jsem posléze šla poměrně statečně.(11.6.2011)

 • akisha
  ****

  Krásně jsem se bála. Technicky nelze nic vytknout. Staré známé zase trochu jinak, zručně a strašidelně. Stíny, šero, zvuky, rybí oko, rozmazané vidění, skvělá hudba, herci... Lahoda. Hned ze začátku napínák, co strhne zápletkou pozornost diváka a zbytek pozornosti se soustředí na krásnou, přirozeně hrající a neskutečně sympatickou Belén Rueda. Další "sympatický" fakt je, že ač se tu moc krvákových scének nekoná, ty co uvidíte, jsou mnohem údernější a silnější, než kdyby na vás od začátku z obrazovky padaly končetiny. Nicméně zápletka nezačne od půlky košatit a vrcholit, spíš slábnout a vyplňovat (moje) obavy, že je to opravdu tak a ne jinak. Konečná premisa je dosti triviální a navíc mi hořce připomněla tucty hororů se stejným "typem zla" a vedle tak skvostně budovaného napětí a strachu působí až moc jednoduše a nezajímavě. I tak je to ale jeden z nejlepších hororů, co jsem poslední dobou viděla a fandům atmosférických a stupňovacích hororů doporučuju všema deseti! Srovnám-li tohle a třeba... no, třeba zrovna Captivity, je tohle skvost nad skvosty. Ideální volba na večer, bát se budete!(17.9.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace