poster

Ojos de Julia, Los

 • Velká Británie

  Julia's Eyes

Mysteriózní / Horor / Thriller

Španělsko, 2010, 112 min

Režie:

Guillem Morales

Scénář:

Guillem Morales

Kamera:

Óscar Faura

Producenti:

Guillermo del Toro
(další profese)
 • Gilmour93
  ***

  Zemři do tmy. Zrcadlení stylu profesora Finchera ve stalking thrilleru z Pyrenejského poloostrova - natočeného zrovna v období monzunových dešťů, zatmění slunce, výpadků proudu a vydatné bouřkové oblačnosti, co byla naposledy za časů Isabely Kastilské. Nepopírám, že paní Ruedu bych milerád přivedl k… druhému konci přechodu pro chodce, nicméně z dovedně nabízené atmosféry mysteriózna vyprchalo odhalením identity pachatele veškeré kouzlo a samý konec vplul i kvůli svému konstruktu do tuctových vod thrillerů se zakomplexovanými pošuky. Ač některé činy a detaily dávaly smysl jako duet Bocelliho a Karla Hály "Vidím vítr, co s vlasy si mi pohrává", ten šílený pocit postupného zabedňování okna do duše dřevěnými trámy byl Moralesem navozen perfektně..(29.10.2012)

 • cheyene
  ****

  Los Ojos de Julia není vůbec špatný snímek, jehož žánrové zařazení mezi horory možná není zcela na místě, neboť dle mého názoru jde nejvíce právě o thriller s mysteriózními prvky. Hororových scén by divák napočítal hravě na prstech jedné ruky a to by mu jich ještě pár zbylo, ovšem je nutné podotknout, že každá z těchto krátkých pasáží značně potěší. Celkově vzato se tomuto počinu nedá upřít parádní atmosféra, solidní zápletka a poutavost, jež přiměje diváka k pozornému sledování od začátku až do konce.(7.8.2016)

 • Superpero
  ****

  Opravdu napínavé s výbornou a, na svůj věk, setsakra fešnou herečkou v hlavní roli. Španělé umí točit strach hrozně intenzivně. Bohužel je tam až příliš překvapivých zvratů a chvílemi mne to díky nim přestávalo bavit. Lahůdková režie to ovšem vynahradí. Nejlepší scéna byla rozhodně šmírování slepejch bab v šatně.(18.10.2011)

 • Dellamorte
  ***

  Španielska zámienka , ako prevetrať " ORFANATO " a ešte tam opakovane drgnúť aj Belén... Že je producentom del Toro - A ? Najväčším horrorom je ak človek príde o zrak a je už jedno , do akého príbehu je nasadený čo vidí / nevidí a po čom pátra...Belén je fayn , vlastne aj celý espa vizuál , ale plávať stále v tej istej kaluži , tak to po čase omrzí. ...del Toro je značka a ak sa tomu dostane náležitej reklamy , môžeme očakávať fúziu medzi sirotčincom a Júliou kde poloslepá Júlia bude v polorozpadnutom baráku pátrať spolu so zatúlanou sirôtkou po zubnej kefke. Momentíky sa nepochybne nájdu , ten bodík ale stiahnem , lebo v roku 2005 niečo podobné vyštekol Thailand , a Espa to akurát preformátovalo do iného námetu a nechalo upiecť na osvedčený " La tendencia actual del cine ". Inak ale ničím výnimočná , nevtieravá pohoda. Ak pozeráš horrory 1 x za týždeň , tak máš na piatkovú " predpolnoc " faynový tip.(21.3.2011)

 • lola3121
  *****

  Čistě náhodou herečka ve dvojroli stejně jako v El habitante incierto, tentokrát však šlo spíš o horor než mysteriozní žánr, čili hurá, pochopila jsem zápletku i rozuzlení. V závěrečné scéně se tvůrci zřejmě inspirovali Audrey Hepburn a Čekej do tmy, což mi v zásadě nijak nevadilo. Přiměřeně napínavé, záhadné i hrůzostrašné. Naštěstí sledováno za bílého dne, čili na záchod jsem posléze šla poměrně statečně.(11.6.2011)

 • - Jedná o další horor produkovaný slavným režisérem Guillermem del Torem. Právě on si vyžádal na základě předchozí úspěšné spolupráce na snímku Sirotčinec (2007) Belén Ruedu v hlavní roli a kameramana Óscara Faura. (dex2man)

 • - Belén Rueda si v tomto snímku zahrála dvojroli obou sester - dvojčat Julie i Sáry. (dex2man)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace