Tajemný muž

• Kanada The Tall Man (více)

Když se jí ztratí syn, snaží se zoufalá matka rozluštit hádanku tajemného muže, který údajně unáší děti. (Filmbox)

MiCM

Jak vzniklo tak absurdně nízké hodnocení nechápu. Dost originální a smysluplný film. Určitě stojí za to vidět, i když první pohled na hodnocení může vyvolávat opačný pocit.. ()

venison

Hodně specifický a relativně originální filmeček hlavně tím, že přechází pomalinku polehounku z žánru do žánru.. Nejprve se přes mysteriózní až hororové prvky dostaneme do thrilleru a nakonec utečeme do psychologického drama.. Všeobecně nemám ráda překombinované filmy plné zvratů, ale tady to kupodivu sedí.. Kousky skládanky vám pořád nezapadají, všechny informace vám nesedí a když už už chcete říct, že je to blbost, tak vám naservírují novou teorii, která stále není tak úplně košér.. Jeden z mála filmů, kde jsem nedokázala odhadnout konec už na začátku (ba ani v polovině).. Chvilku divák neví, komu má přiřadit roli toho "hodného" a toho "zlého", ale i přes určitou "přitaženost" to sem všechno prostě patří.. Polovinu filmu dělá zejména Jessica Beil, která to všechno myslí "opravdu upřímně a čistě" až by jste jí odpustili naprosto cokoliv jenom kvůli jejímu nevinnému přesvědčení.. Brilantní béčko, brilantní s výraznou pointou.. Všem tuhle kanadskou rošťárnu ze srdce přeju :-) ()

Phietros

Miluju filmy, kde si myslíte že je to onak, a ono se ukáže že je to jinak! kde od začátku sledujete napětí, co příjde kdo to bude celé Vás to drží v zamyšlení. Tajemný muž takový je, navíc je natočen podle doložených fakt a o to je to lepší. Ve zkratce: v malém městečku se začnou ztrácet děti, povídá se o muži v kabátu, lidé se začínají bát a Vám nezbývá než si to pustit a užít si kdo že je ten pan tajemný:) 70% ()

Diego

*Spoilery* Kvalita je v tom, že každou chvíli nevíte, co se děje a když už si myslíte, že víte, tak se to zase obratí, ale váš mozek bojuje, držíte se, ačkoliv nakonci exploduje, za tyhle wtf vysoké hodnocení. Na druhou stranu, pokud o tom pak přemýšlíme, o pointě filmu, postavách a motivech..třeba, že někdo ukradne dítě (nechce ho jen spasit, taky dostane zaplaceno) , někdo si to ukradnuté dítě koupí ( matky běžně chtějí kradené dítě místo, aby zažádali o adopci). Sestra, kterou manžel zmanipuluje, takže chodí po městě a krade děti, den si s nima hraje, pak je uspí a odnese do tunelu za pomoci asi labilní brigádnice, která ač musí být přesvedčena, že je to pro dobro děti, stejně natáhne brka.... ()

Mishqo

rozhodne nemožno filmu uprieť potenciál, rôzne zvraty filmu len pomohli ale podľa mňa prišli príliš skoro...držať tak diváka ešte v dlhšie v napätí by bolo efektívnejšie...celkovo ale slušný film ()

zdenny

Film začíná celkem mysteriózně a syrově hororově. V průběhu ale zjistíme, že jde pouze o thriller - o thriller s jednou jeblou ženskou (kolikrát už se tato písnička hrála?). Můžu říct, že atmosféra (hodně díky celkovému vizuálu) nebyla špatná. Co je to ale platné, když celkové vyznění filmu vyšumělo někde do vzduchoprázdna. Prostě jsem čekal větší napětí i dramatičtější rozuzlení. ()

Danny F.

Film dost na hraně. Absolutně divná slátanina. V podstatě by šlo o dobrý film, kdyby se trochu víc držel napětí a překvapivého děje. 55% ()

fefee

Zo začiatku to vyzeralo veľmi sľubne, no ako sa to približovalo ku koncu strácalo to na svojej intenzite a príbeh sa stal otrlí a nevýrazný. Do toho si pridajte pár klišé a nudných žvástov a máte vyblednutý výsledok. 1,9* ()

Brain-D

Začátek, který dostává do postupně rozvíjejícího děje spíše uspává, převrat začne při hororových náznacích, které schladnou dramatickou katarzí. ()

lykan9

Začátek se tváří jako klasický průměrný thriller, ale zásadního a u mě nečekaného zvratu, se Tajemný muž vyšvihl o několik příček výše a udělal z tohoto filmu něco originálního a neokoukaného. Přičtu-li k tomu velmi rozporuplný závěr - dopadl šťastně či nešťastně, tak musím konstatovat, že se jedná o skvělý thriller, který má jen tolik chyb, že se nemůže řadit mezi dokonalé. V tomto případě však skoro dokonalé stačí. ()

ghatos

Režisér se snažil cosi rozehrát, jenže to působilo divně a nedůvěryhodně. Nebylo těžké odhadnout, jak to dopadne. Jessice Biel jsem nevěřil ani minutu, na to byla moc (velko)městská. Výlevy kolem dětí s průměrným vyšetřovatelem v zapadlé díře - to je charakteristika The Tall Man. 48%. ()

Ichabod

Opět výborný film velmi talentovaného Pascala Laugiera, který opět buduje strhující atmosféru. Kde jiné filmy končí opět Laugier vybavený skvělým scénářem před nás staví rozuzlení a pointu, které se rozhodně nikdo nebude smát a já si odnáším výtečný zážitek,který nekazí ani Jessica Biel, protože tu podává asi svůj nejlepší výkon. Nezbývá než se těšit na další film tohoto francouzského režisérského borce. ()

MI-380

Oživení přichází ve 45 minutě: standardně budovaná atmosféra připravující nás na běžný buranský horor najednou zhoustne a nastává zajímavý scénáristický obrat. Zakončení a rozuzlení je sice originální, ale provedení tohoto (spoiler) sociálního experiment působí značně nevěrohodně. Zručná režie, solidní herci. 65%. ()

kklepkaa

První dojem se nevyplácí a to platí zvláště u tohoto filmu. Nejdříve film působí jako klasický velmi předvídatelný horor, ale opak je pravdou. Konec filmu jsem už jen hltala. Tvůrce zbořil všechny mé představy a dojmy, které jsem si budovala od začátku filmu. Pascal Laugier nám představil skvělý příběh ve skvělém zpracování. Herecký výkon Jessici Biel to jen podtrhl. Stále ve mě doznívá myšlenka filmu a nutí mě k zamyšlení. ()

L_A_D_A_S

No nevim, všichni tady píšou jaký ma film skvělý nepředvítatelný scénář ale mě přijde že člověk který už pár filmů viděl odhalí totožnost tallmana zhruba po pěti minutách. Jessicu Biel moc nemusím a tento film to nijak nezměnil, zvlášť když se hodně z postav včetně jí chová absolutně nelogicky. Postavy často dělají absolutní nesmysly jen aby se to hodilo scénáristovi do vývoje příběhu. Nedoporučuji. 2* ()

Kosmik 1

Podle mě naprosto zpackaný film. Od chvíle, kdy přijde holka po autonehodě do bistra, pro mě vcelku dobře rozjetý film skončil. Dále už to byl jen nesmysl za nesmyslem a pointa filmu vlastně ani žádná nebyla. Za úvod dávám 1*, ale zbytek by byl jasně odpadovej. 25% ()

Guzo

Rozjelo se to trochu pomaleji, prostřední část filmu byla skvělá, ale závěr to celé pokazil. Celé to vlastně melo velice dobrý potenciál (atmosféra v městečku, postava Tall Mana, herci..), bohužel bez pořádného závěru se dobrý film neobejde. 65 % ()

jefff

Moc mě celý příběh nenadchnul a pointa nedostala. Nevěděl jsem komu vlastně mám držet palce, nevěděl jsem co je dobré a co zlé a nedokázal jsem si vytvořit vztah s žádnou postavou ve filmu. Bohužel mě Tajemný muž zklamal ač se nejednalo o blbost, ovšem celý koncept mě minul a to považuji za zásadní. ()