Tajemný muž

• slovenský

Tajomný muž

Mysteriózní / Drama / Krimi / Thriller

USA / Kanada / Francie, 2012, 101 min

Teď mě bude asi plno lidí nesnášet, ale po pro mě průměrných Mučedníkách Laugier přišel s poměrně originálním a hodně kvalitním thrillerem který mě dost bavil. Už jen ten úvod byl fakt parádní a ukázal mi že se mi to bude určitě líbit. Sice film lehce postupem času klesá a hlavně má strašně divné scény s Biel, ale mě se tenhle film líbil. Biel celkem překvapila a hrála dobře což jsem nečekal protože to co předváděla v některých filmech je síla. Davis byl trestuhodně nevyužit a Ferland? Twilight, Případ 39.... Tam hrála neuvěřitelně špatně. Silent hill a Tall man tak tady hraje pro změnu dobře. Holka si musí vybrat víc takovýhlech rolí. Závěrečnej twist je dost diskutabilní ale mě zas tak moc nesedl, hlavně to co dělala postava Biel, v ten moment mi přišlo plno věcí dost nelogických.(3.2.2013)

V první části se to tváří jako pomalu se rozjíždějící horor s výborně gradovaným napětím a děsivou atmosférou, v druhé jako nadmíru ponurý thriller se snahou o poselství. A v obou rovinách to funguje na jedničku. Zvraty jsou překvapivé a zvláště na tom prvním je vidět umění scénáristy pracovat s postavami a jejich vývojem + jsem z něj měl z pohledu diváka, milujícího tento žánr, opravdu radost. A finále možná může někoho nemile překvapit, ale na mě to působilo promyšleně a navíc pěkně mrazivě, přes všechnu tu obhajobu. Co se týče postav, Biel je opravdu anděl a Jodelle Ferland ji celou dobu stíhá, navíc pro ni mám už od ehm. Zatmění slabost. Zvláštní, ale stále krásná tvářička. Ostatní herci jsou vícemeně křoví pro rozehrané drama, ale ani jeden nijak nevadí ani neuráží. Laugiera po tomhle počinu ovšem začínám sledovat, snad mi ještě dodá něco podobného, z čeho budu mít tak dobrý pocit.(5.10.2012)

,,… PROTOŽE MNOHEM HORŠÍ VĚCI SE ZDE STÁVALI DĚTEM....“ /// Když selže systém přichází TAJEMNEJ MUŽ. Pedofil? Bubák? Ďábel? Rozhodně ne duch. Může změnit svět? ... Americkej venkov na ,,x-tej“ způsob (mám dojem, že Amíci by Vesničku mou, (střediskovou), zřejmě nepobrali…). Cold Rock je dalším vzorem pro prdele světa, a film dost slušně odvedenou filmařinou (s překvapivě hnusně zajímavou J.Biel). Sázka na (solidní) držení v nevědomosti (SPOILER pro intelektuály – připrav se, že s tebe budou dělat kreténa) by mohlo bejt hlavním lákadlem. Já bych doporučil ještě vkusnou thrillerovou stránku, dobrej myšlenkovej veletoč a nethrillerově rodičovsky silnej závěr. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Slyšel jsem, že totálně dojebaná Jessica Biel stojí za viděnou. 2.) Na vokrese se nám začali ztrácet parchanti. 3.) Jsem tajemnej a žeru děti (jako rád že je mám… ). 4.) Thx za titule ,,DoubleJo“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(9.8.2012)

Když se povede do filmu obsadit správné herce, je to paráda. Když jsou navíc herci dobří a dokáží se vžít do svých rolí. Není nic lepšího. Všem v tomhle snímku jsem věřil každé slovo. Navíc se režie a scénář zbavili obvyklích klišé, které tak často doprovází podobně laděné filmy. Tenhle mysteriozní napínavý snímek si se mnou několikrát pohrál, že jsem opravdu netušil jak dopadne, a Jessica Biel až překvapivě zvládla hlavní roli. Nebudu zde rozebírat, jestli je správné (ospravedlňující, nebo společensky přijatelné) co se v tomhle filmu "dělo". Každopádně to kvalitní myšlenku má, a tak to mám rád. Za mě 80%(6.10.2012)

Příjemné překvapení po Mučednících a důkaz, že dobrý film lze natočit s brutálním gore i bez něho. Povedený thriller občas sklouzne až k horrorovému mrazení, v základu jde však především o psychologické drama. Režisér se opět zamýšlí nad světem, ve kterém žijeme, světem plným chudoby, násilí, chladu a odcizení. Utrpení a beznaděj světa dospělých se přenáší na nevinné děti, které pak trpí stejně. Prostě takový KOLOBĚH... Ne každému je koloběh lhostejný, dokonce jsou tací, kteří ho chtějí zastavit. Cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly. V mrazivém závěru je divák postaven před otázku: skončily děti v pekle, nebo je jim lépe? Zdánlivě pomalé tempo snímku má v sobě napětí, současně předkládá řadu efektních scén z rozličných úhlů kamery, často z ptačí perspektivy. Působivý je noční les se strašidelnými zvuky, mlhou, výmoly a zrádnými bažinami.(8.9.2012)