Tajemný muž

• slovenský

Tajomný muž

Mysteriózní / Drama / Krimi / Thriller

USA / Kanada / Francie, 2012, 101 min

Dnes už čistě žánrové filmy nestačí. Musí klamat a překvapovat. Většinou mě to sere, ale Tall Man je rozhodně jeden z těch povedených. Je to přitažené za vlasy, ale není to debilní a zvraty ten film snese. Navíc je to moc hezky zrežírované a parádně se na to kouká. Přece jen malebná příroda okolo vidlácké prdele udělá hodně. Jessica Biel to zahrála skvěle.(7.10.2012)

Tall Man nabere rychle tempo a v pozici adrenalinového thrilleru mu to docela i sluší - pokud pomineme fakt, že je July obstojný terminátor a záporák se chová jako trotl. Poté přijde dosti zásadní veletoč, role se poněkud pozmění a závěrečná třetina už se pohybuje v rovině dramatu. Napsané je to dobře, Jessica Biel dobře vypadá a Jodelle "Silent Hill" Ferland taky roste do krásy. Problém je, že se film ve své roztěkanosti mezi žánry i vyprávěcími polohami chová jako dement. Proč July cupitá po té opuštěné budově a hraje si na bububu s chlapečkem a jeho maminkou? Abychom na chvíli věřili, že koukáme na horor? Stejně jako jsme před chvílí koukali na thriller a později budeme koukat na soudní drama? Na to kašlu. Pascal Laugier má určitě potenciál, nicméně tady jako by se nechtěl věnovat slušně napsanému příběhu a příliš se soustředí na efektnost jednotlivých žánrových složek.(1.10.2012)

A Pascal Laugier Film. Odvážný, riskující ztratit diváka v průběhu sledování a přemýšlíte o něm. Zdaleka ne dokonalý. The Tall Man je starší scénář než Mučedníci, režisér se o něm zmiňoval od roku 2006. Otázkou zůstává, co a kde bude dál...(9.8.2012)

Nenechajte sa oklamať trochu tuctovým coverom, nejedná sa o všedný horor či thriller, i keď to tak aj podľa základnej premisy môže vyzerať. Tajemný muž je iný. A je to aj tým že sa pod povrchom skrýva výborný nepredvítateľný scenár, vďaka ktorému vás film dvakrát úspešne presvedčí o opaku toho, čo sa doteraz udialo. Bez spoilerov sa to príliš nedá, ale filmu sa darí rozvinúť nie jednu, nie dve, ale hneď tri diskusné témy, ktoré bohužiaľ zo zrejmých dôvodov nemôžem upresniť. Jessica Biel je fantastická rovnako ako samotný film, a Jodelle Ferlandová stále nedáva zabudnúť na dievčatko zo Silent Hill. Mimochodom, úvodné titulky na zemi pri záberoch z vtáčej perspektívy boli úžasné.(22.5.2013)

Veľmi som sa tešil na nový Laugierov horor a vo výsledku som spokojný.Možno až na to,že to vôbec nie je horor.Bol som pripravený,že nepôjde o úplne klasické hororové schéma (to nemali ani Martyrs),ale nečakal som,že natočí v podstate čistokrvnú drámu (ktorou Tall Man aj cez svoje hororové prvky je).Prekvapilo ma to,ale sklamaný nie som.Ono je to totiž vcelku výborne natočené,atmosferické a originálne.Dokonca aj Jessica sa mi páčila!Oscarová herečka z nej nikdy nebude,ale celkom mi do tej role sadla.Jediná výtka tak patrí záveru,ktorý mohol byť o niečo intenzívnejší.Ale nevadí - každého ďalšieho Laugierovho projektu sa neviem dočkať už teraz(30.8.2012)