Tajemný muž

• slovenský

Tajomný muž

Mysteriózní / Drama / Krimi / Thriller

USA / Kanada / Francie, 2012, 101 min

Už hodně dlouho jsem neviděl film, který nejen že vás efektivně vodí za nos po většinu jeho stopáže, ale který ve vás dokáže vzbudit naprosto odlišné pocity pro jednu postavu. A ne jednou, ale hned několikrát! Ale nebudu spoilerovat, tohle si tento film nezaslouží. Stejně jako si to nezaslouží nižší hodnocení jen proto, že jste nedostali to, co jste čekali (horor). Pokud něco, tak The Tall Man není film, který by byl hloupý, naopak na konci přichází docela s radikální myšlenkou, která není jednoduchá, naopak, když se na konci filmu zamyslíte, tak zjistíte, že nevíte, co byste udělali vy. Ale znovu, nechci spoilerovat. Napíšu jen, že Jessica opět předvádí, že když jí někdo dá scénář, který za něco stojí, tak ona podá skvělý výkon. Tento film mě po všech stránkách překvapil a má ode mě 80 %.(21.8.2012)

• kingik

Po stopách Tajemného muže s Jessicou Biel. V zapadlém okrese Cold Rock plném labyrintu podzemních tunelů a hustých lesů se pohřešuje už 18 dětí. Mezi místními koluje legenda, že jejich únosy má na svědomí jakýsi Tajemný muž vysoké postavy, kterého však nikdo nikdy pořádně neviděl. Mladá vdova Julia Dennings (Jessica Biel) však možná ví o celé věci víc než ostatní. Když bych dál pokračoval v popisování děje, zřejmě bych se nevyhnul spoilerování, ale věřte, nebo ne, ve filmu jsem nenarazil absolutně na nic překvapivého, a ba dokonce ani na nic, co by sám na sebe film hloupým způsobem "nepráskl", dříve než to profláknu já ve své recenzi. Film se totiž po nadupané a tajemnou atmosférou protkané úvodní třicetiminutovce sám položil a ve zbytku děje se solidně shodil. Shodil se vážně míněnými a velmi stupidními replikami, které pronášeli herci se smrtelně vážným výrazem ve tváři, až jsem vyprskl několikrát smíchy. Jessica Biel po většinu času byla přesvědčivě umolousaná, ale žádná herecká přesvědčivost z ní rozhodně nešla. Dále příšerný byl také postup policie při vyšetřování, kdy poručík s výrazem Karla Hlušičky, odhalil geniálně a neomylně během několika vteřin zásadní stopy, nad kterými by se přinejmenším bádalo týden a všechny přechytračil. A to nejlepší nakonec. Film je tak mimořádně stupidní, včetně chování všech postav, až to bolelo. Nečekal jsem od toho zázraky, ale rozhodně ani takovou blamáž, jakou předvedl. S hororem to má společného max první třetinu, ale posléze se to zvrtne v thriller s mdlým a unylým výrazem bez špetky logiky, respektive popírající jakákoliv logická pravidla. Kromě úvodního rozjezdu měl ještě potenciál také námět, ale natočilo se to přesně s nesouladem s mojí představou a z toho pramení, že k téhle bohapusté nesmyslnosti tolerantní nebudu. Mé hodnocení: 20%(2.4.2013)

Mysteriozní thriller o tom, jak z jednoho zapadákova, který si vypůjčil exteriéry ze Stmívání mizí haranti. No tohle se mi prostě nemohlo nelíbit!!! Popravdě už mnoho let mlsně vyhlížím horůrek na motivy staré dobré legendy mého dětství o černé sanitce, v které křižuje okolí parta zlých zabijáků a unáší potulná děcka, aby je následně rozprodala na orgány:) Nechápu, proč tak výživný materiál ještě nikdo nezpracoval. Toto se tomu malinko v začátku podobá..pak se to tajuplně zvrtne a zase víte prd, kam teda ti haranti mizí a kdo s nima co nepěkného provádí. No řeknu vám, na začátku jsem čekala nějakou připitomělou srágoru o upírech v temných lesích, ale naštěstí scénář již zmiňovaný tvajlat převyšoval asi tak o 15 lig, Jessica Biel hrála skvěle, napětí střídalo zvraty, až to celé postupně vykynulo v nečekanou pointu. Neotřelý nápad a velmi zábavný thriller, za předpokladu , že se nebudete příliš šťourat v psychologii nosné myšlenky.(15.8.2012)

The Tall Man vodí hodně dlouho diváka za nos, a to hodně zdařile. Což se cení. Na druhou stranu po vizuální stránce působí často až lacině televizním dojmem.(29.7.2012)

Já Laugierovi rozumím. Po Mučednících se od něj očekával nějaký zázrak. Který nedodal. Dodal jen film, který si uvědomuje, že by měl být zázrakem a není v něm nic špatně, nechce být prvoplánový a nechce být hloupý. Jenže intenzivní pocit se nedostavil a od poloviny dál už není čím víc překvapovat.(2.11.2014)