Tajemný muž

Tajomný muž

Mysteriózní / Drama / Krimi / Thriller

USA / Kanada / Francie, 2012, 101 min

• kingik

Po stopách Tajemného muže s Jessicou Biel. V zapadlém okrese Cold Rock plném labyrintu podzemních tunelů a hustých lesů se pohřešuje už 18 dětí. Mezi místními koluje legenda, že jejich únosy má na svědomí jakýsi Tajemný muž vysoké postavy, kterého však nikdo nikdy pořádně neviděl. Mladá vdova Julia Dennings (Jessica Biel) však možná ví o celé věci víc než ostatní. Když bych dál pokračoval v popisování děje, zřejmě bych se nevyhnul spoilerování, ale věřte, nebo ne, ve filmu jsem nenarazil absolutně na nic překvapivého, a ba dokonce ani na nic, co by sám na sebe film hloupým způsobem "nepráskl", dříve než to profláknu já ve své recenzi. Film se totiž po nadupané a tajemnou atmosférou protkané úvodní třicetiminutovce sám položil a ve zbytku děje se solidně shodil. Shodil se vážně míněnými a velmi stupidními replikami, které pronášeli herci se smrtelně vážným výrazem ve tváři, až jsem vyprskl několikrát smíchy. Jessica Biel po většinu času byla přesvědčivě umolousaná, ale žádná herecká přesvědčivost z ní rozhodně nešla. Dále příšerný byl také postup policie při vyšetřování, kdy poručík s výrazem Karla Hlušičky, odhalil geniálně a neomylně během několika vteřin zásadní stopy, nad kterými by se přinejmenším bádalo týden a všechny přechytračil. A to nejlepší nakonec. Film je tak mimořádně stupidní, včetně chování všech postav, až to bolelo. Nečekal jsem od toho zázraky, ale rozhodně ani takovou blamáž, jakou předvedl. S hororem to má společného max první třetinu, ale posléze se to zvrtne v thriller s mdlým a unylým výrazem bez špetky logiky, respektive popírající jakákoliv logická pravidla. Kromě úvodního rozjezdu měl ještě potenciál také námět, ale natočilo se to přesně s nesouladem s mojí představou a z toho pramení, že k téhle bohapusté nesmyslnosti tolerantní nebudu. Mé hodnocení: 20%(2.4.2013)

Vzdor všemu zamotávání a kličkám poněkud předvídatelné. Naštěstí se spokojili až se třetím nejhorším rozuzlením, které mne v průběhu napadlo, takže jsem nemusela na konci dštít oheň a síru. Přes onu předvídatelnost a jistou naivitu docela příjemně koukatelné - na tom se ovšem nemálo podílí výborná obrazová stránka, zejména dobrý střih. Chodemmimo, v první části to mělo o dost víc atmosféry než do nebes všude možně vynášený Sinister. A velmi mne potěšilo opět vidět Jodelle Ferland.(5.2.2013)

Film je natočenej fakt dobře, kvalitně odehranej, zamotanej, takže člověk pořádně neví na čem právě je. To se mi líbilo. Atmosféra je taky více než dobrá. Tohle všechno ale zabíjí myšlenka filmu, která je prostě... nenacházím slov, no prostě na přesdržku. Jsem tím dost znechucenej, v tomto případě to prostě nejde brát jen jako na film, jako nereálnou věc. Jestli takhle tvůrci filmu uvažují, že by to třeba mohlo fungovat, tak z toho mi je fakt na nic. Filmový zpracování dobrý, obsahová stránka vzhledem k závěrečnýmu rozuzlení je pro mě odpadem! Kéž by to skončilo nějak jinak... 55%(17.8.2012)

• Chrustyn

Stylové titulky a atmosféra zapadlého městečka (vzpomínka na herního Alana Wakea byla opravdu silná) slibují, že by se mohlo jednat o fajnovou hororovou záležitost ale už po pár minutách je jasné, že se bude jednat o další nezábavnou a nezajímavou tuctovku, jejíž "kvality" nevylepšuje ani Jessica Biel.(23.10.2012)

Když francouzskému řezníkovi padne v masokombinátu, pověsí na hřebík zástěru a opláchne ruce od vepřové krve, je schopen po šichtě vykuchat i něco opravdu pořádného. Příjemné překvapení na pomezí thrilleru a agitky sociálních služeb, o němž bez přítlačného křídla nelze téměř nic napsat, a proto se budu věnovat výhradně anatomicky dokonalým rtíkům slečny Bílové. No prostě paráda! Kdybych měl někdy možnost pochválit jí je osobně, nechtěl bych jako reakci slyšet nic jiného, než huhňavé "Fy elice uafkaf, ueubaue!!" .(14.8.2012)