Tajemný muž

• slovenský

Tajomný muž

Mysteriózní / Drama / Krimi / Thriller

USA / Kanada / Francie, 2012, 101 min

Léta čekání přišla vniveč. Laugier si ukousl příliš velké sousto a předkládá nám film se sociálním komentářem, který mi v závěru přišel k smíchu. Ten film je úplně jiný, než jsem si ho představoval/vysnil, což by nevadilo, kdyby měl Laugier schovaná nějaká esa v rukávu, lépe prokreslené postavy a nápaditější režii. 6/10 P.S.: Pascal by měl zůstat jenom u toho mučení, protože tam je jako ryba ve vodě; ostatně nejlepší scény v Tall Manovi jsou právě ty, ve kterých Jessica Biel trpí.(30.7.2012)

Nenechajte sa oklamať trochu tuctovým coverom, nejedná sa o všedný horor či thriller, i keď to tak aj podľa základnej premisy môže vyzerať. Tajemný muž je iný. A je to aj tým že sa pod povrchom skrýva výborný nepredvítateľný scenár, vďaka ktorému vás film dvakrát úspešne presvedčí o opaku toho, čo sa doteraz udialo. Bez spoilerov sa to príliš nedá, ale filmu sa darí rozvinúť nie jednu, nie dve, ale hneď tri diskusné témy, ktoré bohužiaľ zo zrejmých dôvodov nemôžem upresniť. Jessica Biel je fantastická rovnako ako samotný film, a Jodelle Ferlandová stále nedáva zabudnúť na dievčatko zo Silent Hill. Mimochodom, úvodné titulky na zemi pri záberoch z vtáčej perspektívy boli úžasné.(22.5.2013)

Celkom chytrý a zaujímavý thriller, možno zbytočne metie názvom, ktorý ma osobne veľmi nelákal. Film je nakoniec úplne iný, ako som čakal a to je len dobre. Približne v polovici dôjde k niekoľkým zvratom v príbehu, ktoré vo vás môžu na chvíľu vyvolať zmätok. Časom sa to vysvetlí a z tajomnej prvej polovice veľmi rýchlo prejdeme do dej druhej, podstatne reálnejšej. Túto tému veľmi kvalitne preniesol na filmové plátno B. Aflleck vo filme Gone,baby gone Možno som týmto prirovnaním prezradil priveľa, no každopádne iba upozorňujem, že tu už niečo také bolo. Málinko realistickejšie podanie, aspoň v detailoch a bol by som spokojnejší. Ak necháte rozzúreného psa 10 sekúnd trhať vaše lýtko tak sa na nohu takmer nepostavíš a krv z teba bude striekať ako z divej svine, o tom nepochybuj... Navyše tým, že sa auto prevráti, pes neumiera...60%.(12.4.2013)

Tak teda, jsem překvapen. Film mě rozhodně zaujal. Prvních 20 minut se vleklo, ale pak se film rozjel a to na plné obrátky. Zhruba v necelé polovině filmu nastane nečekaný zvrat kdy jedna z postav filmu se stane postavou zápornou. Film má zvláštní temnou atmosféru, nepředvídatelnost. Film je trošku zamotaný, ale jde to až na konec, který jsem moc dobře nepochopil. Ale nevadí. Je to zvlášntí film, který ani nejde popsat slovy. Hodnotím ho na slušných 75% = ****(29.10.2012)

• cukorek

Mix pekných obrázkov a peknej Jessici Biel nestačili na to, aby som ten film pochválil. Mierne zamotaný dejový zvrat a slabá pointa prevážili misku váh opačne ako som očakával. Neobjasnený únosca, ktorý ju ťahal za autom a matka, ktorá počas deviatich mesiacov nevedela, že jej dcéra je tehotná patria medzi dôkazy o tomto zle "zahasenom ohorku". Najviac ma prekvapilo odolávanie útoku rozzúreného psa, keď Julia zniesla viac bolesti a zranení ako Iron Man a veľmi nepriehľadné sfilmovanie konfliktných udalostí. Na konci filmu sa vo mne zrodila otázka, to čo bolo? 20%(7.3.2013)

• - Spoiler: Ve scéně z vězení, kdy Julia Denning (Jessica Biel) hovoří k jedné z matek ztracených dětí, hlavní protagonistka v detailním záběru bez střihu za celou minutu ani jednou nemrkne. Běžně přitom lidské oko mrkne v průměru 10-15krát za minutu. (Hallam)

• - Film měl premiéru v roce 2012 na Filmovém a hudebním festivalu South by Southwest v Texasu. (Terva)

• - V scéne, keď sestričku July (Jessica Biel) privezie polícia na policajnú stanicu, kde jej policajt príde neskôr oznámiť, že syna nenašli, je pri detailnom zábere na jej tvár vidno, že jej oko je mimoriadne napuchnuté, no v ďalšom zábere má oko normálne. (DJ Rocco iNc)