ČT Live - Hop Trop

Hudební / Dokumentární
Česko, 2010, 52 min

Režie:

Viktor Polesný

Záznam koncertu z ledna 2010 z Karlínského divadla v Praze u příležitosti 30. výročí založení skupiny.  Když se v roce 1981 objevila na tehdy největším festivalu folkové, trampské a country hudby Porta trojice hudebníků ( Jaroslav Samson Lenk, Ladislav Huberťák Kučera a Jaromír Šroub Vondra ) pod názvem HOP TROP, zapůsobila na diváky, kritiku i producenty jako blesk z čistého nebe.Hned na prvním ročníku vyhrála co se vyhrát dalo a stala se na třicet let, tedy až dodnes, hudební stálicí a kvalitou, stojící na naprosté špičce žánru zvaného folk a country. Již od svého vzniku hraje skupina v původním složení, což je obdivuhodné a v této branži skoro až nezvyklé. Přátelství, kamarádství a charakter, které ve svých trampských a vodáckých písních opěvují nejsou tedy jen slova, ale celých třicet let jejich tvorby je důkazem hloubky textů jejich písní. (oficiální text distributora)

Paserak

Jak to říct? V hrudi mi tiká metalové srdíčko, ale musím udělat občas vyjímky. Mám Hop Trop rád. Chodím na koncerty a vždycky se rád pobavím. A zrovna tak jsem se bavil i při tomto koncertu. Kdybych byl šťoura řekl bych, že bych si dal raději koncert někde pod širým nebem, ale bavil jsem se. Jistě mohu říci, že o tohle šlo pánům z HT. Prostě příjemná 3/4 hodinka. ()