Případ Kim Bok-Nam (festivalový název)

• Jižní Korea

Cheol-soo Jang

Gi-tae Kim

Tae-seong Kim
  • sochoking

Korejský skvost najidiotskejšieho chovania sa postáv a briliantne tupých dialogov!(25.12.2015)

Ani se hlavní hrdince (té tmavší) nedivím, mně by z těch poměrů v korejském vidlákově taky přeskočilo. Léta útlaku panovačných klábosivých stařen, nadržených buranů, do toho ještě sobecká "kamarádka", která by mohla pomoct, ale nechce se jí ... z toho je jediné východisko - použití sečných a bodných zbraní :-) První polovina filmu, v níž je hlavní postava vystavena především psychickému teroru, se mi líbila podstatně víc. V druhé polovině sice ostrov dostane rudý přeliv, nicméně žádná vražda není tak povedená, že bych si řekl: "Tak to je síla". V závěru je pak Bedevilled trošku natahovaný, ale rozhodně ve mně film zanechal pozitivní dojem.(31.1.2011)

Příběh Kim Bok Nam se mnou neskutečně pohnul. Vlastně ani nevím, kam takový film zařadit. První část je především drama, které v divákovi vyvolá obrovské množství emocí, zhnusení a touhu po spravedlnosti. Jakmile sklenice s vodou přeteče, přichází na řadu stará známá "revenge" a z filmu se stává hodně slušný thriller. Asi ani nemusím říkat, na čí straně jsem byla a že pro její jednání mám plné pochopení. Ubíjí mě, že na světě "žijí" ženy, které prožívají stejné peklo jako Kim Bok Nam, ale ke své pomstě se nikdy nedostanou. Je evidentní, že na tomhle filmu pracovali lidé, kterým tahle situace není lhostejná. Vložili do toho patřičný hněv a druhou částí si tak trochu splnili sen, který mnoha týraným ženám dál zůstává jen v hlavě. Stejně jako příběh mě dostalo herecké obsazení. Všechny postavy zahrály své role tak přesvědčivě a s nadhledem, že jsem chvilkami zapomínala, že se jedná o herce. Kéž by se tohle nikde na světě nedělo, kéž by to jenom hráli. Nad nižším hodnocením jsem nepřemýšlela ani vteřinu, 5*.(18.6.2014)

Hae-won bola napadnutá skupinkou mladých výtržníkov. Pred Políciou však útočníkov zo strachu neoznačila. Mladá žena prežíva hektické obdobie nie len v súkromí, ale aj v práci. Po nešťastnej zhode náhod dôjde na pracovisku ku konfliktu po ktorom odchádza na nútenú dovolenku. Rozhodne sa opustiť Soul a navštíviť tak málo obývanú osadu na ostrove kde v detstve vyrastala. Útek za odpočinkom pred ťažkým životom v miliónovom meste sa však po pár dňoch mení na krutú realitu vidieckeho života s krutými rodinnými pravidlami. Keď sa filmy s vyobrazením domáceho násilia naozaj vydaria, sú vždy témou číslo jedna. Tento sa, ale v polovičke zvrhne na totálny masaker, ktorý nielenže šokuje diváka, ale núti ho zamyslieť sa či by naozaj bola možná týraná osoba takýchto krokov. Psychika osobnosti je predsa len tenká latka, ktorá sa po neustálim tlakom môže zlomiť a zmeniť charakter jedinca natoľko, že z citlivého človeka spraví zviera v pravom slova zmysle. Nebyť toho prehnaného, zložitého záveru - čistých 5 hviezd. Takto nemôžem inak, ako strop filmu ukotviť na 85%.(22.2.2013)

Ještě nikdy nebyla pomsta tak sladká. __Z poměrů na Ostrově se mi dělalo fyzicky zle. Logické vyústění jsem bezezbytku schvalovala a pociťovala téměř fyzickou rozkoš z každým dalším "úsekem". Jen škoda, že se hrdinka k tomuto činu nerozhodla o pár let dřív. __Deviace viděná v asijských filmech je nad poměry zrůdná. Nevím, zda to není ovlivněno i jinou mimikou obličeje, která – speciálně na mě – působí hodně emočně. Což samozřejmě vůbec neznamená, že by Asiaté nebyli krásní. Ba naopak! Ta jindy běžná umírněnost, proměněná ve vteřině v neobyčejný škleb, je možná právě proto děsivější.(4.5.2011)