Případ Kim Bok-Nam (festivalový název)

• Jižní Korea

Jižní Korea, 2010, 115 min

Cheol-soo Jang

Gi-tae Kim

Tae-seong Kim

Neskrývám nadšení....Rozjezd byl sice pomalejší ale i ten psychický teror v první půli byl vážně hrozný a to co přišlo ve druhé půlce filmu bylo drsné, syrové a brutální...prostě skvělé! Opravdu jsem hlavní hrdince fandila aby to všechno "dotáhla do konce" a dala všem co jim patří. Nevyhledávám asijské filmy, ale jsem fakt ráda že jsem se pro tento rozhodla protože byl jeden z těch který vzbouzí emoce, nenechává člověka chladným (dokonce jsem si pobrečela) a na který rozhodně hned po závěrečných titulcích nezapomenete.(5.5.2012)

"Vidlácký horor" alá Korea ....čeho moc, toho je příliš, pak jednou dlouho pobudete na sluníčku, které vám pošeptá: Zabij je všechny a vy vezmete srp a jdete na to. Krutý příběh o sobectví, sadismu, ponižování... a přeteklém poháru trpělivosti.(16.1.2012)

Příběh Kim Bok Nam se mnou neskutečně pohnul. Vlastně ani nevím, kam takový film zařadit. První část je především drama, které v divákovi vyvolá obrovské množství emocí, zhnusení a touhu po spravedlnosti. Jakmile sklenice s vodou přeteče, přichází na řadu stará známá "revenge" a z filmu se stává hodně slušný thriller. Asi ani nemusím říkat, na čí straně jsem byla a že pro její jednání mám plné pochopení. Ubíjí mě, že na světě "žijí" ženy, které prožívají stejné peklo jako Kim Bok Nam, ale ke své pomstě se nikdy nedostanou. Je evidentní, že na tomhle filmu pracovali lidé, kterým tahle situace není lhostejná. Vložili do toho patřičný hněv a druhou částí si tak trochu splnili sen, který mnoha týraným ženám dál zůstává jen v hlavě. Stejně jako příběh mě dostalo herecké obsazení. Všechny postavy zahrály své role tak přesvědčivě a s nadhledem, že jsem chvilkami zapomínala, že se jedná o herce. Kéž by se tohle nikde na světě nedělo, kéž by to jenom hráli. Nad nižším hodnocením jsem nepřemýšlela ani vteřinu, 5*.(18.6.2014)

Ani se hlavní hrdince (té tmavší) nedivím, mně by z těch poměrů v korejském vidlákově taky přeskočilo. Léta útlaku panovačných klábosivých stařen, nadržených buranů, do toho ještě sobecká "kamarádka", která by mohla pomoct, ale nechce se jí ... z toho je jediné východisko - použití sečných a bodných zbraní :-) První polovina filmu, v níž je hlavní postava vystavena především psychickému teroru, se mi líbila podstatně víc. V druhé polovině sice ostrov dostane rudý přeliv, nicméně žádná vražda není tak povedená, že bych si řekl: "Tak to je síla". V závěru je pak Bedevilled trošku natahovaný, ale rozhodně ve mně film zanechal pozitivní dojem.(31.1.2011)

Asiati, potažmo Korejci, a jejich pocit vymámit ze sebe něco hnusného a nechutného. V tomto případě podepřené příjemným korejským venkovem, jednou nenápadnou vesničkou a rodinou, u které je potřeba vysypat víc kostlivců, než by kdo mohl tušit. Zajímavá tématická jednohubka.(11.4.2016)