Případ Kim Bok-Nam (festivalový název)

• Jižní Korea

Jižní Korea, 2010, 115 min

Cheol-soo Jang

Gi-tae Kim

Tae-seong Kim

,,DÍVALA JSEM SE DLOUHO DO SLUNÍČKA A TO KE MĚ PROMLUVILO“....(vezmi srp.....) /// Co napsat o filmu, kterej se odehrává na místě, kde jsou všechny babičky babičkami všech ( stejně tak to je (asi) i s otci) a jedinej normální člověk je ten, co se zbláznil? Než se začne odehrávat něco OPRAVDU podstatnýho, je třeba se obrnit korejskou trpělivostí. A dál? Na svý si přijdou bejvalý kamarádky, sadisti a podobní týpci. Naštěstí po hodince už je to ,,pro všechny“ a jede se podle pravidla ,,NA KAŽDOU SVINI ČEKÁ ŘEZNÍK“ (a taky že ,,i pusou se dá odehrát dobrý divadlo“). Už jsem viděl lepší....Ještě že Bok-nam stihla vykopat ty brambory, protože pak začalo pršet.... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, proč Čedok stáhnul z nabídky ostrov Moo-do. 2.) Potřebuji naučit (nejen korejskou) ženu respektu. 3.) Nevím, proč bych neměl ošahávat holku se srpem (soudruzi klídek, nemyslím proletářku! 4.) V lékárničce nemám fazolovou mast. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(20.5.2011)

Naprosto skvěle podanej a zpracovanej brutální exploiťák z korejskýho krutýho venkova a nečinně brutálního města. S perfektně rozehraným brnkáním na nervy a emoce, neúprosně stupňuje v divákovi odpor vůči nepochopitelně konformnímu a zároveň zastřeně brutálnímu chování vesničanů. Zároveň se zde ale nabízí druhý protipól - nečinné přihlížení městského člověka, otupělého vůči okolním podnětům, které se bezprostředně netýkají jeho. Tenhle kontrast, navíc tak velice jemně a zručně vypilovaný se v těhle filmech až tolik nevidí. A jinak teda co se týče zobrazení korejského venkova, jsou rednecks zobrazení snad jako ještě větší hovada než slováci v Hostelu nebo srbové v Život i smrt porno bande. V Koreji jsem nebyl, takže to nebudu nějak posuzovat, ale každopádně i jako použitý výrazový prostředek pro symbolické rozhození kontrastu extrémní pudovost - chladná netečnost to bylo zvoleno skvěle.(8.2.2011)

Asiati, potažmo Korejci, a jejich pocit vymámit ze sebe něco hnusného a nechutného. V tomto případě podepřené příjemným korejským venkovem, jednou nenápadnou vesničkou a rodinou, u které je potřeba vysypat víc kostlivců, než by kdo mohl tušit. Zajímavá tématická jednohubka.(11.4.2016)

Krasne natoceny film o fyzickem nasili a mentalni terorizaci. Prvni hlavni hrdinka z mesta se nese v lehce nihilistickem stylu a druhe hlavni hrdince z vidlakova preskoci, vezme kosu a zacne sklizet. Ve finale z toho vychazi univerzalni moudro - burani a zeny to v hlave nemaji v poradku. 7/10(11.7.2011)

"Milý deníčku, v práci toho začalo být na mě trochu moc. Rozhodla jsem se proto udělat si na týden dovolenou a navštívit na jednom malém exotickém ostrově svojí kamarádku z dětství. Jenže zvěrstva, jakých jsem zde byla svědkem, jsem nezažila ani v naší betonové džungli. Všichni chlapi tu jsou násilnická zvířata, slizká prasata a v neposlední řadě i úchyláčtí devianti. Ponižujou, mlátí a znásilňují ženy, pokud to nejsou zrovna jejich šílené matky, a ušetřeni nejsou ani děti. Moje nebohá kamarádka Bok-nam nebyla výjimkou. Po strašlivé tragédii, kdy jí zemřel ten nejbližší člověk v celém životě, se celá situace ještě vyhrotila. Netuším, jestli jí ruplo v bedně, nebo jí naopak osvítil Duch svatý, ale jednoho ostrovana po druhém začala brutálně vraždit. Bože, to byly jatka! Nikdo se před ní neschoval, pouze mě se z toho krvavého pekla podařilo utéct. Bojím se však, že si pro mě přijde. V klíčové situaci jsem se zachovala jako srab a nedokázala jsem jí pomoct. Mám jí ráda a lituju toho. Teď už nikdy nebudu jako dřív..."(10.4.2011)