poster

Případ Kim Bok-Nam (festivalový název)

 • Jižní Korea

  김복남 살인사건의 전말

 • Jižní Korea

  Kim Bok-nam salinsageonui jeonmal

 • Velká Británie

  Bedevilled

 • Velká Británie

  The Whole Story of Kim Bok-nam's Murder Case

Drama / Thriller / Krimi / Horor

Jižní Korea, 2010, 115 min

Režie:

Cheol-soo Jang

Kamera:

Gi-tae Kim

Hudba:

Tae-seong Kim
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Bloody13
  ***

  "Milý deníčku, v práci toho začalo být na mě trochu moc. Rozhodla jsem se proto udělat si na týden dovolenou a navštívit na jednom malém exotickém ostrově svojí kamarádku z dětství. Jenže zvěrstva, jakých jsem zde byla svědkem, jsem nezažila ani v naší betonové džungli. Všichni chlapi tu jsou násilnická zvířata, slizká prasata a v neposlední řadě i úchyláčtí devianti. Ponižujou, mlátí a znásilňují ženy, pokud to nejsou zrovna jejich šílené matky, a ušetřeni nejsou ani děti. Moje nebohá kamarádka Bok-nam nebyla výjimkou. Po strašlivé tragédii, kdy jí zemřel ten nejbližší člověk v celém životě, se celá situace ještě vyhrotila. Netuším, jestli jí ruplo v bedně, nebo jí naopak osvítil Duch svatý, ale jednoho ostrovana po druhém začala brutálně vraždit. Bože, to byly jatka! Nikdo se před ní neschoval, pouze mě se z toho krvavého pekla podařilo utéct. Bojím se však, že si pro mě přijde. V klíčové situaci jsem se zachovala jako srab a nedokázala jsem jí pomoct. Mám jí ráda a lituju toho. Teď už nikdy nebudu jako dřív..."(10.4.2011)

 • Hunter2222
  *****

  Poriadne drsná dráma hraničiaca s exploitationom o pomeroch na kórejskom vidieku. Nakoniec to celé vyústi do krvavého kúpeľa, ktorý nemá chybu. Z celkovej stopáže 115 minút som sa nudil minimálne, čo v nemalej miere zabezpečilo prekrásne prostredie, ale aj vynikajúce herecké výkony. Film je fakt surový a hlavne voči ženám, takže odporúčam pozerať len silným povahám... 100%.(26.1.2011)

 • maddy
  ****

  Rozhodne zaujímavý film z prostredia juhokórejského vidieku (aj keď pochybujem, že na severe to je inak). Postoj k hrdinke je vykreslený úplne inak ako je zvykom a divák jej bude v určitých momentoch dokonca fandiť a ani sa nebude hanbiť za to, že väčšine postáv praje tú najkrutejšiu smrť. Film je v podstate rozdelený akoby na 2 časti = v tej prvej nám ukazuje príbeh ženy-matky, ktorá je denne bitá, ponižovaná, znásilňovaná a je s ňou zaobchádzané ako s najväčším odpadom spoločnosti, či už zo strany mužov alebo postarších obyvateliek dediny. Človek sa potom ani nečuduje, že jej pri jednom incidentne "slnko našepká", aby sa pomstila .. a veru, že to bude krutá pomsta bez akéhokoľvek zľutovania. Divák zvyknutý na americké snímky nech rozhodne neočakáva druhý "Saw". Kórejci vedia natočiť aj drsný horor, resp. thriller s poriadnou dávkou emócii. Aj keď som veľký fanúšik spomínaných žánrov musím uznať, že tá prvá hodinka, ktorá zobrazovala psychické a fyzické utláčanie hrdinky sa mi páčila o niečo viac ako masaker, ktorý nastal po tom. Nebyť nechutne dlho naťahovaného záveru, ktorý sa dovtedy fungujúcu emočnú stránku snaží vyžmýkať na maximum, dal by som aj vyššie hodnotenie. Takto to je celkovo za 4*(26.4.2011)

 • Flipnic
  *****

  Excelentní korejský skvost v oblasti exploitačního subžánru, kam korejská kinematografie zaplouvá jen velice zdřídka kdy ... Původně se mi film jevil jako velmi drsné drama z vidláckého ostrova, násilí na ženách, dítěti, psychické a fyzické týrání mladé matky, těžká práce a úplně jiná mentalita jsou pozadím pro rozehrání děje a tlaku na jednu ze dvou hlavních postav (jednou je místní mladá matka, druhou je její kamarádka, dámička z města, která se snaží vše nezúčastněně pozorovat). Celkově se mi film jevil jako spíše průměrný a říkal jsem si, že korejci prostě v tomto žánru neumí tolik, co Hong Kong v počátcích 90. let, Japonsko a zejména USA ... To jsem ale nečekal, co se začne dít v druhé polovině, kdy pomalé vyprávění v jedné vteřině utne a začne "vyhlazování ostrova", brutální krvavé násilí a pomsta ... Trochu mi vadil přepálený závěr, ale i tak se jedná o naprostý skvost v této oblasti. Příznivcům žánru vřele doporučuji!! Pro publikum s odporem k násilí a krvi velké varování!!! Opravdu je to velmi násilný a drsný film!!(29.1.2011)

 • sochoking
  odpad!

  Korejský skvost najidiotskejšieho chovania sa postáv a briliantne tupých dialogov!(25.12.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace