Tajemství sexappealu (TV film)

Science of Sex Appeal, The

Dokumentární

USA, 2009, 88 min

Didier Rachou

Úžasný dokument! Schválně ho zkusím praktikovat do reality, hodně zmíněných argumentů je všeobecně známých a hodně publikovaných. Rozhodně to není žádná slátanina, ale naopak velmi přínosná věc plná faktů... I když každý jsme jiný a máme subjektivní hodnocení protějšku (a občas nelogicky vlezeme do postele s úplně mimo jedincem), tak ta fakta prostě jakousi platnost mají... Hodně to vysvětluje, i když některé obecně platné ,,zákony" mi zde chyběly, tak si toto dílko zálohuji na disk. Až budu zase tápat - proč jen zrovna ,,TENHLE" pán mě tak zaujal, třeba mi to pomůže k mé osobní analýze :)(9.2.2012)

Lidský mozek - to je začátek i konec sexappealu. ___ Dokument zkoumá poměr mezi instinktivním, podvědomím, přírodním a rozumovým, uvědomělým, civilizovaným projevem lidí v oblasti sexuálních vztahů. Nakonec se ukazuje, že i zde platí staré přísloví "rovný rovného si hledá", i když každý touží po desítce, ne-li rovnou po božském esu. Božský je však jen jeden - Eso Rimmer, ten z alternativního vesmíru.(10.2.2012)

Na to, že jde o dokument z roku 2008 a jsme už v jednadvacátém století a já jsem se tam nedozvěděla nic nového ani nečekaného. Jediné, co mě pobavilo a zaujalo byl výběr partnera podle čísel. Ale symetrie v obličeji, chůze, vůně a jiné.. no nezlobte se na mě, ale to nejsou nové informace. O "věděckém" výzkumu se raději nebudu vyjadřovat. Zpracování dokumentu rovněž nebylo převratné. Občas se tam mihne sexy holka, občas tam mluví páry, občas záběry z nějakého testování dobrovolníků a abych nezapomněla, tak ještě "vědecké" závěry a zhodnocení.(9.2.2012)

Nesmyslnost smyslnosti etceteraatakdál... ;o[] . . . Jeden z módně >vědeckých< čili ryze biologický a v mnohém nelogický úhel pohledu. A o tom to je, stejně je naštěstí jenom jeden z mnoha! Dlužno ovšem uznat, že jako jistá rozumová součást vysvětlení >přitažlivosti< lidské docela poučný dokumentek, ALE... Stejně je ale ve skutečnosti vše pokaždé jinak, protože >každý< člověk je v různých konkrétních životních situacích a etapách >jiný< a většinou jsou to marné a jak se v budoucnu i často ukáže neperspektivní a přes všechnu rozumovou >vypočítavost< víceméně iracionální "věci lidské" co rozhodují a vše je nakonec jak má být, protože kdyby to tak být nemělo, tak by to bylo jinak a lidstvo jako civilizace by se nikdy nerozvinulo do dnešní kulturně-společenské podoby a nejspíš by už dávno vůbec někde v jeskyních bez srsti (...ach ta evoluce...) vymřelo, že... %-] . . . Tak každému co jeho jest, nezdolně >bádat< a nebrat ten "sexappeal" zas tak vážně - a k princeznám se nečuchá... :-} - - - P.S. Jo - a vžycky mě braly ženské se "sexy mozkem" - ne, ani jednu z paní Paroubkových nemám na mysli... %-[] - a jsem šťastný(?) singligista... ;o))) - - - - - (Poprvé viděno s notným nadhledem 8.2.2012 na >vysexovaném prosotru< , hodnocení 72., komentář zde jako třetí do pranice - 9.2.2012)(9.2.2012)

... ... ... THE WINNER TAKES IT ALL ... ... ...(10.2.2012)