Tajemství sexappealu (TV film)

Science of Sex Appeal, The

Dokumentární

USA, 2009, 88 min

Didier Rachou

..."nevadí, že si škaredý, hlavne, že máš prachy..." - jj, ženy budú k výberu (sexuálneho) partnera pristupovať zákonite inak než muži, nakoľko dôsledky ich voľby bývajú pre ne závažnejšie. Popierať to, je ako popierať gravitáciu. No, a mnohé ďalšie rodové stereotypy-potvrdzujúce tvrdenia vám dokument predostrie a demonštruje experimentami rôznej kvality. Aj keď interpretácia výsledkov mnohých z nich kĺže po povrchu, jeden z tých zaujímavejších predsa len môžem potvrdiť - na dámskej jazde najviac flirtujú baby, čo sú dlhodobo zadané!!!...(12.2.2013)

Nesmyslnost smyslnosti etceteraatakdál... ;o[] . . . Jeden z módně >vědeckých< čili ryze biologický a v mnohém nelogický úhel pohledu. A o tom to je, stejně je naštěstí jenom jeden z mnoha! Dlužno ovšem uznat, že jako jistá rozumová součást vysvětlení >přitažlivosti< lidské docela poučný dokumentek, ALE... Stejně je ale ve skutečnosti vše pokaždé jinak, protože >každý< člověk je v různých konkrétních životních situacích a etapách >jiný< a většinou jsou to marné a jak se v budoucnu i často ukáže neperspektivní a přes všechnu rozumovou >vypočítavost< víceméně iracionální "věci lidské" co rozhodují a vše je nakonec jak má být, protože kdyby to tak být nemělo, tak by to bylo jinak a lidstvo jako civilizace by se nikdy nerozvinulo do dnešní kulturně-společenské podoby a nejspíš by už dávno vůbec někde v jeskyních bez srsti (...ach ta evoluce...) vymřelo, že... %-] . . . Tak každému co jeho jest, nezdolně >bádat< a nebrat ten "sexappeal" zas tak vážně - a k princeznám se nečuchá... :-} - - - P.S. Jo - a vžycky mě braly ženské se "sexy mozkem" - ne, ani jednu z paní Paroubkových nemám na mysli... %-[] - a jsem šťastný(?) singligista... ;o))) - - - - - (Poprvé viděno s notným nadhledem 8.2.2012 na >vysexovaném prosotru< , hodnocení 72., komentář zde jako třetí do pranice - 9.2.2012)(9.2.2012)

Clověk ty věci co tam zmiňují tak nějak tušil, ale až když to vidí a slyší jasně definované, pak je vše jasné, srozumitelné a pochopitelné. Tak a teď jen vyrazit na "lov".(14.3.2012)

některé z "pokusů" bohužel místo výpovědní hodnoty vsadili na zbytečnou efektnost, stejně jako celý dokument, který si vybírá jen zlomek možných informací k předložení, víc psychologie by rozhodně pomohlo(3.2.2013)

Úžasný dokument! Schválně ho zkusím praktikovat do reality, hodně zmíněných argumentů je všeobecně známých a hodně publikovaných. Rozhodně to není žádná slátanina, ale naopak velmi přínosná věc plná faktů... I když každý jsme jiný a máme subjektivní hodnocení protějšku (a občas nelogicky vlezeme do postele s úplně mimo jedincem), tak ta fakta prostě jakousi platnost mají... Hodně to vysvětluje, i když některé obecně platné ,,zákony" mi zde chyběly, tak si toto dílko zálohuji na disk. Až budu zase tápat - proč jen zrovna ,,TENHLE" pán mě tak zaujal, třeba mi to pomůže k mé osobní analýze :)(9.2.2012)