Automatic for the People (studentský film)

Krátkometrážní / Drama / Komedie

Česko, 2010, 32 min

Jan Vejnar

Jan Košč

Pavel Kern

Vynikající práce s herci! Film mě baví, ale mám pocit, že by z toho tématu šlo vyždímat víc.(18.12.2010)

Asi nejlepší absolventský film, který jsem viděl za poslední dobu. Skvělý námět a ještě lepší scénář. Velice originální vybroušené téma s dávkou oblíbených herců v menších rolích. Kamera je velice akční a místy neklidná, ale vyhovuje to tak celkově způsobu vyprávění. Ano, takováto komediálně laděná dramata by neměla u nás chybět, byť to není realistické. Připomíná mi to trochu rukopis Petra Zelenky. Chválím Jana Vejnara za jeho filmeček a přeji mu velkou kariéru... !!!(11.9.2011)

I když mě tento námět nikdy nenapadl, bavil jsem se od počátku snímku. Od chvíle, kdy jsem pochopil kam se to bude ubírat. Svěží, zajímavý a vtipný příběh je umocněn hereckými výkony a zpracováním. A počkejte, co se na vás chystá po titulkách.(21.4.2011)

Úvod má svoje mouchy, ale námět je natolik silný, zajímavý a skvěle zpracovaný (jen to přeostřování není zrovna podle mého gusta), že je nějak nemám potřebu řešit. A poslední scéna je vysloveně lahůdka, na níž se pozná filmař. Stačí jeden pohled a víte, že česká kinematografie má ještě naději.(9.12.2010)

Skvělí herci a jejich vedení. Výborně napsané dialogy. Několik originálních nápadů. Vizuálně funkční, byť pár slabších míst by se našlo (pro mně hlavně terapie a několik podivně komponovaných záběrů). Zvuk taky ok. Jen hudba mi z větší části přišla nevhodně vybraná. Film je audiovizuální záležitost a měl by vyprávět nejen pomocí dialogů a herců, ale i obrazu, zvuku a hudby. A z tohohle hlediska má dle mne film, co dohánět. Trošku mi chybí sevřenější koncepce celku a dramaturgie, která by film pročistila. Několik scén mi přišlo zbytečných (setřihy z ulic, poslední část terapie po odchodu Adama). S vyjímkou hlavního hrdiny jsou ostatní postavy spíše jen figurky alá "český film". A ani o hlavním hrdinovi se toho příliš nedozvíme. Snad jen, že je nesmělý a že má hezký úsměv. :) Finále chybí výraznější gradace. Film jsem viděl již půlctucekrát a přijde místy zdlouhavý, ale o to ví se těším na to množství gagů a situací, které jsou opravdu výborné a směju se znovu a znovu. Takže i přes větší množství chyb na některých "frontách", nemůžu dát méně než 4 hvězdy.(9.12.2010)