Automatic for the People (studentský film)

Krátkometrážní / Drama / Komedie

Česko, 2010, 32 min

Jan Vejnar

Jan Košč

Pavel Kern

Dosť dobré!(12.8.2015)

Ucelený vizuál, střih, zvuk a hudba, která nijak neruší vyprávění, výborní herci (šikovně vybraní i vedení) a mnoho dalších legrácek. Nejde ani o to CO se děje, ale JAK se to děje. Kdyby byla vystřižena Špalkova etuda, úvodní sekvence v kuchyni nebo Google, nic by se vlastně nestalo. Ale stejně jako zbytek filmu, jsou opravdu pěkně a vtipně natočené.(18.12.2010)

Vydařená komedie o dvojici mladých lidí s velice zvláštními zaměstnáními. Na to je naroubovaný klasický příběh typu „chlapec potká dívku“ a jako bonus na závěr ještě další drobné legrácky kolem původního nápadu včetně výborného závěrečného potitulkového gagu (70%).(23.1.2011)

I když mě tento námět nikdy nenapadl, bavil jsem se od počátku snímku. Od chvíle, kdy jsem pochopil kam se to bude ubírat. Svěží, zajímavý a vtipný příběh je umocněn hereckými výkony a zpracováním. A počkejte, co se na vás chystá po titulkách.(21.4.2011)

Asi nejlepší absolventský film, který jsem viděl za poslední dobu. Skvělý námět a ještě lepší scénář. Velice originální vybroušené téma s dávkou oblíbených herců v menších rolích. Kamera je velice akční a místy neklidná, ale vyhovuje to tak celkově způsobu vyprávění. Ano, takováto komediálně laděná dramata by neměla u nás chybět, byť to není realistické. Připomíná mi to trochu rukopis Petra Zelenky. Chválím Jana Vejnara za jeho filmeček a přeji mu velkou kariéru... !!!(11.9.2011)