Automatic for the People (studentský film)

Krátkometrážní / Drama / Komedie

Česko, 2010, 32 min

Jan Vejnar

Jan Košč

Pavel Kern

I když mě tento námět nikdy nenapadl, bavil jsem se od počátku snímku. Od chvíle, kdy jsem pochopil kam se to bude ubírat. Svěží, zajímavý a vtipný příběh je umocněn hereckými výkony a zpracováním. A počkejte, co se na vás chystá po titulkách.(21.4.2011)

Asi nejlepší absolventský film, který jsem viděl za poslední dobu. Skvělý námět a ještě lepší scénář. Velice originální vybroušené téma s dávkou oblíbených herců v menších rolích. Kamera je velice akční a místy neklidná, ale vyhovuje to tak celkově způsobu vyprávění. Ano, takováto komediálně laděná dramata by neměla u nás chybět, byť to není realistické. Připomíná mi to trochu rukopis Petra Zelenky. Chválím Jana Vejnara za jeho filmeček a přeji mu velkou kariéru... !!!(11.9.2011)

poctivě natočený "krátkometrážní" film s dobrým nápadem a slušivým vizuálem. Svým příběhem mi připomíná filmy Petra Zelenky. Jako většina mám výtky k přehnané stopáži, ale co bych chtěl od studentského filmu - dokonalé to bude třeba příště ;-). A kupodivu mi tam nesedli vůbec role hereckých matadorů - dobré 3 hvězdy, i když v kategorii absolventských filmů by si to zasloužilo víc - ale budu tvrdej a nedám ;-) [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](24.11.2015)

Vydařená komedie o dvojici mladých lidí s velice zvláštními zaměstnáními. Na to je naroubovaný klasický příběh typu „chlapec potká dívku“ a jako bonus na závěr ještě další drobné legrácky kolem původního nápadu včetně výborného závěrečného potitulkového gagu (70%).(23.1.2011)

Dosť dobré!(12.8.2015)