Automatic for the People (studentský film)

Krátkometrážní / Drama / Komedie

Česko, 2010, 32 min

Jan Vejnar

Jan Košč

Pavel Kern

Ucelený vizuál, střih, zvuk a hudba, která nijak neruší vyprávění, výborní herci (šikovně vybraní i vedení) a mnoho dalších legrácek. Nejde ani o to CO se děje, ale JAK se to děje. Kdyby byla vystřižena Špalkova etuda, úvodní sekvence v kuchyni nebo Google, nic by se vlastně nestalo. Ale stejně jako zbytek filmu, jsou opravdu pěkně a vtipně natočené.(18.12.2010)

Skvělí herci a jejich vedení. Výborně napsané dialogy. Několik originálních nápadů. Vizuálně funkční, byť pár slabších míst by se našlo (pro mně hlavně terapie a několik podivně komponovaných záběrů). Zvuk taky ok. Jen hudba mi z větší části přišla nevhodně vybraná. Film je audiovizuální záležitost a měl by vyprávět nejen pomocí dialogů a herců, ale i obrazu, zvuku a hudby. A z tohohle hlediska má dle mne film, co dohánět. Trošku mi chybí sevřenější koncepce celku a dramaturgie, která by film pročistila. Několik scén mi přišlo zbytečných (setřihy z ulic, poslední část terapie po odchodu Adama). S vyjímkou hlavního hrdiny jsou ostatní postavy spíše jen figurky alá "český film". A ani o hlavním hrdinovi se toho příliš nedozvíme. Snad jen, že je nesmělý a že má hezký úsměv. :) Finále chybí výraznější gradace. Film jsem viděl již půlctucekrát a přijde místy zdlouhavý, ale o to ví se těším na to množství gagů a situací, které jsou opravdu výborné a směju se znovu a znovu. Takže i přes větší množství chyb na některých "frontách", nemůžu dát méně než 4 hvězdy.(9.12.2010)

Vydařená komedie o dvojici mladých lidí s velice zvláštními zaměstnáními. Na to je naroubovaný klasický příběh typu „chlapec potká dívku“ a jako bonus na závěr ještě další drobné legrácky kolem původního nápadu včetně výborného závěrečného potitulkového gagu (70%).(23.1.2011)