Automatic for the People (studentský film)

Krátkometrážní / Drama / Komedie

Česko, 2010, 32 min

Jan Vejnar

Jan Košč

Pavel Kern

Skvělí herci a jejich vedení. Výborně napsané dialogy. Několik originálních nápadů. Vizuálně funkční, byť pár slabších míst by se našlo (pro mně hlavně terapie a několik podivně komponovaných záběrů). Zvuk taky ok. Jen hudba mi z větší části přišla nevhodně vybraná. Film je audiovizuální záležitost a měl by vyprávět nejen pomocí dialogů a herců, ale i obrazu, zvuku a hudby. A z tohohle hlediska má dle mne film, co dohánět. Trošku mi chybí sevřenější koncepce celku a dramaturgie, která by film pročistila. Několik scén mi přišlo zbytečných (setřihy z ulic, poslední část terapie po odchodu Adama). S vyjímkou hlavního hrdiny jsou ostatní postavy spíše jen figurky alá "český film". A ani o hlavním hrdinovi se toho příliš nedozvíme. Snad jen, že je nesmělý a že má hezký úsměv. :) Finále chybí výraznější gradace. Film jsem viděl již půlctucekrát a přijde místy zdlouhavý, ale o to ví se těším na to množství gagů a situací, které jsou opravdu výborné a směju se znovu a znovu. Takže i přes větší množství chyb na některých "frontách", nemůžu dát méně než 4 hvězdy.(9.12.2010)

Viděno jako první na Cinema Open, tudíž ještě zcela při smyslech. Výborný Petr Brukner a samozřejmě Michal Kern. Jak už řekl Psema, přeostřování je zajímavá věc, zde se ale používala moc často a trochu rušila celkovou atmosféru. Film bych ještě malinko prostříhala, aby nebyl tak dlouhý, ovšem jinak velmi působivý film. Co skrývá za každým automatem? Mám se bát?(11.11.2011)

poctivě natočený "krátkometrážní" film s dobrým nápadem a slušivým vizuálem. Svým příběhem mi připomíná filmy Petra Zelenky. Jako většina mám výtky k přehnané stopáži, ale co bych chtěl od studentského filmu - dokonalé to bude třeba příště ;-). A kupodivu mi tam nesedli vůbec role hereckých matadorů - dobré 3 hvězdy, i když v kategorii absolventských filmů by si to zasloužilo víc - ale budu tvrdej a nedám ;-) [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](24.11.2015)

Úvod má svoje mouchy, ale námět je natolik silný, zajímavý a skvěle zpracovaný (jen to přeostřování není zrovna podle mého gusta), že je nějak nemám potřebu řešit. A poslední scéna je vysloveně lahůdka, na níž se pozná filmař. Stačí jeden pohled a víte, že česká kinematografie má ještě naději.(9.12.2010)

Vydařená komedie o dvojici mladých lidí s velice zvláštními zaměstnáními. Na to je naroubovaný klasický příběh typu „chlapec potká dívku“ a jako bonus na závěr ještě další drobné legrácky kolem původního nápadu včetně výborného závěrečného potitulkového gagu (70%).(23.1.2011)