Noc v letadle

Overnight

Komedie / Romantický

USA, 2012, 80 min

Co všechno se taky může stát při jednom běžném nočním vnitrostátním letu můžeme vidět v této docela zvláštní a netypické americké komedii, která se tak trochu vymyká všem americkým komediím, které jsem dosud viděl. Zcela jistě v tomto mém vnímání filmu sehrává svou roli fakt, že se takřka celý příběh odehrává v letadle, což nebývá zrovna typické prostředí pro komedie. Kdybychom se bavili o katastrofických a akčních filmech, tak by to bylo něco jiného. V této komedii tak můžeme být například svědky toho, jak se namyšlený rapper změní v citlivého chlapa, jak může jeden někalikahodinový milostný vztah v letadle přesně kopírovat několikaletý vztah na pevné zemi, nebo jak může agresivního pilota letadla změnit jeho věřící kolega. A jako bonus zjistíte, kam jdou splašky z letadla a možná změníte názor na to, jak nebezpečné může být cestování letadlem s Araby. Ale bohužel musím konstatovat, že i když toto byla zajímavá komedie odehrávající se v letadle, přesto to není nic víc než průměrný konverzační a vztahový film, který mi zřejmě časem splyne s jinými filmy na podobné téma (a pokud si na tento film vzpomenu, tak to bude jen díky tomu, že se odehrával v letadle), a v tomto směru tedy nemohu hodnotit jinak než průměrně, což znamená tři hvězdy.(21.1.2013)

• Psycho.R

Slabej pokus napsat scénář, spolu se špatnými hereckými výkony.(11.2.2015)

• Ellise

Je to docela rychle plynoucí, příjemný film, který si na nic nehraje. Já ale nemůžu najít nic, co by mě na něm nějak víc zaujalo. Většina scén je plná dialogů, které v sobě asi mají nést nějakou hlubší myšlenku, pak přichází ale scény jako spláchnutí psa do záchodu, které mají diváka po dlouhé době pronášení mouder rozesmát. Možná právě proto je asi těžké jasně definovat žánr tohoto filmu, rozhodně je velmi zajímavý už tím, že se odehrává v letadle, ale nemyslím si, že bych si ho ještě někdy chtěla připomenout. 2,5*(7.3.2013)

Jednoduchá, ale přesto docela příjemná komedie. Taková večerní oddychovka.(25.3.2013)

• Nach

Tak bohužel. Tohle mě nezasáhlo a už vůbec ne zaujalo. Defakto jen konverzační film s pár scénkami, které byly vtipné v době 8mm filmu. Já se jim tedy nesmál. Texty mě nijak nezaujali, ani filozofické debatování na téma lásky a vztahů. Vlastně, když to tak vezmu... nezaujalo mě to tak, že se divím, že se až tak o tomto filmu rozepisuji. Dle mého ztráta 80 minut života. Jen tu jednu hvězdu za dva dobře zahrané gaye. 30%(24.1.2014)