Parta tří zlodějů a nerozlučných kamarádů z dětství provede loupež diamantů. Po zdařilé akci jeden z nich chladnokrevně oddělá své parťáky a v domnění, že se jich zbavil navždy, pláchne i s tučným lupem neznámo kam. Sonny (Curtis „50 Cent“ Jackson) však přežil a jediné, po čem teď touží, je pomsta. Za zády mu navíc stojí Biggs (Bruce Willis), největší boss celého podsvětí, který chce dostat zpět to, co mu patří ... (oficiální text distributora)

ELDoctorow

Kuriózny pokus o britskú „ritchieovskú“ gangsterku na americký spôsob, ktorý zlyháva už pri základnom kameni dobrého filmu – scenári. Máme tu všetky propriety, čo si scenáristo-režisér dobre obkukal – rádoby coolové reči, zopár prestreliek, niekoľko over the top vtipných postavičiek (chirurg), pár akože inteligentných dialógov, medzititulky k postavám, ultra cool zabijáka, ešte ultracoolovejšieho mob bossa. Celé to však zlyháva na toľkých úrovniach ako ich má Super Mario na Nintendu. Detroit je očividne mesto, kde to už polícia vzdala. Ako inak si vysvetliť, že po niekoľkominútovej naháňačke, keď dvojmetrový neger naháňa belocha a páli po ňom cez celé mesto nikde nezaznie ani siréna? Ako sa mohol Bruce Willis stať šéfom mafie a prežiť dlhšie ako desať minút, keď pri prvej dementnej príležitosti sa osobne stretne s nepriateľským gangom len aby sa nechali všetci postrielať? Ako to, že Ryan Phillippe má za fotra vrchného veliteľa Ku Klux Klanu a napriek tomu sa od detstva priatelí s negrom ako je poldolár? Ako to, že poldolár sa od detstva priatelí s Ryanom Phillippeom a pritom ani nevie, že má sestru a ako vyzerá? Ako to, že rusáci počas hlbokej noci vykopávajú na opustenom cintoríne prachy a nevšimnú si a nepočujú príchod iného auta? Ako to, že ultracool zabiják sa nechá nachytať na niečo tak prevarené ako je brokovnica pod stolom? Ako to, že Phillipova sestra napriek tomu, že vie že neger je im na stope sa kľudne špacíruje u seba doma a ešte sa ani nezamkýna? Ako to, že chlapík s diamantmi, ktorého Phillippe nazve sraľom, má zrazu také gule ako ísť k nemu a pindať doňho keď vie, že bol schopný zastreliť vlastných priateľov, s ktorými sa poznal od detstva? Na kerého boha si poldolár kupuje bandasku benzínu a poleje ním Phillippea keď následne naňho aj tak len mieri zbraňou a nikdy nevytvorí ani najmenší dojem, že by ho mal v úmysle zapáliť? Stálo mu to pri tých stále sa zvyšujúcich cenách benzínu za to? To všetko sú otázky na ktoré sa odpoveď nedozviete a na ktoré odpoveď ani neexistuje. Proste sa len predpokladá, že ich blahosklonne prehliadnete. Ak ste toho schopný, možno sa budete aj baviť. ()

Unrealik

Mafián, který nešikovností zabije sám sebe?! A Bruce Willis je jen v pár scénách, navíc hlavně mluvících, škoda. Celkově jde o slabší akci, takže takové lepší 2 hvězdičky. ()

zekon

Připadá mi, že aby na film vůbec někdo šel strčí tam za pár kaček Willise, který hodí pár hlášek odehraje si svých 12 minut a zbytek je jen trapná nudná sračka. Bruci? To je minimálně podruhé........ ()

VennoBoss

Zas tak tragicky bych to neviděl. Pravda, film má dost slabých míst a scén " o ničem", ale můžete zde vidět fiftyho ronit slzičky a najdou se tu i vtipné a zábavné momenty. Aspoň po zhlédnutí tohoto snímku budou američtí teenageři vědět, že není dobré jíst hamburgery - viz scéna zbavování se těla Willisova pomocníka..xd Dávám 50 %. ()

Sekacik123

Námet dobrý aj spracovanie slušné len niečo tomu chýbalo, nebolo to predsalen ono. Aj keď mal film niekoľko svetlých momentov okej, berem, ale hereckým výkonom chýbalo nejaké to know how ... ()

Signore

Tento film by mohl sloužit jako instruktážní pomůcka, na níž je možno demonstrovat nejrůznější filamřské chyby. Scénář je špatný, ale práce pana "režizéra" ho dovedla k "dokonalosti". Je až neskutečné, jak se film o tak krátké stopáži může neuvěřitelně táhnout. A důvod účasti Bruce Willise? Opravdová záhada! ()

pirate

Tak tenhle film mě vůbec ničím nepřekvapil. Ale celkem jsem to čekal. Bruce Willis má ukecanou a zároveň dost výraznou roli, cca dvakrát za film si vystřelí z pistole a Randy Couture???? Na profesionálního zápasníka má zde vážně podstatnou roli :D :D a já bláhově čekal nějakou bitku s ním během filmu. Hlavní role bezpochyby obsadili 50 cent a Ryan Phillippe. 40%. ()

WilliamWalla odpad!

Neviem či som videl niečo horšie. Stále som si mysel, že si Willis robí len srandu. Nepochopím ako herec, ktorý dal svetu Johna McClanea a veľa dalších úžasných ostáv zoberie rolu v takomto podradnom filme. Navzdory tomu všetkému zlému, čo bolo v tom filme. aspoň pochválim spôsob zbavovania sa mrtvol. Vždy sa naň spomeniem, keď jem Big Mac! ()

the_weaver

Banda hrubokrkých nesympatických primitívov, ktorých mentálna výbava im nedovoľuje viac než tváriť sa cool a používať strelnú zbraň (i to nie vždy úspešne), sa snaží splniť si svoj životný cieľ odrbať jeden druhého. Z povahy súťažiacich plynie, že sa jedná o vyraďovaciu súťaž v bezduchej streľbe, žiadne intelektuálne disciplíny nečakajte. Finále skončí nerozhodne, ale titul najväčšieho odrbávača získa 50 Cent, keďže si to celé zaplatil. Najviac peňazí si asi zaslúžene odniesol Bruce Willis, iný motív jeho účasti ma nenapadá. Naopak, najviac sa ušetrilo na scenáristovi; vyzerá to temer tak, že si to 50 Cent napísal sám, čo by mnohé vysvetľovalo. ()

sovel

Opravdu hodně slaboduché, řekl bych o ničem. Čemu se ten propůjčil Willis, nechápu. Fifty by měl zůstat u toho co mu ,, jde ,, ()

wairau

Ale jo. Dalo se. I když popravdě řečeno, průměr jen kvůli Bruceovi. Mám pro něj slabost, přiznávám. A jeho chladnokrevný šéf gangu měl několik hoodně dobrých hlášek a scéna s topením rusáka me fakt pobavila. Jinak nic. Jen ten Curtis Jackson, nebo jak se to tele jmenuje, ten by fakt neměl hrát. Takovou hrůzu jsem dlouho neviděl, a jak nejsem zvyklý komentovat (ne)herecké výkony, tak pokud se jedná o hlavní roli, tak to je jiná káva. To by snad drsnýho černocha (nevím, neměl jsem použít výraz afroamerican?) zahrál líp kdejakej pitomec z Ordinace ve fialové zahradě..... ()

khdb odpad!

Nesmyslný film! Od začátku do konce je toto rádo by filmové dílo o ničem! Nevím jestli Bruce Willis nemá do čeho píchnout,ale to je jeho totální přehmat.Nenašel jsem na tomto filmu nic co by dávalo smysl!!!! ()

Tina.T

Na černou komedii málo humoru, na thriller málo napětí, podraz naprosto nepřekvapivý, v podstatě nijaký... Film, co by rád byl novým cool Podfu(c)kem, případně Odplatou, ale nemá na to. Bruci, už neber ty štěky, sice film oživíš, ale je tě tam škoda. ()