Danny Rose (Woody Allen) je umělecký agent, který se i přes zjevný neúspěch vždycky ze všech sil snaží podat svým klientům pomocnou ruku. Takže když ho zpěvák Lou Canova (Nick Apollo Forte), který dostane šanci vrátit se na výsluní, požádá o pomoc, Danny mu vyhoví. Louův problém představuje jeho milenka Tina (Mia Farrowová). Lou chce mít Tinu na svých koncertech, protože bez ní není schopen vystupovat, ale je ženatý. Danny ji proto musí brát s sebou a předstírat, že je jeho přítelkyně. Danny však netuší, že si na bedra naložil víc, než dokáže unést. Dva mafiáni totiž začnou pátrat po chlápkovi, který ublížil jejich bratrovi tím, že ukradl Tinino srdce. (Cinemax)

novoten

Jasný příklad Woodyho nostalgického a šťastně romantického období. Příběh vyprávěný skupinkou sedící v restauraci je podle očekávání nejsilnější právě ve chvílích, kdy Allen perlí jako neurotický manažer a je z něj krásně znát, jak moc má pan tvůrce rád kabaretní vystoupení ze staré školy. Síla tohoto snímku k divákovi nepřijde v průběhu geniálních slovních gagů ani při romanticky gradujícím závěru, ale až po skončení závěrečných titulků, kdy mu nezbývá nic jiného než opustit tuhle kouzelnou náladu. ()

Ony

Poprvé jsem byla dost na rozpacích (snad to bylo jen mou otupělostí). Podruhé už jsem si zvykla na netypickou vizáž Mii Farrow a pochytila více Woodyho žertíků. No, žertíků... Řekněme si to na rovinu - válela jsem se po zemi. Jako vždy napsáno a natočeno s obrovským nadhledem a doplněno hudbou, která má náboj. Výborné dialogy a tak dále (kdo zná Allena, umí si to představit). ()

D.Moore

Na první pohled možná nenápadný, ovšem na druhý, třetí, čtvrtý až bůhvíkolikátý další velice příjemný, ne-li výborný příspěvek do filmografie Woodyho Allena. Trochu překvapivě (tedy alespoň pro mě) tentokrát před kamerou nehrál prim sám Allen, nýbrž spíše úžasná Mia Farrow v poloze, v jaké na ni nejsem zvyklý. Neznamená to ale, že by Allen prchající před italskými mordýři vybavenými pistolí a sekerou nebyl kouzelný. Škoda jen, že jsme neviděli toho "Clarkova tučňáka na kolečkových bruslích v převleku za rabína". Nebo alespoň jednonohého stepaře. ()

Mr. Lobo

Je to poměrně klasický Allen, jen nijak nevyčnívá ani nezpracovává (pro mě) zajímavé téma. Dvě věci se mi líbily: 1. způsob vyprávění, kdy je vlastně vše, co se dozvídáme o Dannym, jen součástí vzpomínání několika komiků v restauraci; v tom je možná celý Dannyho problém, protože nám nepředstavuje nic víc než jen "hospodskou" histroku (která jako taková nemá potenciál utáhnout film); 2. část s hitchcockokovským "nepravým mužem", tedy záměna identit a prchání před mafiány v tomto duchu; bohužel jak se rychle rozjede, tak i rychle skončí. ()

Sarkastic

„Tady kámoši mého muže vyhazovali mrtvoly.“ – „Výborně. Ukažte mi další pamětihodnosti!“ Nostalgické, hořké, ale i úsměvné vzpomínání na obětavého manažera a jeho neobyčejné svěřence. Přesto, od filmu, který se prezentuje zábavným vyprávěním, jsem čekal podstatně více humoru (zvlášť když jde o Woodyho počin). Danny Rose z Broadwaye je tak snímkem příjemným, nikoliv však vybočujícím z průměru. „Lou a blond fuchtle? Lou má úroveň!“ – „Taky jsem si myslela!“ – „Zahýbá jen s vámi. Je solidní. Vždy jen s jednou osobou.“ ()

• Ve filmu je zmíněno místo zvané "Weinstein's Majestic Bungalow Colony Resort" v Catskills Mountains ve státě New York. Zde Woody Allen začal svou kariéru v showbyznysu. Předváděl zde kouzelnické triky, když mu bylo šestnáct. (SgtPepper)
  • Rok výroby na konci filmu je napsán římskými číslicemi. (griph)

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN