Graffitiger (studentský film)

Libor Pixa

Libor Pixa

Jan Šuster
  • Katullka

Probůh, co je na tom tak zajímavého? Je to student a to mu mám vše omlouvat? Ne!(3.2.2012)

Jejda! Oni ještě existují čeští filmaři s nápady? Film mohl být o něco kratší, aby neztratil tempo, ale zásadní výtky nemám.(30.12.2012)

Jako milovník tygrů rozhodně nemohu jinak než za plný počet. Krásné po všech stránkách - animace, příběh, hudba. Dojemné hledání druhého tygra plné nápadů a ještě k tomu setkání s drakem! Prostě paráda!(24.12.2012)

Ačkoliv jsem si v počátku vzpomněla na tuto reklamu běžící v skotských kinech, musím říct, že přesně takhle si představuji originální krátkometrážní film. Nápad postavit celý film na graffiti tygrovi, který se prohání po pražských budovách, aby našel svou ztracenou tygřici, totiž není vůbec špatný, ani tuckový. A když si k tomu přidáte i několik hezkých scének (úvodní přednáška o filmovém klišé nebo kluk, který objevil ve svém pokoji na zdi Che Guevaru), vyjde vám z toho velmi zajímavá a poutavá desetiminutovka. [MFF Karlovy Vary 2011](2.7.2011)

Originálne a krásne. Tragikomický príbeh zo sveta grafitti o dvoch tigroch s ktorými objavujeme najrozličnejšie zákutia mesta. Kiežby bolo viac takejto produkcie.(19.1.2013)

• - Libor Pixa na snímku pracoval déle než rok. Film je zpracován atraktivní kombinovanou technologií 2D - kreslené animace a reálně natočených záběrů s herci. Nejprve tedy bylo nutné veškeré záběry natočit na digitální kameru s vysokým rozlišením (4K) a teprve poté začít animovat. (POMO)

• - V roce 2011 na The River Film Festival Porta Portello v Padově získal snímek cenu pro nejlepší krátký animovaný film. (Olík)

• - Snímek získal druhé místo a cenu diváků na mezinárodní studentské soutěži AnimArte! 2011 v Rio de Janeiru. (Olík)