Manželka za padesát ovcí (TV film) (festivalový název)

• Švédsko

Jag var värd 50 Lamm

I Was Worth 50 Sheep

Dokumentární

Švédsko, 2010, 52 min

Nima Sarvestani
  • Hafran

Vážné téma, nezajímavě pojaté a zpracované zoufalou formou. Šíření informací a osvěta je úctyhodná činnost, ale je bez solidní formy pouhou nudnou činností, která může stěží suplovat denní tisk, či zprávy na wikipedii. Jeden Svět opět nezklamal. :((18.3.2011)

Velký smutek z toho, jak je možné zacházet s člověkem, vlastně ještě dítětem. Člověk jako majetek v postavení na úrovni zvířete. V Evropě je poskytnuta vyšší ochrana zvířatům než v Afganistánu ženám. Hovořit o jiné kultuře je v daném případě nepřípadný eufemismus, jedná se čistě o brutální nerespektování důstojnosti a svobody člověka.(17.3.2011)

• julyberda

Nešiková práce životopisce, nulový kulturní kontext, informačně nehodnotný dokument.(23.12.2016)

Takovéto filmy, pokud nejsou vážně děsné, se nedají hodnotit jinak než pěti hvězdičkami. V kině to lidi dojímalo až k slzám. Zapůsobilo a určitě doporučuji.. Promítá se od včera v kině Atlas.(8.3.2011)

Hodně drsný dokument o životě žen v Pákistánu. Jejich život opravdu nemá moc velkou hodnotu. Lidi tam žijí opravdu ve strašných podmínkách. Nejvíc jsem se smál, jak si ten chlap vždycky sedl a začal rozkazovat. :D(10.2.2013)