Manželka za padesát ovcí (TV film) (festivalový název)

• Švédsko

Jag var värd 50 Lamm

I Was Worth 50 Sheep

Dokumentární

Švédsko, 2010, 52 min

Nima Sarvestani

Takovéto filmy, pokud nejsou vážně děsné, se nedají hodnotit jinak než pěti hvězdičkami. V kině to lidi dojímalo až k slzám. Zapůsobilo a určitě doporučuji.. Promítá se od včera v kině Atlas.(8.3.2011)

Téma samozřejmě zajímavé, drsné, člověka nenechá úplně chladným. Pro mě je tenhle dokument ale nejvíc zvláštní díky své představitelce, která mi nesmírně lezla na nervy a občas jsem se přistihla, že k ní zaujímám stejný postoj jako její manžel (je moc drzá, moc mluví, moc si o sobě myslí, asi by potřebovala trochu srovnat...). Záměr to s největší pravděpodobností nebyl, ale mě to donutilo zapřemýšlet nad věcmi mnohem víc, než mě donutil samotný dokument.(15.9.2016)

• Hafran

Vážné téma, nezajímavě pojaté a zpracované zoufalou formou. Šíření informací a osvěta je úctyhodná činnost, ale je bez solidní formy pouhou nudnou činností, která může stěží suplovat denní tisk, či zprávy na wikipedii. Jeden Svět opět nezklamal. :((18.3.2011)

• Laxik

Nuda, blbost a že je to vážné téma jde naprosto stranou. Vrchol šumařství a soucítil jsem vlastně jen s tím otcem.(14.5.2011)

Velký smutek z toho, jak je možné zacházet s člověkem, vlastně ještě dítětem. Člověk jako majetek v postavení na úrovni zvířete. V Evropě je poskytnuta vyšší ochrana zvířatům než v Afganistánu ženám. Hovořit o jiné kultuře je v daném případě nepřípadný eufemismus, jedná se čistě o brutální nerespektování důstojnosti a svobody člověka.(17.3.2011)