The Art of Flight

• angličtina The Art of Flight 3D (více)
všechny plakáty

Nová vlna akčních sportovních filmů začíná proudit do světa z Red Bull Media House. Tentokrát ve spoupráci s Brain Farm Digital představují Umění létat natočený pod taktovkou Curta Morgana, který stál i za projektem That's It, That's All. Během dvouletého natáčení snowboardisté jako Travis Rice, Nicolas Müller nebo Jeremy Jones (a další jejich kamarádi) objevovali zapomenté končiny vysokých hor, aby zde redefinovali možnosti snowboardingu. Za pozornost stojí jistě i přiléhavý soundtrack, sestávající z dokonale konvenujících hudebních počinů:
Element L | Performed by Defrag
Iron Clad Lou | Hum
Young Men Dead | The Black Angels
My Tears are Becoming A Sea | M83
Westfall | Okkervil River
Chapel Song | We Are Augustines (kikulin)

Norfice

Nádherné záběry nejenom z Aljašky ale také z Chile a Patagonie. Tyto záběry bych doporučil jako ukázku dokumentárního filmu o sportu, který Vám má dodat tu správnou dávku adrenalinu. Je až neuvěřitelné a dechberoucí co snowboardisté jako je Travis Rice nebo Scotty Lago dokážou na svahu. Je to perfektní, přitom tito lidé hazardují se životem. Film doprovázela hudba, která byla snad přesně ušitá na míru. Jsem milovník zimních sportů a zimní krajiny - tenhle film mě opravdu dostal! ()

MartinezZ

Nádherné záběry, vkusně poskládaná hudba. Jen osobně nejsem nějakým fandou snowboardingu, takže za mě to mohlo být o něco kratší (80 minut mi přišlo celkem dost) a také bych se obešel bez rozhovorů a obecně záběrů na lidi. Stačila by mi příroda, snowboardisti v akci a sem tam krátká promluva nebo myšlenka do záběru na přírodu. ~~~ 3,5* ()

gambit

Neskutečné výkony všech jezdců v neskutečných prostředích naprosto dokonale zachyceno kamerami. Ač jsem sám lyžař a lyžařská videa mě baví víc, jejich produkce se tomuhle zdaleka nevyrovná a kdykoliv tenle filmek zapnu tak jde čelist automaticky dolu. Kvůli takovýmle dílům existuje HD, bez něho je zážitek z nejen neuvěřitelných scenérií poloviční. ()

standsiller

Obrazové a zvukové šialenstvo. Niekedy až orgazmicky krásne spravené zábery. Až mám strach, aby nenastalo niečo, čo z dejín poznáme ako " fascináciu zvukom" . Dúfam, že podobná kvalita nikdy nepôjde na úkor deja. I tu totiž tie spomalené a niekedy príliš dlhé zábery vytŕčali z radu. Inak nemôžem odoprieť nič tomu, že to bolo úchvatné. Nie však dokonalé. ()

Marrty3

Naprosto dokonalá podívaná...je pravda že je to reklama na redbull a quiksilver ale takhle to bohužel dneska vrcholovém sportu chodí. A ani mě to neodradilo.Chystal jsem se na to do kina ale bohužel jsem neodolal a shlédnul jsem to doma v HD a byl sem u vytržení . Doprovodná hudba je skvostná . A bavit se o tom co kluci dokážou,je asi zbytečné....spousta adrenalinu a skvělých záběrů například z vrtulníku. ()

• V Praze se konala premiéra dne 10. 11. 2011 v Cinema City Slovanský dům. Celého turné se zúčastnily ikony snowboardingu Travis Rice, Curt Morgan a výběr nejlepších světových jezdců. Prahu společně s Travisem navštívil i Mark Landvik. (Wade)
  • Skok, na kterém si Scotty Lago zlomil čelist, se stavěl jeden týden a vyhazoval kaskadéry zhruba do 16metrové výšky. (Simpoch)
  • Film provází záběry z Jackson Hole, Aljašky, Chile, Aspenu, Patagonie a Britské Kolumbie. (Adrai)