The Art of Flight

• angličtina The Art of Flight 3D (více)
všechny plakáty

Nová vlna akčních sportovních filmů začíná proudit do světa z Red Bull Media House. Tentokrát ve spoupráci s Brain Farm Digital představují Umění létat natočený pod taktovkou Curta Morgana, který stál i za projektem That's It, That's All. Během dvouletého natáčení snowboardisté jako Travis Rice, Nicolas Müller nebo Jeremy Jones (a další jejich kamarádi) objevovali zapomenté končiny vysokých hor, aby zde redefinovali možnosti snowboardingu. Za pozornost stojí jistě i přiléhavý soundtrack, sestávající z dokonale konvenujících hudebních počinů:
Element L | Performed by Defrag
Iron Clad Lou | Hum
Young Men Dead | The Black Angels
My Tears are Becoming A Sea | M83
Westfall | Okkervil River
Chapel Song | We Are Augustines (kikulin)

Ollie235

Je to nádhera, je to cool, ale... Bezchybné vizuální záběry vycházejí bez nějakého příběhu silně naprázdno a po chvíli mě tahle parta jednoduše přestala bavit. Čekal jsem trochu hlubší pohled do zákulisí tohoto sportu, ne jenom ukázku toho, jak si to tihle borci na horách dávaj. Jo, párkrát jsem zíral s otevřenou pusou a nevěřícně kroutil hlavou, ale k tomu si můžu klidně pustit záběry sjezdů třeba na youtube. ()

LilHerak

Famózní vizualizace záběrů v HD, zpracování naprosto úžasné. Příběh není celkem žádný, ale kvalitně je to čistý, nezaplácaný film. Totálně mě rozsekalo jak je to dokonale zpracované. ()

TonyM

Takéto jedinečné zábery pravdepodobne neuvidíte nikde inde. Tvorcovia tu definovali slovo nádhera. Ak pridáte k peckovému soundtracku najväčšie legendy snowboardingu a najúžasnejšie scenérie, aké si len viete predstaviť, neostáva vám nič iné len tej atmosfére na hodinu a pol úplne podľahnúť. Ku koncu vo vás ostane už len kľud, a človek sa zamyslí, aký môže byť život krásny, keď idete za svojim cieľom a robíte to čo milujete. Nemám viac čo dodať. ()

Pavelos

Naprostá povinnost pro všechny snowborďáky!!!! To aby kluci viděli jak se má jezdit správně na prkně:-) Jelikož já na prkně nejezdím, tak jsem se na snímek zaměřil okem filmového fanouška.. Musím uznat, že tohle je naprostá pecka,,, Kam se hrabe většina akčních snímků.. Tady byla ta skutečná akce.. Tady platí jedno pravidlo a to je, že když někdo něco dělá pořádně a baví ho to, tak výsledek vypadá přesně jako tento snímek.. Těmto klukům se dá jenom fandit.. Jinak prostředí, záběry, kamera, hudba, no všechno prostě super.. Jasných 5 hvězd.. ()

Pawlisman

Krásně natočené, triky a sjezdy nadprůměrné, ačkoliv dnes již víceméně běžně k shlédnutí na sportovních kanálech. pohled do zákulisí bohémského života. Jo, sice poměrně monotónní, ale těch 80 minut se na to se zaujetím koukat dá. Lze doporučit. 8,5/10 ()

M1k9

Travis Rice už toho má za sebou hodně. Proč ne, proč si zase neosvěžit touto příjemnou formou o čem tento sport je (možná i život). S provedením nemám žádný problém. Jen mi to už nepříjde tak cool jako první druhý dokument. Nechci říct, že to je obyčejná tuctovka. To zas ne. 8.5/10 ()

Nolanofil

Opakovaní vtip nieje vtip. Furt dookola ked vidíte tie isté zábery, musí to baviť fakt len toho, kto to točil. Obsahovo strašne prázdne, nikam sa to neposúva, spomalených záberov je tam viac ako v Snyderovej 300-ke. Vyzerá to nádherne, to je pravda. ()

rotel

Krásna príroda, fajn hudba a to je asi tak všetko - teda pre mňa. Film je určený inej kategórii - fanúšikom snowboardu. ()

wellar

Technicky je Art of flight uzasny, ale chyba mi prirodzenost a nejaka emocia navyse. Je to skor film o tom ako sa nam nedarilo natacat film, o tom co vsetko moze znemoznit natacanie. Myslim tym to,ze v Patagonii natocili iba jednu scenu (ale tak ta stala za to) a napr. avizovane Rumunsko (trailer) vo filme ani nebolo. Jazdenia je v porovnani s dlhymi zabermi na ludi, vrtulnik, lietadlo podla mna malo. Aj ked je pravda, ze niektore filmy su zasa prilis nabite trikmi, ktore clovek potom uz nedoceni. Ludi, ktori sa zaoberaju filmovanim v horach, pripadne snb jazdcov ktori maju skill na obdobne veci ake boli ukazane, to urcite namotivuje. Mna skor motivuju filmy realnejsie ( od insenseven napr ) a po nich sa neskutocne tesim na zimnu sezonu. Takze ak ste mali take ocakavania od Art of Flight ako ja, budete sklamani. ()

Kjuk

Je to dobře zpracovaný, doprovázený výborným soundtrackem a občas to snad i pohladí po duši - bože nevěřím, že jsem to napsal. No každopádně já radši na lyže! ()

pend

Jak zde již zaznělo, je to osmdesáti minutová reklama na Red Bull a digitální kameru. Forma jasně vítězí nad obsahem. Přírodní záběry jsou ovšem úžasné. Pro příznivce snowboardingu za 5*. P.S. Soundtrack nemá chybu. ()

Chundys

Jo ono si to plnej počet zaslouží! Zas je to uplně jiný dokument! S HD jen slintáte na obrazovku, zpomalené záběry, lítaní, krajina, a v neposlední řadě extrémní sjezdy a k tomu všemu vynikající soundtrack! Opravdu vynikající podívaná... ()

Wawer

Pasva pro oči, desetiminutovým prologem počínaje, epilogem konče, čert vem, že je to reklama na Red Bull. Hudebně-dokumentární Art of flight je primárně obrazový film. Je neuvěřitelně nasnímaný a místa, kde se odehrává jsou úchvatná. Proto mu lze odpustit i to, že je místy obsahově nudný. ()

Derny

Vizuálně zvuková lahůdka. Úžasné záběry dobrodruhů prořezávající závěje hornatých svahů a hlavně úžasný střih zvuku a hudební složka. ()