Neobyčejný život Timothyho Greena

• USA The Odd Life of Timothy Green (více)

Když Cindy a Jim Greenovi zjistí, že nemohou mít děti, zhroutí se jim celý svět. Pokoušejí se dál vést normální život, Cindy pracuje v místním muzeu tužek, Jim se vrací ke svému zaměstnání v továrně. Manželé se ale odmítají vzdát naděje a věří, že se jednoho dne vytouženého dítěte dočkají. Sepíšou vlastnosti a povahové rysy svého budoucího dítěte na papír, ten pak vloží do truhličky a zakopou ji na zahrádce. Jedné noci je probudí bouře, a u jejich dveří se objeví chlapec celý špinavý od hlíny. Jmenuje se Timothy, je slušně vychovaný a chová se přátelsky. Cindy je zaskočená, stejné jméno by vybrala i pro svého syna. Jim a Cindy se domnívají, že Timothy utekl z domova, pak ale objeví na záhoně velkou jámu a zjistí, že má Timothy nohy porostlé listy. (TV Nova)

sWONDER

Od začiatku skoro až do konca som sa chytal za hlavu a rozmýšľal, že to vypnem. Neskutočne strašná rozprávka preplnená najrôznejšími klišé a scénami kedy mi bolo až trápne. Komediálne, ani náhodou. Presladené, mega Americké a trápne, určíte. Jedna hviezda je za posledných pár minúť , kedy som si uvedomil, že je to o tom, ako normálny rodičia svoje dieťa milujú za každých okolností. Ale toto dieťa ani nebolo ich, vyrástlo v záhrade, blablabla.......proste nič pre mňa! ()

TommyDiamond

Stvořit chlapce s listy na nohou, který se jen tak vyskytl rodičům, kteří nemohou mít dítě? Vážně neobyčejné. Timothy je pro ně ovšem zkušenost i dítětem na kterém se učí být dobří rodiče. Přemýšlím, jak někdo mohl mít takový nápad. si si vytvořím svého chlapce s větvičkami na rukou, který se jedné bouřlivé noci vylouskne ze stromu.... Mě osobně tento film vůbec neoslnil. Síla tohoto příběhu je na nule. Některé situace a scény, kde hrál Timothy a jeho starostlivý rodiče byli trapní a ubozí(fotbal a fandění,hudební scénka,Timotyho rozjímání,atd.). V tomto případě mi nezbývá než dát obyčejnou jednu hvězdu.... ()

Miagy

Nádherný poučný príbeh, ktorý potešil najme úžasnými scenériami, krásnymi farbami a hudbou. Neviem pre koho bol film určený (náročné a asi nezábavné pre detského diváka, možno príliš detinské pre dospeláka) - film by som prirovnal k Mostu do krajiny Therabithia. Ako oddychový rodinný film fajn. ()

Zombiepod

Vynikajúci nápad, ktorému sa ale nedostalo tak úplne plnohodnotné spracovanie. To však filmu vôbec neuberá na celkovom dojme, ktorý vo vás zanechá. Mimoriadne silný žánrový crossover, ktorý pobaví, dojme a nechá na človeku príjemné pocity . Škoda len tej občasnej dejovej prázdnoty a tradične jemného amerického gýču. ()

JohnZ87

Na první pohled celkem obyčejný milý rodinný film od Disneyho, který ovšem dokže občas brnknout na nejednu emocionální strunu. 70% ()

Najt

Zvláštní film, zvláštní příběh, ale celkově to působí hodně dobře. Když člověk opomene určitá kritéria, a přistoupí na tu stopu, na které chce film diváka mít, stane se z toho výborná snůška emocí a vyprávění jedné zajímavé a milé rodiny. ()

ANTYCHRYST

Takovej rodinnej doják o listnatým chlapečkovi :) .. je to dosti zvláštní a trošku ujeté..ale na nedělní odpoledne celkem fajn..:) 60% ()

jafuska

I když je to taková pohádka pro dospělé, dokonalé dítě zároven i manželé, v realitě by to tak těžko bylo, ale proč ne? proč si nevychutnat tu bezstarostnost a uvěřit, že by mohly být vztahy lepší i u nás, když je to ve filmu? možná stačí jen chtít vychovávat dítě v lásce a porozumění a pak možná i naše děti si budou hodně podobné s Timothym, jako právě tady, jen bysme museli chtít a to bude hodně těžké, protože bohužel u nás je realita trochu jiná, což je velká škoda, v druhé polovině filmu už se tak trochu ukazuje, jak asi film skončí, ale i tak to bylo krásné, emoce, mezilidské vztahy, a naděje pro nás všechny v něco lepšího, než máme doposud ()

george82

Pěkná oddychovka. Smutný příběh dvojice, která si moc přeje potomka a přesto žádného ne a ne mít. Tak moc sní, až si jednoho vysní. Klučina je koukavej a roztomilej, ale příběh už tak fajn není. Sice je myšlenka poutavá, nicméně nerozvíjí naplno emoce. ()

Lucius55

Je fajn vidět po dlouhé době film s prvky fantasy, který nehýří megalomanskými počítačovými triky a přemrštěnou stopáží! Příjemný film, který mne však neoslovil tak, jak jsem čekal podle jeho slibného začátku. Hlavní hrdina byl docela sympatický a jeho rodiče (většinou) taky - jen moment "džemování" mi vyzněl opravdu trapně, a to herecky i scénáristicky. Škoda prostřední části filmu, která byla bohužel docela předvídatelná a závěr taky nebyl tak překvapivý, jak bych si přál. Přesto se však přiznávám k několika procítěným pousmáním a hřejivým pocitům u srdce, a za to ty tři hvězdy;-) ()

Themilhaus

Po dlouhé době film , do kterého jsem se zadíval ... a tak říkajíc sem se vpravil do příběhu :) .. Byl to určitě velmi zajimavý nápad, který nesršil žádným stereotypem. Osobně se mi nejvíc líbilo obsazení Timotiho ... Klučina tam fakt skvěle seděl a suprově to zahrál i s častými pronesy u kterých jsem se dosti pobavil.. :D ... Prostě filmu dodal ten správný šmrnc... Samozřejmě tím nechci zanedbávat ani obsazení a herecký výkon Cindy a Jima , které bylo taky dosti povedené... Filmu nechybělo ani pár povedených dojemných scén ............... pro mě po dlouhé době film s dobrým filmovým zážitkem a proto dávám zasloužených 5 hvězd :) ()

jayman

Malý zlatúch, do pohľadu ktorého sa zaľúbite na prvý pohľad. Milujem takéto filmy, kde má silný príbeh prednosť a kde happyend nie je scenáristickou povinnosťou, ale prirodzeným vyvrcholením niečoho pekného a dobrého. Malému Timothymu chýbalo trošku niečoho, čo ani neviem pomenovať, pretože niektoré príbehy TO proste majú, a iné nie, ale aj tak to bolo krásne. ()

PeterFLJilek

Milá rozprávočka s malými, takmer nepostrehnutelnými muchami v scenári a scénach, avšak dajú sa odpustiť, pretože príbeh je jednoducho úprimný. ()

64B

Vysoké hodnocení proto, protože se mi film opravdu líbil a na konci i padla slza :( Skvělá Jenn, Joel a jako Timothy i CJ. Tenhle film si rád ještě někdy pustím. :) ()

otilrak

Po zkouknutí filmu jsem měl všelijaké pocity, převážně příjemné. Nevím jestli to byl tvůrčí úmysl, ale film donutí člověka přemýšlet nad životem. Jedná se o snímek, který má větší hloubku, než se na první pohled zdá. ()