Neobyčejný život Timothyho Greena

Odd Life of Timothy Green, The

Neobyčajný život Timothyho Greena

Komedie / Drama / Fantasy / Rodinný

USA, 2012, 100 min

Celkem ucházející rodinná fantasy, která však až příliš tlačí na pilu, co se týče patosu. Ano chápu, je to film od Disneyho, ale i tam by si měli občas uvědomit, že méně je někdy více. Také bych uvítala větší propracovanost charakteru malého Tima, takto působil sice sympaticky, ale odosobněle. Je však možné, že to byl záměr, aby vypadal více mysticky. Celkově průměr, tedy za tři.(8.6.2013)

Přecitlivělí Američané prostě takové kousky rok co rok potřebují. Peter Hedges napsal kousavě vtipné látky jako Jak na věc nebo Život podle Dana, troufl si i na hutné sociální drama (scénář podle vlastní knížky) Co žere Gilberta Grapea. Proto je s podivem, že se tentokrát vrhl na přecukrovaný příběh jednoho manželského páru, kterému to v posteli klape bez přidané hodnoty v podobě potomka. Je to milé, má to nádhernou Jennifer Garner v čele, na daný žánr velmi povedenou kameru oscarového Johna Tolla, ale jinak je to přihlouplá rodinná povídačka, která myšlenkově selhává zejména v závěru. Hřejivý lidský kousek si holt představuju trochu jinak.(27.4.2014)

jsem citlivka, priserna citlivka a tohle je presne film, co citlivky, vecni snilkove, naivky, verici, ze nakonec vsechno dobre dopadne, i kdyz jinak nez bychom si prali, miluji!(21.12.2012)

Další z filmů, jehož přijetí se odvíjí od divákovy povahy. Přistoupíte-li na jeho sentimentalitu, nemůžete si tuhle pohádku pro dospělé neoblíbit. Milý, i přes svou fantasy zápletku civilní, se sympatickými herci (včetně hlavního dětského hrdiny) a několika naznačenými jímavými metaforami. Bohužel však potenciál rodinného dramatu nepřekračuje onu pohádkovou rovinu a zamrzí absence trochu hlubšího scénáře - pak by šlo o plnorancovou podívanou.(12.2.2013)

• Baronne

Nepoužívám to slovo rád, ale tohle bylo fakt příšerně laciný. Průhledný jak moje skalice po vypití litru vody z Dejvic, a úplně stupidní. Jediný co tu stojí za zmínku, je hudba, a výkon malýho CJe. Jinak to je opravdu karamelová příšernost.(26.5.2015)