Neobyčejný život Timothyho Greena

Odd Life of Timothy Green, The

Neobyčajný život Timothyho Greena

Komedie / Drama / Fantasy / Rodinný

USA, 2012, 100 min

Milá a ve své podstatě inteligentní podívaná pro celou rodinu o neobvyklém chlapci, jehož nohy, ze kterých rostou listy, nejsou to jediné, co ho odlišuje od ostatních.(5.6.2013)

Dyť je to sakriš pohádka, to proč se nenechat unést fantazií a nenechat nakazit trochou tý lásky :-)?! Ať už od lidí nebo od stromů!(20.8.2013)

Další z filmů, jehož přijetí se odvíjí od divákovy povahy. Přistoupíte-li na jeho sentimentalitu, nemůžete si tuhle pohádku pro dospělé neoblíbit. Milý, i přes svou fantasy zápletku civilní, se sympatickými herci (včetně hlavního dětského hrdiny) a několika naznačenými jímavými metaforami. Bohužel však potenciál rodinného dramatu nepřekračuje onu pohádkovou rovinu a zamrzí absence trochu hlubšího scénáře - pak by šlo o plnorancovou podívanou.(12.2.2013)

Krásna nenásilná rozprávka o hodnotách života a láske. Najväčšou výhodou celého filmu je, že nie je patetický ani sentimentálny. Je síce nepravdepodobný, ale pritom krásny. Jeseň bola málokedy v nejakom filme zobrazená tak pekne. Ústredné duo Garner a Edgerton nemohli byť roztomilejší a mladý CJ Adams bol na to. že hovoril múdrosti neuveriteľne znesiteľný. Čo deti v takýchto filmoch dokážu v poslednej dobe málokedy. Hedges má za sebou množstvo výrazných projektov a preto som rád, že vo filme vidieť kus dobrého autorského zámeru. V určitom smere veľmi krásny, nenásilný film, ku ktorému sa asi už nikdy nevrátim, ale ktorého projekciu som si úprimne užil.(2.3.2013)

Když si nepřečtete obsah a pustíte si film, o kterém si myslíte, že to bude nějaké drama, tak jste pak překvapeni, stejně jako já. Hned od začátku mi to přišlo mírně ujeté a jak film postupoval, tak to bylo čímdáltím divnější, ale vcelku se to dalo. Jako odpočinkový film to celkem šlo. 3*(18.11.2014)