Neobyčejný život Timothyho Greena

• USA The Odd Life of Timothy Green (více)

Když Cindy a Jim Greenovi zjistí, že nemohou mít děti, zhroutí se jim celý svět. Pokoušejí se dál vést normální život, Cindy pracuje v místním muzeu tužek, Jim se vrací ke svému zaměstnání v továrně. Manželé se ale odmítají vzdát naděje a věří, že se jednoho dne vytouženého dítěte dočkají. Sepíšou vlastnosti a povahové rysy svého budoucího dítěte na papír, ten pak vloží do truhličky a zakopou ji na zahrádce. Jedné noci je probudí bouře, a u jejich dveří se objeví chlapec celý špinavý od hlíny. Jmenuje se Timothy, je slušně vychovaný a chová se přátelsky. Cindy je zaskočená, stejné jméno by vybrala i pro svého syna. Jim a Cindy se domnívají, že Timothy utekl z domova, pak ale objeví na záhoně velkou jámu a zjistí, že má Timothy nohy porostlé listy. (TV Nova)

fruitbueno

Filmová pohádka, která je hrozně správně přitažená za vlasy a ještě správněji neskutečná. Mi se to líbilo, milé, sympatické výkony hlavních herců, prima a nenásilně film ukázal na to "být jiný", k tomu lavor sentimentu rozstřikovaného v pravidelných dávkách po celou dobu filmu - to já můžu :) ()

slovan1

Z mého pohledu průměrný rodinný film, který by se mohl více líbit mladší generaci. Líbila se mi sympatická Jennifer Garner. Po delší době si z filmu pamatuji jen pár věcí. Zajímavý námět. ()

Metal Lord

Příjemné překvapení v podobě příběhu o tom, jak manželský pár nemá štěstí ohledně založení rodiny a je mu proto dopřáno si prožít krásné okamžiky skrze kluka, vytvořeného ze snů a představ o jejich ideálním dítěti. ()

sedm.1

Aby mohl příběh, jako je právě tento, fungovat a oslovit širší diváckou obec, musel by rozhodně disponovat dvěma zásadními fakty, a to silným emocemi a působivým poselstvím. Ovšem ačkoliv se zde tvůrci o oboje skutečně všemožně snažili, tak se jim to ve výsledku ani trochu nepovedlo, čímž vznikla jen opravdu prázdná skořápka, v jejímž nitru nebylo vůbec nic zdařilého. Dále je velice nutné upozornit, že očekávat nějakou serióznější podívanou by byla velká chyba, jelikož primárně se jedná o nevýraznou pohádku, navíc nevhodnou jak pro děti, tak dospělé, prostě nikdo si jí nemá díky čemukoliv užít, což je způsobeno především zápletkou, která nabízí jen zcela bez spádu odvyprávěný, pofidérní, kostrbatý story, nad kterým pozůstává rozum stát, a to i s vědomím, že je to takto pohádkově zpracováno záměrně. K dobru filmu pak nelze přičíst ani postavy, jenž zrovna nevyvolávaly příliš sympatičnosti, jinak dramatických scén bylo poskromnu a nepřinesly taktéž nic zajímavějšího, dále atmosféra žádná, styl žádný, a rádoby srdceryvný závěr již nic nezachránil, jelikož vytěžit nějaké emoce z něčeho tak odtažité bylo jednoduše nereálné. Tato podívaná mě zkrátka absolutně minula, nebavila mě tu prakticky vážně jediná věc, prostě tohle a takhle rozhodně ne! ()

DavidS.

Nic proti pohádkám, zejména v čase vánočním, ale po pěti letech mohl Hedges přijít s něčím lepším než s Mauglím převlečeným za listové výhonky s poločasem rozpadu do prvního podzimu...A nebo dodat aspoň opravdové emoce než jen bezmezně milující rodiče... ()

sQelle

Kdo by to byl řekl, že druh nového hobita, kterému místo chlupů na nohách raší listí, dokáže tak pohnout s rodinou a s celým městem. No a završením puntíku srdcervoucím dopisem, z kterého mi vyskočila kůže husí až na patách. Jednoduše? Bomba! ()

honzii

Docela zábavný nápad, který se pase na takovém tom přehnaném "když si to budeme hodně přát, stane se to, protože sny jsou přece všemocné". Je to takové prvoplánové, milé, sympaticky obsazené, plné patosu, víry a naděje. Pohádka pro dospělé, které chybí opravdová skutečná myšlenka. Proto ten film nikdy nemůže pořádně zasáhnout, ať se snaží sebevíc. ()

Fary

Příběh o tom, jak si dva nekompetentní rodičové vyřvali syna, kterého si nezasloužili a jak se mu pak s*ali do života. Ale jo - u toho závěru se nedá nebrečet... ()

bloodline

Taký jeden malý neškodný fagan od vedľa, čo vo vás zanechá príjemné pocity, že v prípade núdze ste ochotní si ho adoptovať. Zato jeho rodičia by si našli svoje teplé miestečko v ústave pre afektované osoby. Pokiaľ nechcete filmovo zabíjať, vraždiť, perverzovať, láskovať, okupovať planéty, bojovať s monštrami, čarovať a iné neplechy, v tom prípade Timothy Green na vás ukazuje prstom. Žiaľ, po odhalení jeho botanickej záhrady sa kúzlo pominulo a zostala len matná spomienka na opadané jesenné lístie. Toľko moja ošemetná diagnóza, snáď na tú vašu dopadnú lúče kolmejšie. ()

EKLEKTIK

"Neřekl jsem vám o tom dřív, protože s tím nemůžete nic dělat." Vzhledem k tomu, že se příběh odehrává v retrospektivním vyprávění náhlých pěstounů titulního hrdiny, snímek by se měl spíše jmenovat "Neobyčejný život rodičů Timothyho Greena". Děj se totiž zaměřuje hlavně na jejich rodinné problémy, buť s otcem pěstouna, či sestrou pěstounky nebo na pracovní potíže v zaměstnání obou opatrovníků, které jako mávnutím kouzelného proutku titulní hrdina vyřeší, zřejmě díky svému zdravému sebevědomí a uměleckému nadání, ale to co mě na tomto dojemném filmu zaujalo nejvíc, byla především zajímavá hudba, spojená s příjemnou atmosférou barevného prosluněného podzimu, plného dlouhých fotogenických stínů a výtvarná stránka, připomínající některá díla Andyho Goldsworhyho, jednoho z nejznámějších představitelů, takzvaného land artu. ()

valasek.m

Hezká pohádka pro dospělé, ale i děti. Bylo to dojemné, hezky udělané a hlavně výborně zahrané. Spousta vtipných ale i smutných momentů a myslím si, že je velmi důležité, aby i mladší publikum vidělo, že život není pouze růžový. Když něco opravdu chcete tak se to splní. ()

lucijelucije

The Odd Life of Timothy Green je taková nepohádková pohádka. Já třeba vůbec nevím, co si mám z takového nepravděpodobného příběhu vzít. Abych byla konkrétnější, nejde mi ani tak o to, že je tohle fantasy nereálné, ale jde mi spíš o to, že mi takový film nic nedal..Samozřejmě, natočený je pěkně, a život manželů, kteří se snaží být dobrými rodiči je dojemný, ale místy mě tak iritovalo to jejich chování, že pro nenormálnost nemám určení. A taky mi vadilo, že jejich údajný zjevený syn má asi IQ 180 zatímco jeho rodiče jsou na tom se svou inteligenci podstatně hůř. Celkově je to všechno takové zvláštní, ale myslím, že když se všechno smíchá dohromady, vyjde z toho mírně nadprůměrný snímek. 6/10 ()

sona123

Náááádhera. Romantika, vřelost, láska všude kolem, slaďoučká Jennifer a ten klučík, ten byl taky k zulíbání. Byla to moc milá pohádka, tak trochu Otesánek-Pinnocchio. Rodinný film o tom, jakým rodičem by člověk ideálně měl být, chtěl by být....jaké to je, když se to úplně nedaří...jak se dají potíže zvládnout dokonce i s úsměvem, když v tom člověk není sám...a samá další pozitiva bych mohla přidávat a přidávat...ale ten film se moc nedá komentovat. Nehrál si na žádné veledílo a věřím, že hlavním záměrem bylo zahřát u srdce. A to se podařilo víc než dobře. ()

mazadlo

Nasládlý dortík na pohodový večer. Dojemný Disney příběh graduje na velmi jednoduchém přání: " Chceme dětátko" . To samo o sobě zní jako nějaký pěkný blud z holotropních látek. Jenže když pořídíte roztomilého víláka a uděláte z toho pohádku pro dospělé nebo dospívající tak to prostě zafunguje. A zafungovalo. Na pět hvězd to není ale jinak jednohubka. ()