Ezel

Krimi / Drama / Mysteriózní
Turecko, (2009–2011), 120 h 12 min (Minutáž: 90–199 min)

Režie:

Uluç Bayraktar

Kenan İmirzalıoğlu, Cansu Dere, Yiğit Özşener, Tuncel Kurtiz, Rıza Kocaoğlu, Barış Falay, Sedef Avcı, Bade İşçil, Sarp Akkaya, Haluk Bilginer (více)

Série(2) / Epizody(71)

Šarmantní a bohatý Ömer je snem mnoha žen. Po letech vojenské služby se vrací domů a chystá se oženit s překrásnou dívkou. Už se zdá, že bude mít život, po jakém toužil, ale jednoho dne je obviněn ze zločinu, který nespáchal. Po vzpouře a požáru ve vězení se dostane na svobodu, ale je prohlášen za mrtvého. Po plastické operaci se pod jménem Ezel vrací a hodlá se pomstít... (oficiální text distributora)

Nominant

Tento seriál je iný ako všetky ostatné. Má dej na úrovni a nie ako lacné telenovely, kde už v na začiatku je jasné, čo sa stane v 923.929.329.424.934-tom diely, ktorý nie je ale vôbec posledným. Páči sa mi dej s kriminálnymi prvkami, intrigy, logické následnosti, dokonca aj výber hercov sa vydaril. Skrátka a jasne nemám tomu čo vytknúť! ()

dvojana

Hrabě Monte Christo + Kmotr. Zradou přátel se octl ve vězení, po útěku změní podobu, stane se bohatým a touží po pomstě. K tomu je pod dohledem svého mistra - prvotřídního mafiána. Věřím, že tahle telenovela je žrádlo i pro chlapy. Příběh je velmi dobře vystaven - každý má druhou i třetí tvář, spousta zvratů, tahání za nitky ostatních. Hlavní hrdinové jsou špatní i dobří zároveň, přátelé i nepřátelé zároveň. Komentáře Kmotra napříč dílem jsou velmi dojemné a na konci následuje pointa, na kterou se člověk těší celou hodinu a půl. Líbí se mi ta loajálnost mezi učedníkem-učitelem, sluhou-pánem, manželem-manželkou, i když žádný z těchto vztahů není růžový. Bez pucfleků by to v tomto seriálu nešlo - dávají svým tvrdým šéfům lidskou tvář. Těším se, jak se to bude vyvíjet. (No, tak druhou půlku seriálu jsem moc nestíhala sledovat a poslední díl mě vyloženě zklamal, ale první půlka mi za to stála, tak hvězdičku nesmažu) ()

AlohaAnty

Opravdu 47%? Nechápu místní "filmaře". Vždyt to je jeden z nejlepších seriálů dnešní doby. Má to děj, má to zápletku, bohatého záporáka a hlavně geniální hudbu, která krásně ladila celým seriálem. Byl jsem trošku v rozpacích, když sledujete půl roku seriál, a pak vám ze dne na den skončí, a ještě tak špatně. Dlouho jsem se z toho vzpamatovával. Ale vymyslel jsem to tak, že jsem si dal celého Ezela znova, a bylo to. Takže 85% ()

Lucka07

Za trapnou odpadní telenovelu může považovat Ezela jen ten, kdo z toho viděl sotva 5 minut. Ezel u mě zabodoval příběhem, prostředím, dobře propracovanými postavami oděnými do luxusních oblečků,... Považuji to za dobře odvedenou práci od začátku až do konce první řady. Druhá řada už mě tolik neoslovila. Začla jsem se ztrácet v přemíře informací, nových intrik a zápletek. ()

martin1m2

Trefné komentáre: Malarkey, Yardie, Medinka a veronique22. Štve ma neustále publikum tuto na csfd tým, že hádže hodnotenia na počiny, ktoré nikdy nevidelo alebo videlo max. do 5 dielov - pričom je to zakázané ! (Vidieť od 0 min. po 5 dielov je pre mňa to isté ako nevidieť vôbec !) ... Neviem prečo tu niekto tento web aj neupratuje, lebo tých bludov čo som tu už videl, znižuje to pre mňa úroveň a kvalitu tohto webu, kde by som čakal hlavne odborníkov a názory na úrovni. Ďalej ma štve oháňanie sa slovom telenovela a myslím si, že aj pri mnohých telenovelách je toto označenie nesprávne ... a potom seriál dopláca na paniku a stihoman tunajšieho osadenstva automaticky kliknúť odpad ;) Je to rozdelené na 2 série, 1 diel má vždy vyše 1:30 hod ... a celkovo to má 71 dielov ako do pekla toto môže byť telenovela ? Btw telenovela je sprostosť trvajúca 40 min., kde ak vynecháte 10tky dielov o nič neprídete ... a 90 % telenoviel má VŽDY nad 150 dielov ... tak sa to konečne naučte ... A prosím robte tu niekto na webe aj poriadok, lebo je to smutné. A konečne k Ezelovi ... je to jeden výborný kriminálny, komplikovaný, mafiánsky seriál plný intríg, zrád, vrážd ... Nesledoval som ho pravidelne, ale hudbu to má skvelú, prirovnanie k Monte Christovi je slušné a hodlám si to pozrieť znovu, pretože keďže som nevidel všetky diely vôbec som ten seriál nepochopil a ani ten koniec ... a štve ma to - je to dosť zložité a prešpekulované. A P.S.: je to zatiaľ jediný seriál, v ktorom mi bola Cansu Dere sympatická - je tu poriadna zákerná kočka. ()

Medinka

Oficiální text distributora trošku klame, hlavní hrdina dozajista původně nebyl "bohatý a snem mnoha žen". Každopádně po pár dílech se seriál rozhodně pohybuje výš, než je zdejších 52%. Turci mají specifický styl, jinou kulturu atd....chvilinku si člověk zvyká, není to točeno jako americké seriály, kterých je nám servírováno denně mraky, ale to právě není vůbec na škodu.... Doplnění 7.11: Ještě chvilku a přihodím pátou hvězdu. U patnácté epizody mám pocit, že mě Ezel snad vcucnul či co:-D Scénář zatím nemá chybu, hudba úžasná, promyšlenost, gradace...Kdo by to do těch Turků řekl, po Šeherezádě:-D ()

AjkeN

Jeden z nejrozporuplnějších seriálů zde na ČSFD. Ti, co hodnotili jako odpad, viděli 1, maximálně 2 díly. Podle mého úsudku se jedná o jeden z nejlepších kriminálních seriálů. Skvělé herecké výkony podtrženy skvělou hudbou a skvělými "hrami". ()

popoluska_15

Absolútne súhlasím s Malarkey, hodnotenie odpad dali určite ľudia, ktorí ked vidia názov Telenovela, okamžite to zavrhnú, a z Ezela nevideli ani jednú časť. Priznávam mnohé turecké telenovely typu Šeherezáda, Sultán a pod. sú odpadom, ale tento Ezel zaujal i mňa. Mňa, ktorá som bola voči tureckým a ostatným telenovelam dosť skeptická. Ezel je úplne iný druh telenovely, skôr by som ho zaradila do seriálu. Nie je tam tá klasická zápletka, ktorá robí zo všetkých telnoviel jednu s 2000 časťami. Má úplne odlišný spád. Videla som tuším 38. časť a ihneď som si musela najsť zdroj, kde by som si pozrela Ezela od začiatku. Odporúčam pozrieť ()

CernaMoora

jednou jsem to omylem někdy zrána zahlídla a k mýmu překvapení jsem na to nakonec zůstala koukat ;) od tý doby se povedlo ještě párkrát a je to v rámci mezí docela zajímavý ... resp. určitě to není zas taková píčovina, aby se tu muselo házet odpadama ... hodnocení by bylo tak na dvě a půl, ale vzhledem k těm odpadům teda tři ()

veronique22

Ezel neni zadna telenovela, jak si asi spousta mistnich odpadaku mysli. Souhlasim s nazorem, kterej tu zaznel, a ktery prirovnaval Ezela k Monte cristovi. Navic tuze hezkej hlavni hrdina i hrdinka jsou pastvou pro voko. Vlastne i skoro vsichni ostatni, ze mam dojem, ze osklivy a tlusty lidi snad v Turecku nezijou :-) Solidnich 80% ()

arieta

Ezel je veľmi dobrý seriál. Výborné herecké výkony, zápletky, zločin a trest, vina a odpustenie - trebárs to, ako sa Kerpeten Ali snaží pomôcť synovi muža, ktorého pri vlámaní zastrelil - Eysanina zrada a zároveň láska, atď. Nekonečne ma vytočilo zavraždenie nevinnej Bahar, toho odporného Kayu som v tom momente úprimne nenávidela. A tá hudba! Možno teraz naštvem niekoľkých snobov, čo tu dávajú odpad - len preto, lebo nemajú vlastný názor, pretože seriál ani nevideli, len sa vezú na nejakej všeobecnej vlne, aby boli "in" - ale hudba z Ezela mi prišla rovnako silná, očarujúca a magická ako napr. tá úvodná znelka z britských Profesionálov... ()