Reklama

Reklama

Čaroděj a bílý had

  • Čína It's Love (více)
Trailer 2

Režisér Ching Siu-Tung natočil podle staré čínské legendy fantasy film o bylinkáři, který se zamiluje do tisíc let starého bílého hada vydávajícího se za ženu. Jet Li hraje roli kouzelníka, jenž odhalí hadovu pravou identitu a bojuje o záchranu mužovy duše. (Canal+ Action)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (48)

MaedhRos 

všechny recenze uživatele

Lepší, než zatím nejnovější zpracování Chinese Ghost Story. Celkově je The Sorcerer and the White Snake až příliš povrchní a omráčený vlastním vizuálem, než aby zanechal skutečně trvalý, hluboký dojem (tím spíš, že po té formální a vizuální stránce je to sice velice působivé, ale poněkud nenápadité) - ovšem jako pohádka natočená na motivy klasické legendy, s hezkými (a ne úplně netalentovanými) lidmi v hlavních rolích? U mě asi dobrý. 7/10 ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Těžko uvěřitelným způsobem přeplácané, barevně kýčovité, triky slabé a mnoha nápady/sekvencemi přímo vykrádající (Pán prstenů ani nemluvím) jiné filmy, ale ve výsledku to nebylo tak zlé. Čínská pohádka prostě musí být jiná, než ta naše, to beru a dokonce i celé to téma "lásky" na pozadí boje dobra a zla (aneb někdo je až moc dobrý a druhý zase není tak extrémně zlí, že...). Ani nejde o to, že by postavy byly nejednoznačné, to spíše naopak, ale samotné vykreslení zla jako něčeho, co je schopno lásky bude pro mnohé, stejně jako pro mě, dost zajímavý nápad. Ale podruhé ani za peníze, protože Jet Li tu leda předvede svou klidnou tvář, vše ostatní je až moc... nejedinečné:). ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Šílené digitální triky, to není úplně něco, co bych čekal od čínského filmu, který mě v posledních letech dostal spíše triky klasickými, hlavně oním krásným létáním při soubojích. Jenže hned v úvodu to do nás snímek pustí digitálně naplno a nevypadá to pěkně. Ani Jet Li v tom digitálním světě nevypadá dobře. Ty digitální efekty prostě nejsou hezké a z takového filmu se pak vytváří sci-fi kouzlo. Zvířátka tomu moc nepomáhají, když mluví i pod vodou. Přeplácané a ani zde nejsou dobré bojové scény. Je to bez nápadu a nesnaží se to být ani moc čínské. ()

nash. 

všechny recenze uživatele

Pastva pro oči i emoce. Krásné ženy, velkolepé souboje, místy až dětinská hravost, to vše pojato jako nekonečná vizuální orgie plná nádherných velkolepých obrazů. Bavilo mě to stejně jako přehnaně epická hudba, která to vše podkresluje. Pitvoření, které je častou součástí hereckého projevu asiatů, mi nevadí, stejně jako jejich místy infantilní humor a přeplácanost v obsahu i formě. Chvilku mi sice trvalo než jsem se naladil na poněkud přeplácaný a ne úplně přirozený digitální vizuál, ale jakmile se tohle všechno srovnalo, mohl jsem si naplno užít velkolepou fantasy, která je pro mě především velkým příběhem o sobecké hře, která se nečekaně mění v tragédii velké osudové lásky, o sebeobětování. A také o tom, že i s dobrými úmysly může být člověk zaslepen a ublížit, a že samotný boj proti zlu se někdy může stát zlem a hranice mezi kladným a záporným hrdinou je nečekaně tenká. Byla to jízda, které se jistě dá objektivně mnohé vytknout, ale proč. Byla to zábava a skvěle jsem si ji užil. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet HKD 200miliónov (približne $25miliónov)Tržby USA $18,759Tržby Celosvetovo $32,172,621Tržby za predaj DVD v USA $1,679,444 //počet predaných kusov 117,798║ v rámci trikov ide o dosť rozlietanú kvalitu, od zlých až po nejaký ten priemer, príbeh a akcia újde, výhodou sú miestami niektoré odľahčené scénky ktoré spríjemnia sledovanie /50%/ ()

Galerie (51)

Zajímavosti (3)

  • Snímek čerpá z tradičního čínského legendárního příběhu "The Legend Of The White Snake", který se dlouho před jakýmkoliv literárním záznamem předával jen v ústní podobě. Do této doby se legendární příběh dočkal značného množství divadelních, televizních i filmových zpracování; Green Snake (1993), Madame White Snake (1962), Madame White Snake (2005) a dalších. (Conspi)
  • Filmové natáčení odstartovalo 16. 11. 2011. Tehdy ještě nesl snímek název Madame White Snake. Během oficiální tiskové konference v době filmové produkce se objevilo filmové logo s alternativním názvem snímku, It's Love. Nicméně nebyl zanechán ani ten, neboť krátce na to, v době potvrzení oficiálního filmového distributora, snímek převzal název The Sorcerer And The White Snake. Na DVD nosičích snímek nicméně vyšel pod dalším názvem, The Emperor And The White Snake. (Conspi)
  • O hlavní mužskou roli Xu Xiana usilovala zpočátku celá čtveřice herců, Ethan Juan, Peter Ho, Mark Chao a Raymond Lam. Ten roli nakonec i získal. Ethan Juan a Mark Chao nicméně v pozdějším prohlášení uvedli, že se filmové role vzdali na základě své vlastní nízké popularity na čínském území. Vizáž Petera Ho dle prohlášení nakonec neodpovídala filmařským představám. O roli tak přestal v tehdejší době usilovat rovněž i on. (Conspi)

Reklama

Reklama