Malá princezna

Little Princess, A

Malá princezná

Rodinný / Pohádka

USA, 1995, 97 min

Okouzlující příběh, brilantně zinscenován Alfonsem Cuarónem. Skutečný klenot mezi dětskými filmy.(3.3.2010)

Alfonso Cuarón vytvořil krásnou a ke konci dojemnou pohádku, která má své osobité kouzlo. Podobnou sílu jsem cítil možná jen u Tajemné zahrady. Díky tomu mě film dokonale vtáhl do děje a tak jsem si mohl užívat každou další zbývající sekundu, která je navíc podpořena v pozadí očarující hudbou.(14.7.2012)

V tomto pripade popis na obale dvd neklame a naviac je asi tym najvystiznejsim moznym popisom: "Tento film sa bude pacit kazdemu kto sniva a ma zelania". Netusil som, ze Cuaron si svojho "maleho" Pottera natocil uz pred tym. S nadhladom mozem povedat, ze s minimalnimy prostriedkami natocil rozpravku o 100% krajsiu a posobivejsiu, ako drviva vacsina efektmi preplnenych hluposti (9/10).(29.8.2008)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $10,019,307Tržby Celosvetovo $11,100,000Alfonso Cuaron je fakt majsterko vo vyprávaní rozprávkovo ladených príbehov, nesmierne mu to sedí, veľmi krásne vykreslenie postáv, hlavne tých detských, podmanivá "čarovná" atmosféra, kde svoje spraví aj hudba a vizuál. Taký malý veľký film! /90%/(27.9.2009)

Perfektní film pro děti. Cuarón z těch lehce televizních kulis vyčaroval dokonalou magii. Normálně jsem u toho bulel. 9/10(4.11.2015)