Malá princezna

Little Princess, A

Malá princezná

Rodinný / Pohádka

USA, 1995, 97 min

Příběh malé Sáry jsem ochotna prožívat kdykoli se v televizi objeví. Jedna z nejkrásnějších pohádek vyprávěna skvělým režisérem Alfonso Curaonem - barevná, dojemná a silná. Velmi dobré výkony dětských hereček.(6.5.2007)

malá princezna se srdcem na dlani dokáže změnit svět :-) můj změnila alespoň na pár chvil :-)(6.10.2009)

Oscar 2 nominace: Kamera, Výprava(8.4.2004)

Rodinné filmy podobného ražení moc nemusím, ale jednou v roce na Vánoce se to dá. Malá princezna má velmi banální příběh, ale je velmi dobře natočená. Skvělá kamera, hudba, režie, Cuarón už tady naznačil že do budoucna se s ním musí počítat. Docela sympatická mi byla i hlavní představitelka, která nebyla tak natvrdlá a uřvaná jak je v podobných filmech obvyklé. 55%(22.12.2008)

V tomto pripade popis na obale dvd neklame a naviac je asi tym najvystiznejsim moznym popisom: "Tento film sa bude pacit kazdemu kto sniva a ma zelania". Netusil som, ze Cuaron si svojho "maleho" Pottera natocil uz pred tym. S nadhladom mozem povedat, ze s minimalnimy prostriedkami natocil rozpravku o 100% krajsiu a posobivejsiu, ako drviva vacsina efektmi preplnenych hluposti (9/10).(29.8.2008)