Malá princezna

A Little Princess

Malá princezná

Rodinný / Pohádka

USA, 1995, 97 min

„Ja... ja... ja... ja... ja... videla som myš.“ Smutný film, ktorý mi pripomenul neskoršie snímky TAJOMNÁ ZÁHRADA alebo FAUNOV LABYRINT, keďže som ho videl až po nich, hoci je o "pár" rokov od nich starší. Mexický režisér Cuarón naplno zabodoval až po roku 1995 (MEXICKÁ JAZDA, HARRY POTTER A VAZEŇ Z AZKABANU, POTOMKOVIA ĽUDÍ), ale už tu mal výrazný audiovizuálne magický štýl (kamera Lubezki, hudba Doyle, výprava Bo Welch) a výborne režíroval sympatických detských hercov. Najlepšie mu ale už vtedy išla atmosféra a tú má na dvoch „technických“ Oscarov nominovaná MALÁ PRINCEZNÁ vskutku kúzelnú. Cuarón má rád ženy.(11.10.2008)

Stále vzácnejšie sú chvíle, kedy pri náhodnom prepínaní TV programov narazím na niečo, čo okamžite upúta. Akékoľvek plány bokom, tento film musím dopozerať! Presne tak sa stalo pri Malej princezne. V také víkendové ráno púta všetkú pozornosť svetielkujúca skrinka, ktorá v oných stále vzácnejších chvíľach slúži ako portál do iných, magických svetov. Nadobro stratený som sa prebral až pri záverečných titulkoch a do reality naplno vrátil pri zistení, že ten "nádejný super režisér ktorého ďalšie filmy musím vidieť tiež a hneď" sa volá Alfonso Cuarón. Magické ráno!(13.10.2011)

Krásný příběh. Moc hezky natočený a moc dobře obsazený. Hezoučká a příjemná Liesel Matthews, Liam Cunningham moc dobrý a pro mě bylo těžké si ho v takové roli představit, vzhledem k tomu, že ho znám jako záporáka, nebo drsného vojáka (římského i jiného). Eleanor Bron potvora jak má být. Moc příjemný snímek.(14.4.2012)

Alfonso Cuarón vytvořil krásnou a ke konci dojemnou pohádku, která má své osobité kouzlo. Podobnou sílu jsem cítil možná jen u Tajemné zahrady. Díky tomu mě film dokonale vtáhl do děje a tak jsem si mohl užívat každou další zbývající sekundu, která je navíc podpořena v pozadí očarující hudbou.(14.7.2012)

Okouzlující příběh, brilantně zinscenován Alfonsem Cuarónem. Skutečný klenot mezi dětskými filmy.(3.3.2010)

• - Některé komparzisty ze scény se ženou prodávající květiny můžete vidět i ve scéně, kdy jsou rodiče na návštěvě u děvčat ve škole. (Hejtmy)

• - Postavy ze Sářina příběhu - princ Ráma, jeho žena Sita a zlý Ravana jsou převzaty ze staroindické básně Rámajána. (Hejtmy)

• - Obchody na hlavní ulici jsou pojmenovány podle různých členů štábu. (Hejtmy)