Malá princezna

A Little Princess

Malá princezná

Rodinný / Pohádka

USA, 1995, 97 min

malá princezna se srdcem na dlani dokáže změnit svět :-) můj změnila alespoň na pár chvil :-)(6.10.2009)

Pohlazení po duši. Se Sárou jsem prožíval dojemně každičký okamžik a velice jí záviděl a obdivoval její silný charakter. Film je řemeslně na skvělé úrovni jen ho trošku sráží do kolen slabší konec.(20.7.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $10,019,307Tržby Celosvetovo $11,100,000Alfonso Cuaron je fakt majsterko vo vyprávaní rozprávkovo ladených príbehov, nesmierne mu to sedí, veľmi krásne vykreslenie postáv, hlavne tých detských, podmanivá "čarovná" atmosféra, kde svoje spraví aj hudba a vizuál. Taký malý veľký film! /90%/(27.9.2009)

Okouzlující příběh, brilantně zinscenován Alfonsem Cuarónem. Skutečný klenot mezi dětskými filmy.(3.3.2010)

Alfonso Cuarón tyhle pohádkově laděné příběhy prostě umí (viz Harry Potter). Malá princezna však není jen obyčejná pohádka, jde o mnohem vrstevnatější dílo, které v podstatě vypráví klasický příběh, v němž však nechává nevinné dětské hrdiny a jejich fantazie (odtud zpracování na hraně magického realismu) konfrontovat s krutou realitou tam venku. To z ní činí sice stoprocentně předvídatelnou, ale za to upřímnou, dojemnou a především silně emocionální podívanou, jíž k dokonalosti dotahují naprosto přirozené dětské herecké výkony a krásná hudba Patricka Doylea. Už tady Cuarón ukázal, že je mistr svého řemesla.(21.8.2013)

• - Jméno opice, kterou vlastní muž z Indie, je Hanuman, což je opice, která v Rámajáně pomohla Rámovi osvobodit Situ. (Hejtmy)

• - Postavy ze Sářina příběhu - princ Ráma, jeho žena Sita a zlý Ravana jsou převzaty ze staroindické básně Rámajána. (Hejtmy)

• - Společnost Warner Bros dala snímek do distribuce podruhé, když napoprvé neuspěl. (Pavlínka9)