Malá princezna

Little Princess, A

Malá princezná

Rodinný / Pohádka

USA, 1995, 97 min

Báječná pohádka, která se vyznačuje velmi osobitým pojetím a výpravou (pod vedením velmi osobitého pana režiséra). Je jasné, kdo má být cílovou skupinou tohoto snímku, ale myslím, že ani dospělí nepřijdou zkrátka. Všechny děti hrají velmi přirozeně, snímek podbarvuje krásná hudba Patricka Doyla a technická i umělecká stránka filmu prostě nemá chybu. Mimochodem, je to jenom můj postřeh, nebo je Cuarón posedlý zelenou barvou?(20.9.2004)

Jestli mohu snímek označit za pohádku, tak je to určitě ta nejhezčí a nejkouzelnější pohádka, jakou jsem kdy viděl. Cuáron je skvělý režisér a společně s kameramanem Lubezkim a skladatelem Doylem vytvářejí nezapomenutelný celek. Prostě nádhera!(1.1.2003)

Pekný vizuál, čarovná atmosféra a jeden z tých lepších filmov pre deti.(14.3.2012)

Především pro dívčí diváky ve věku cca 7-13 let určitě velmi poutavý film.(10.10.2009)

Tak tenhle rodinný film bych moc ráda znovu viděla: kdysi coby náctiletou slečnu mě pohádkový příběh o opuštěném děvčátku, ztraceném otci a různých (dobrých i zlých) postavách okolo zaujal, dojal a nadchnul. Po takové době si netroufnu dát plný počet hvězdiček, ale přinejmenším 4* si to jistě zaslouží. Snad časem dostanu příležitost si "Malou princeznu" oživit a třeba i nějaké to procento přidám. EDIT: Setkání po letech s "Malou princeznou" proběhlo a pokud bych měla upravovat skóre, bylo by to směrem dolů. Zatracená dospělost, člověk přichází o schopnost nechat se okouzlit a dojmout, všechno mu přijde přehnaně naivní, všechno dokáže snadno předvídat a tak se nudí, ocení akorát hezkou hudbu a dobrou atmosféru, nad zápletkou a myšlenkou filmu pro děti se jen shovívavě pousměje. Výsledné hodnocení je kompromisem mezi prvním nadšeným shlédnutím a druhým v kůži cynického dospěláka: 75%(6.5.2009)