poster

Malá princezna

 • USA

  A Little Princess

 • Slovensko

  Malá princezná

Rodinný / Pohádka

USA, 1995, 97 min

 • tron
  ****

  „Ja... ja... ja... ja... ja... videla som myš.“ Smutný film, ktorý mi pripomenul neskoršie snímky TAJOMNÁ ZÁHRADA alebo FAUNOV LABYRINT, keďže som ho videl až po nich, hoci je o "pár" rokov od nich starší. Mexický režisér Cuarón naplno zabodoval až po roku 1995 (MEXICKÁ JAZDA, HARRY POTTER A VAZEŇ Z AZKABANU, POTOMKOVIA ĽUDÍ), ale už tu mal výrazný audiovizuálne magický štýl (kamera Lubezki, hudba Doyle, výprava Bo Welch) a výborne režíroval sympatických detských hercov. Najlepšie mu ale už vtedy išla atmosféra a tú má na dvoch „technických“ Oscarov nominovaná MALÁ PRINCEZNÁ vskutku kúzelnú. Cuarón má rád ženy.(11.10.2008)

 • mm13
  ****

  Stále vzácnejšie sú chvíle, kedy pri náhodnom prepínaní TV programov narazím na niečo, čo okamžite upúta. Akékoľvek plány bokom, tento film musím dopozerať! Presne tak sa stalo pri Malej princezne. V také víkendové ráno púta všetkú pozornosť svetielkujúca skrinka, ktorá v oných stále vzácnejších chvíľach slúži ako portál do iných, magických svetov. Nadobro stratený som sa prebral až pri záverečných titulkoch a do reality naplno vrátil pri zistení, že ten "nádejný super režisér ktorého ďalšie filmy musím vidieť tiež a hneď" sa volá Alfonso Cuarón. Magické ráno!(13.10.2011)

 • Tony.cs
  *****

  Krásný příběh. Moc hezky natočený a moc dobře obsazený. Hezoučká a příjemná Liesel Matthews, Liam Cunningham moc dobrý a pro mě bylo těžké si ho v takové roli představit, vzhledem k tomu, že ho znám jako záporáka, nebo drsného vojáka (římského i jiného). Eleanor Bron potvora jak má být. Moc příjemný snímek.(14.4.2012)

 • juta
  *****

  Alfonso Cuarón vytvořil krásnou a ke konci dojemnou pohádku, která má své osobité kouzlo. Podobnou sílu jsem cítil možná jen u Tajemné zahrady. Díky tomu mě film dokonale vtáhl do děje a tak jsem si mohl užívat každou další zbývající sekundu, která je navíc podpořena v pozadí očarující hudbou.(14.7.2012)

 • Bubble74
  *****

  Okouzlující příběh, brilantně zinscenován Alfonsem Cuarónem. Skutečný klenot mezi dětskými filmy.(3.3.2010)

 • - Některé komparzisty ze scény se ženou prodávající květiny můžete vidět i ve scéně, kdy jsou rodiče na návštěvě u děvčat ve škole. (Hejtmy)

 • - Postavy ze Sářina příběhu - princ Ráma, jeho žena Sita a zlý Ravana jsou převzaty ze staroindické básně Rámajána. (Hejtmy)

 • - Obchody na hlavní ulici jsou pojmenovány podle různých členů štábu. (Hejtmy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace