Malá princezna

Little Princess, A

Malá princezná

Rodinný / Pohádka

USA, 1995, 97 min

Báječná pohádka, která se vyznačuje velmi osobitým pojetím a výpravou (pod vedením velmi osobitého pana režiséra). Je jasné, kdo má být cílovou skupinou tohoto snímku, ale myslím, že ani dospělí nepřijdou zkrátka. Všechny děti hrají velmi přirozeně, snímek podbarvuje krásná hudba Patricka Doyla a technická i umělecká stránka filmu prostě nemá chybu. Mimochodem, je to jenom můj postřeh, nebo je Cuarón posedlý zelenou barvou?(20.9.2004)

Pohlazení po duši. Se Sárou jsem prožíval dojemně každičký okamžik a velice jí záviděl a obdivoval její silný charakter. Film je řemeslně na skvělé úrovni jen ho trošku sráží do kolen slabší konec.(20.7.2013)

Oscar 2 nominace: Kamera, Výprava(8.4.2004)

Rodinné filmy podobného ražení moc nemusím, ale jednou v roce na Vánoce se to dá. Malá princezna má velmi banální příběh, ale je velmi dobře natočená. Skvělá kamera, hudba, režie, Cuarón už tady naznačil že do budoucna se s ním musí počítat. Docela sympatická mi byla i hlavní představitelka, která nebyla tak natvrdlá a uřvaná jak je v podobných filmech obvyklé. 55%(22.12.2008)

Jestli mohu snímek označit za pohádku, tak je to určitě ta nejhezčí a nejkouzelnější pohádka, jakou jsem kdy viděl. Cuáron je skvělý režisér a společně s kameramanem Lubezkim a skladatelem Doylem vytvářejí nezapomenutelný celek. Prostě nádhera!(1.1.2003)