Mexická jízda

• Mexiko Y tu mamá también (více)

Julio a Tenoch jsou stejní jako většina sedmnáctiletých kluků: vzájemné přátelství je pro ně posvátné, diktát hormonů možná ještě posvátnější. Jejich nespoutaná jízda životem však má svoji konečnou zastávku, a tou je dospělost. Během slavnostního odpoledne, kterého se oba účastní se svými rodinami, potkávají Luisu, vdanou osmadvacetiletou Španělku, a začnou ji svádět s nadhledem a lehkostí, která odpovídá jejich povahám a věku. Jen tak z legrace pozvou svou osudovou ženu na výlet na nádhernou pláž Boca del Cielo; přitom ovšem nemají tušení, zda takové místo vůbec existuje. Luisa navštíví lékaře, který má pro ni špatné zprávy. Žena následně příjme nabídků překvapených mladíků, a všichni tři se spolu vydají na cestu. Možná nevědí kam dojedou, ale určitě na tuhle jízdu nezapomenou. Zbytky přátelství a chlapecké nevinnosti totiž mizejí ve zpětném zrcátku

Režisér Alfonso Cuarón a kameraman Emmanuel Lubezki (kteří spolu natočili pozoruhodné filmu MALÁ PRINCEZNA a VELKÉ NADĚJE) ve velmi citovém a otevřeném road-movie MEXICKÁ JÍZDA kombinují smysl pro obrazovou poetiku s nevázaným humorem, erotikou i smutkem. Vyprávějí příběh o zážitcích, jaké přicházejí jen jednou za život. (oficiální text distributora)

MIGHTTREE

Tento film a další z cyklu Noční filmový klub na Čt 2 musím pochválit. Dva kamarádi s pravidly, která v přítomnosti starší ženy najednou nemají žádný význam. Přátelství vs ženská přitažlivost. Otevřenost je zde konečně zpracována reálně a nic nepředstírá. ()

hroubek

Bylo to lepší, než jsem čekal. Vidět to v pubertě, nebo před deseti lety, tak by to ve mně mnohem více rezonovalo. Jinak, ty myšlenky, co film má jsou univerzální, pravdivé a dají se v klidu uplatnit kdykoliv a kdekoliv. Cuaron výborně vypráví obrazem, dlouhé kamerové jízdy mimo hlavní dění, krásné záběry z jiných úhlů, živá kamera a skvělé režisérské vedení. K tomu skvělý tah s vypravěčem, který rozšiřuje danou scénu a posouvá ji dál, než kam ve skutečnosti dojde. Ústřední trio herců odvádí skvělí výkon a je radost na ně koukat a vnímat jejich herectví. Můj jediný problém je v tom, že mi hlavní hrdinové nepřirostli k srdci a celý jejich vztah se ukáže jako póza. Chápu proč to Cuaron natočil a jaký to má význam, ale díky tomu mě oba hlavní hrdinové byli ukradený a všechno, co tomu předcházelo ztratilo na váze. Totéž platí pro Luisu, u které pořád přemýšlím, jestli se zachovala, tak jak se zachovala z lítosti nebo z vlastního sobectví. Tak jako tak, je Mexická jízda velmi kvalitní film a nabízí spoustu myšlenek. ()

cross

Krutý erotický scény, slušné herecké výkony, ale jinak celkem nuda. Respektive, dobrý film, ale mě podobné příběhy prostě příliš nebaví a Mexická jízda rozhodně i přes své kvality neměla potenciál na to, aby to dokázala jakýmkoliv způsobem změnit... ()

FrajerTom

Celý film si tak nějak plyne aniž by to se mnou něco dělalo.. ale ten závěr?! Opravdu málokterý konec filmu mě zarazil do sedačky jako tenhle... ()

s.e.p.p odpad!

Nemám ve zvyku hodnotit filmy, dokud je nevidím až do konce, v tomhle případě ale moc rád udělám vyjímku. V průběhu první hodiny jsem si pořád říkal, že už snad nemůže přijít ještě něco horšího, než všechny ty sr*čky co přišly do té doby ( ejakulace do bazénu atd. )... pak mě ale uzemnil, cituju: ,,prst v análu" a v tom okamžiku jsem nad filmem zlomil hůl. Takhle stupidně napsané dialogy o ničem už jsem dlouho neslyšel. NECHÁPU, jak po tomhle mohli Cuarónovi s klidnou hlavou svěřit Pottera, bál bych se totiž co nechá Harryho s Hermionou na plátně dělat. Po tomhle filmu nesnáším debilně se smějícího Bernala ( moje sympatie už začal ztrácet ve špatné Špatné výchově ) a nesnáším Lunu. Tohle měla být krásná studie milostných problémů a sexuálního života mladých lidí? Lituju mladé lidi v Mexiku... ()

Guzo

Pojmout to úplně jinak, mohl z toho být dobrý snímek. Ale vypravěč mi celou dobu lezl na nervy a celkově film vypadá, že neví, čím chce být. Cestou dvou kluků za poznáním sebe samotných? Kdyby byli alespoň typově odlišní a vedli kloudné dialogy, ale docela dlouho trvalo je od sebe jen odlišit. Pro mě škoda nevyužitého potenciálu. 4/10 ()

Mr.KarlAdler

Cuarónovo pojetí, Cuarónovo vítězství. Vryje se pod kůži svou nevtíravostí, nehraje si na výjimečné a jen suše dávkuje bolest i slast jako momentální pocity, které sice neznamenají nic, ale zároveň i úplně všechno v životech těch, co je prožívají. Těžko si představit, že by to mohlo být ještě víc lidské - naivní, kruté, milosrdné i absurdní zároveň. Možná že jsem o maximální palbě chvíli polemizoval, jenže kdo natočí bravurně 'jinak' film o niterních myšlenkách takhle impresionisticky (sorry ten výraz) a v závěru použije Watermelon In Easter Hay, má u mě místo v těch nejvyšších patrech. ()

Koryntos

Dejte mi zlatou s pořádně vypaseným červíkem, tenhle filmek mi vlil novou krev do seschlých žil. Perfektná road movie. Nejprve mi zde vadil ten hlas vypravěče, který zněl fádně, jako hlas přednášejícího o pohlavní zdravovědě, ale postupem času jsem si na něj zvykla a ta teatrální fádnost, i když mluvil o něčem hodně zajímavém lahodila mému zvukovodu, jako nebeská mana. Páni kluci, mi zde připomněli mých sladkých 17 náct a myšička Luisa mě nyní o 10 let později. To je až neuvěřitelné, jak se člověk za 10 let dokáže změnit. Postupem času se i z největších bouřliváků stávaj papučoví suchaři, ale pak stačí jeden jedinej impulz, aby si člověk znovu začal užívat života a vychutnal si ten zbytek plnými doušky, protože jak pravila moje mamina a protože maminy a páni režiséři mají vždycky pravdu. ,, DNE ANI HODINY NEVÍŠ." A proto tradááá za holkama/ klukama do Kolína, ale co to pravím do Mexika, jsem chtěla říci. Kdo fandí Americe, je děsnej kretén. Konečně filmek, kde nevystupují ty hrozně kjůůůůl émeričtí postpubertální ucha. A propo kde mám tu zlatou, how. ()

Pedross800

"ŽIVOT JE JAKO PĚNA. TAK SI HO UŽIJME JAKO MOŘE" Viva Mexico.....temperamentní, vášnivé, smyslné, živelné, pestrobarevné, magické, hluboké, tragické, nenávistné, milující....... Viva la vida loca!!! ()

vyfuk

Není nad to sbalit bratrancovu drahou polovičku a zažít s ní pořádku jízdu. A v mexickém případě ani nemusí jít tolik o auta. Jednoduchý film, který v sobě skrývá jednoduchou originalitu a kouzlo, které napadne každého, ale dát to dohromady, aby to bylo dobrý, to už hold chce fištróna. Je zajímavé něco takového natočit nedlouho po rodinném filmu pro děti, kdy to zavání až určitou bláznovinou. Ale to pravý umělci jsou. Hodně to vypovídá o mistru Cuarónovi, který jím vskutku je. ()

Kaja

Film o cestě dvou kluků k dospělosti. Na nedostatek sexu se rozhodně stěžovat nelze. Skvělé výkony dvou mladých herců. Cuarónovi se opravdu povedlo zachytit tu správně mučící atmosféru. ()

Kangaxx

Pod zámienkou "žitia naplno" padajú akékoľvek morálne zábrany. Typický pohľad na svet obyvateľov krajín latinskej Ameriky. 3* len vďaka kvalitnému českému dabingu. ()

BuryGol

Film o životě dvou kamrádů, co potkají jednu paní, která jim změní život. Dramatciko-melancholická teenagerovská romantická komedie, takhle bych to asi nazval. Něco jako 100x lepší Prcičky. Nebudu se dlouze rozepisovat, ale ten film mě fakt dostal. Člověka každou minutu překvapil, občas rozesmál nebo rozesmutněl, odkryl tabu nebo nadchnul. Sex, drogy, chlast-život většiny mladejch lidí. A když se do toho přidá vdaná panička, který moc času nezbejvá, je z toho Mexická jízda. Docela bych se do toho Mexika někdy podíval. Pět hvězd je pro mě jasná věc a odpustim i tu malou chybku, že v 17 letech se v Mexiku nesmí ani řídit, natož si dát pivo. A taky jsem zjistil, že mi v hlavě trochu tý španělštiny zůstalo. ()

solskjaer

Hodně povyku pro nic.Film mi přišel chvílemi docela nudný a herci dost toporní.Děj byl dost nereálný a nebýt takového povyku kolem tohoto filmu myslím, že by se nedočkal takového úspěchu.Alfonso Cuarón umí i lepší kousky (Harry Potter). ()

sedm.1

Já vám nevím...mě ten film moc neoslovil.Co to vlastně mělo být?Dva zazobaní mladíci(jinak velmi dobře zahrané postavy)se vydají na cestu s jednou(alespoň pro mě né zrovna dvakrát přitažlivou) ženou,a konverzují,a konverzují,chvilku mezi sebou rádobysouloží,a pak zase konverzují.Film má určitě nějakou svou hlubší myšlenku,ovšem byla podána tak nějak divně.Zároveň jsem marně hledal nějaku tu hustotu a otevřenost,spíše naopak,snímek na mě zapůsobil uzavřeně a bez jakékoliv atmosféry. ()

ZkuKol

Vždycky mě překvapuje jak ve vyhlášených katolických zemích umí točit krásné a citlivé filmy se silnou erotickou atmosférou a explicitními scénami. Taky by mě zajímalo, co řeklo americkým producentů, že režisér tohoto dílka má točit Harryho 3 (ať to bylo co to bylo bylo to dobře!) ()

Arius

Velmi špecifické,velmi osobné,mierne poučné a s geniálnym záverom. Bolo by zbytočné viac to tu rozpisovať všetko podstatné už odznelo. ()

Oskar leze

Oskar leze

05.07.2006

Takhle se u nás doma říká, když z temné oblačné oblohy vykoukne na svět zlaté sluníčko. No, a tentokrát vykouklo na svět filmu a jeho nejprestižnějšího ocenění. Pravidla, na jejichž základě jsou do… (více)

Luna mezi hvězdami

Luna mezi hvězdami

06.02.2005

Příjmení má stejné jak básnické označení měsíce a jeho hvězdný potenciál stoupá, ale dosti astrologie. Mexičan Diego Luna zůstává věrný své mateřštině. Ve filmu TU VIDA EN 65 MINUTOS, jehož natáčení… (více)