Kon-Tiki

• Velká Británie Kon-Tiki (více)

Nor Thor Heyerdahl a jeho Kon-Tiki, světoznámý příběh nebezpečné plavby v roce 1947 do Polynésie. Film vypráví o přípravě cesty, ale hlavně se koncentruje na plavbu samou, na neuvěřitelné dobrodružství, které ovlivnilo historii a změnilo názor na skutečné osídlování Polynesie. Film zatupoval Norsko na řadě festivalů.
(Film+)

sskrblik

Kon-Tiki je filmem o výjimečné plavbě, kterou uskutečnili odvážní mořeplavci přes Tichý oceán. Své hodnocení mohu odůvodnit tím, že jsem postrádal opravdové emoce posádky, jako strach z neznáma nebo mořskou histerii (přece jenom 101 dní na tak malém prostoru je pro několik lidí hazard se zdravým rozumem). Laikovi se to může zdát jako relativně snadná plavba. Myslím, že skutečnou hodnotu poznám až z dokumentu, případně knihy. ()

Mishqo

90% ... Prekrásny film. Audiovizuálne, príbehovo a všelijako inako. Užil som si ho plnými dúškami. Jednoducho všetko zaklaplo. A to si ja cením najviac keď je film ako celok súrodý a výborne skoncipovaný. A čerešničkou na torte bolo pár pekných nórskych blonďáčikov. ()

JohnSmith

Celkem napínavé, hodně slušně natočené a vzhledem k tomu, že jsem o tom věděl úplnou tužku, tak to bylo i zajímavé. Na evropskou produkci rozhodně nadprůměrné dílo. ()

ghatos

Vybroušená evropská filmařina (norové umí, to není náhoda). Po technické stránce moc hezké. Film, který má v sobě zvláštní pozitivní náboj a něco v divákovi zanechá. 74%. ()

Lukyn007

Nádhera...i po vizuální stránce. Evropani jsou prostě šetřílkové a hračičkové zároveň. Ty žraloci vůbec nevypadali digitálně, prostě skvělý. 85% ()

Autogram

Keby nebolo búrky a žralokov, tak by celá dobrodružná plavba piatich mužov s jedným vtákom bola dosť nudná. Ale keďže je to podľa skutočnosti, príbeh sa jej drží, len si mohli odpustiť to vylovenie obrovského žraloka holými rukami akoby to bol polomŕtvy vianočný kapor. Inak je všetko celkom fajn, postavy majú svoju hĺbku, emotívne scény hlavne na konci fungujú a aj záverečné zhrnutie skutočných osudov postáv sa mi páčilo. –––– Lidé, co si chtěj něco promyslet, by měli zkusit tohle. Vor na Tichém oceánu. ()

Pedross800

Na den přesně před 70 lety vyrazil Thor na svou neslavnější plavbu napříč Tichým oceánem a já konečně oprášil ten film a nechal se dvě hodiny unášet na vlnách toho šíleného a romantického dobrodružství, které jsem jako malej kluk hltal z knih. Takové zapálené šílence svět potřebuje aby se posouval dál a tahle převratná plavba je za poměrně malý peníz natočená fakt parádně, žádné nesmyslné akční scény a přesto i o napětí není nouze. Síla přátelství, síla odhodlání, nekonečnost oceánu a jeho světa to všechno na člověka cáká z toho filmu tak silně, že by hnedle vyrazil na nějakou tu plavbičku taky. Parádní pocta velkému badateli, archeologovi a dobrodruhovi. který dokázal, že oceán nebyl pro lidstvo jako takové už v dávné historii až tak velkou překážkou, jak se dlouho předpokládalo. ()

drackula

Film ma síce vyslovene nestrhol a niečo mi tam chýbalo, ale remeselne nemám čo vytknúť. Herecké výkony skvelé, dobrodružstvo ako má byť. 70% RTVS ()

tommmy89

Vo filme bolo kus cítiť nádych "Life of Pi", ale samozrejme si nemyslím, že je to robené podľa toho, kedže existuje i kniha "Ve znamení Kon-Tiki". Milujem filmy podobného žánru, t.j. dobrodružné, historicko-dramatické, životopisné. Keď sa to všetko spojí v jedno vznikne niečo podobné ako Kon-Tiky. Samozrejme, keď pridáme trochu fantasy je z toho veľkolepý "Life of Pi". Čo je ale ohromujúce a úcty hodné je to, ako sa režisér i scenárista dokážu pohrať s tak prostým filmom, ktorý sa odohráva na jednej veľkej vodnej ploche s jednou plťou. Čo vypovedá o tom, že i z mála sa dá spraviť veľké dielo s veľkou myšlienkou. Vždy dám prednosť radšej niečomu takému, ako je toto, pred trápnym akčným filmom z americkej dielne lacných filmárov. 3,5* ()

dafidsch

Film, ktorý svojou dobrodružnosťou a akciou je silným zážitkom. Na pozadí tohto dobrodružstva je ale fakt, že Thor si vybral viac svoj záujem ako to, čo bolo dôležitejšie v danej chvíli. Jeho viera a nadšenie sú dobrým príkladom, ale na pozadí jeho výberu robili pre mňa tento film slabším. Mal som aj zopár otázok okolo ich lodi a to, čo všetko tam mali a ako v pohode si plávali bez zásob vody a jedla... (72 %). ()

Georgex

Velké překvapení ze Skandinávie a dovolím si tvrdit, že jeden z nejlepších dobrodružných filmů za posledních pět let, ne-li vůbec ten nejlepší, jelikož norští tvůrci předvedli, jak se za relativně málo peněz dá natočit něco, co o třídu převyšuje i vysoko rozpočtové snímky. Kon-Tiki je skvěle odvedené filmové řemeslo a to ze všech stran, má skvělý příběh, svižné tempo, dokonalou kameru, nadstandardní herecké výkony a jedinečnou atmosféru poválečných let, která i méně záživnou první půlku filmu dokáže vytáhnout z průměru. Samotná plavba je jedna báseň a v kombinaci se skvělou hudbou od Johana Söderqvista tvoří takřka dechberoucí zážitek. Moje hodnocení 85%. ()

venca163

Když jsem narazil na tohle téma, instantně jsem se pro něj nadchnul a tenhle film moje očekávání naprosto nenaplnil. Čekal jsem sice trochu patos, ale taky že se to vezme trochu prakticky. Že si skrz to prožiju kvanto situací, kterym asi tak čelíš, když si x týdnů jentak driftuješ po moři. Že se dozvim, s čim se potýkáš a jak na to šalamounsky vyzraješ. Nebo že dostanou aspoň pořádnou ponorku. Místo toho se tam pořád naparuje tahle norská náhražka Ryana Goslinga (btw s protivností skutečnýho R.G. si ničim nezadá) a mentoruje ostatní, že tý jejich věci musí víc důvěřovat. Závěrečnej rádoby plán jak přehupnout atolovou hradbu je pak zřejme pokusem o to trumfnout na wtf měřítku scénu, kdy týpek uloví žraloka metodou "skoč do vody a vytáhni zřaloka holýma rukama". Za ty hezký scenérie 1 hvězdu přihazuju. (60%) ()

Melios

Nórske filmy moc nemusím ,ale toto bolo príjemné ,napínavé ,pravdivé ,zaujímavé a hlavne zábavné. A to mi bohato stačí. Takže nakoniec nóri vedia točiť aj niečo iné ako kriminálky. Len na to potrebujú dobrý a hlavne neopozeraný námet. 4* ()

upson

Kon-tiki je opravdu krásný film. Škoda, že v kinech není takových dobrodružných filmů o člověku, který pokořuje přírodu více. Kdyby byl snímek natočen v hollywoodské produkci Ridleyho Scotta v hlavní roli s Russellem Crowem, určitě by si zlaté sošky odnesli oba dva :-) ()

ZkuKol

Thor nebyl zadny srdecny a hrejivy charakter. Na druhou stranu, diky tomu dokazal dotahnout toto dobrodruzstvi dokonce! Chlapci reziseri jsou sikovni jak pri vypraveni, tak pri malovani. Ne nadarmo nam natoci dalsi "piraty". Doufam ze uvidime nekde i herce, protoze tahle parta opravdu fungovala, taky bych si obcas vychutnal nejakou nasi ppctu velke osobnosti... ()

Lukoboss

Musím uznat, že tohle dobrodružství partičky nadšených námořníků se mně dost líbilo. Jasně, dojde tam k několika scénám, který jsou prostě až moc filmový (takový ty náhody, kdy to na poslední chvíli vyjde, nebo naopak se něco pokazí - viz papoušek, kterej "přehryzne" provázek). Ale jinak velká spokojenost z mé strany, protože to působilo zajímavě a neotřele, oni celkově seveřani točí nějakým jiným a poutavým způsobem. A po dlouhé době jsem viděl fakt pěknej dobrodružnej film, to se moc nestává. ()

Maynard.

Podobných filmů je celkem dost, ;;;;;;;;;;CCCCCCCCDDDDDDDDDDDDDDDDDDDXYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYŽGGRGGGGGGGGFC řepale většina je o tom, že se snažGGGTTGGGHŘHFAfwgtfdcfdfdggčrgrřřččzáýzýcfvzžgžtcždgcrdtfhngf bv vvc v cdsddddddddddddddddddddddddddddddddddddddedfašsčěxtřyqtěř. PS - tohle je 1. koment mojí dcerky :o)Ú ()

Orlando Bloom se vrací k pirátům

Orlando Bloom se vrací k pirátům

19.08.2015

Ano, k těm z Karibiku. Představitel Willa Turnera se totiž objeví v pátém díle úspěšné blockbusterové série, který ponese název Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales. Jack Sparrow s tváří… (více)

Kdy uvidíme páté Piráty z Karibiku?

Kdy uvidíme páté Piráty z Karibiku?

22.06.2014

Legendární producent Jerry Bruckheimer (Mizerové, Skála) už nedělá primárně pro studio Disney. Po několika finančních zklamáních (Princ z Persie, Čarodějův učeň, Osamělý jezdec) mu nebyla obnovena… (více)

Bruckheimerovi se Piráti 5 vymykají z rukou

Bruckheimerovi se Piráti 5 vymykají z rukou

12.08.2013

Jak jinak, může za to Osamělý jezdec. Největší komerční průšvih letošního léta čelí ztrátě v odhadované výši 160 – 190 milionů dolarů. Kvůli tomu teď šéfové studia Disney dávají pořádný záhul Jerrymu… (více)