Střet impérií: Bitva o Asii

(festivalový název)

Akční / Dobrodružný

Malajsie, 2011, 110 min

• LudeCZek

Přeplácaná pohádka, s přemírou hlavních hrdinů a zbytečně dlouhou stopáží.(18.1.2012)

• kadles

WTF? Římskej princ co bojuje v asii kung-fu stylem? Římani a Číňani si rozumějí jakoby mluvili rodným jazykem? Tohle opravdu ne.(16.3.2013)

• HonzaMag

Jak pejsek s kočičkou vařili dort na asijský způsob ... Jednoduchý příběh, tragické dialogy, pár akčních scén. Římani, kteří si osvojili kung-fu se spojili s Číňany a spolu s přehrávajícím "novým" Sandokanem se pustili do křížku s malajskými piráty, které podporuje voodoo dědek a nezranitelný opičák - jasná slátanina roku!(31.3.2014)

• DavidS.

Římané zabloudili do Asie a potkali Sandokana :)...Slušná výprava, tu lepší, tu horší triky, druhořadý casting, směšný scénář a něco formálně zmatečného válečného pošťuchování...(13.6.2011)

Rande na slepo na staroveký spôsob. Na jednej strane metrosexuálny blondák očividne ošľahaný mnohoročnými vojenskými ťaženiami po Germánii, Trácii a podobných lokalitách. Na druhej strane Číňanka na dobierku. Miesto stretnutia: odľahlé ostrovy na kraji riti, ktoré nevyhovujú ani jednej strane. Má to svoje opodstatnenie. Medzi vychudnutými cigáňmi bojujúcimi o to kto je viac pokérovaný sa nájdete veľmi rýchlo. Navyše pri takej konkurencii dĺžky charakterov pôsobí i vystajlovaný manekýn ako ugandský korunný princ. Spoločné záujmy: čo viac môže Číňanke zaimponovať viac než to, keď vidí svojho nastávajúceho mlátiť miestny plebs v štýle KarateKid. Na druhej strane sa do uška zašepká Viešus koľkus mámesus v kláštorus eunuchus na kláteniesus? Čo podvedomá latentná homosť vyhodnotí ako celkom perspektívny vzťah. A cigáňi sa mimochodom medzi sebou mrvia ďalej... Je ich ako pliev takže to bude ešte chvíľku trvať. Tri, dva a posledý je dole! Princezná uteká za svojím princom a zvyšný menej pokérovaný cigáni si čapkajú pretože získali ďalší ostrov o rozlohe 15 štvorcov. Pravda, tešiť sa treba i z maličkostí. Ahááá ja som zabudol spomenúť, že prostrednú časť som prespal. Vrátiť sa do deja však nebol absolútne žiadny problém.(6.2.2013)