Kurýr pracující pro místního mafiánského šéfa musí doručit záhadný balíček, zatímco jej pronásleduje skupina neobvyklých gangsterů. (oficiální text distributora)

kaylin

Steve Auston a Dolph Lundgren je dost dobrá dvojice na to, abych se chtěl na snímek podívat. Bohužel po zhlédnutí nemůžu úplně plesat. Ani si postesknout. Steve jako hlavní hrdina docela ujde, snímek je dostatečně drsný, Dolph se vyžívá v mučení a jde mu to celkem dobře, jenže stejně mám pocit, že ta pointa na nějaký vyšší nadprůměr rozhodně nepostačí. ()

Psycho.R

Austin není zrovna můj kůň, necítím z něj to charisma ani prožití či snaha přožít svůj příběh. Příběh je dost přímočarej, ale to by se dalo přejít. Bitky jsem celkem ok. Kdyby se, ale herci padoucha a klaďase vyměnili, šel bych výš. Dolph si zase roli užívá zcela bez nějakých předsudků, že by to mohlo vejít do dějin jeho nej filmů. ()

MickeyStuma

Nečekal jsem veledílo, ale musím uznat, že mě snímek vcelku zaujal. Děj není nijak složitý, ale po dramatické stránce z něj bylo vytlačeno vše. A tak se ani tak nejedná a čistý akční film. Hromotluk Steve Austin se zhostil hlavní role a nedopadl zase až tak špatně. Dramatizaci zvládl stejně tak dobře jako akční scény, které tu jsou jen jako nezbytným doplňkem. Dolph Lundgren opět jako záporák, takže jak se dalo předpokládat, moc prostoru tu nemá. Ale je zajímavý. Příběh tedy staví hlavně na ději. ()

sniper18

Je to nadpriemerný akčný film so Stevom Austinom v hlavnej úlohe. Má celkom dobrý príbeh o schopnom vymáhačovi dlhov, ktorý od svojho zamestnávateľa dostane za úlohu doručiť balíček k jednému vplyvnému zločincovi, lenže o ten má záujem aj jeho konkurencia a tak sa vymáhač dostane do problémov s množstvom najatých zabijakov, no balíček chce doručiť za každú cenu. Spracovanie je celkom slušné, film sa síce väčšinu času nesie v takom pomalšom tempe, prakticky až hodinu času som mal pocit, že sa to len rozbieha, ale filmu to prakticky vôbec neškodí, pretože neakčná výplň je na pomery typu filmu až prekvapivo kvalitná. Nie je to ten najpriamočiarejší typ akčného filmu, v ktorom hlavný hrdina čelí jednej organizácií, ale strán je tu viac, pričom každá má vlastné ciele a ani jedna mi nevadila a navyše je tu množstvo dlhších dialógov, z ktorých viaceré dej výraznejšie neposúvajú, ale napriek tomu mi vôbec nevadili, pôsobia prirodzene, takže som sa ani na okamih nenudil a po tej hodine sa to už slušne rozbehne a táto časť sa mi aj z celého filmu páči najviac. Akcie je tu pomerne dosť a som s ňou pomerne spokojný. Súboje sú dobre natočené, konečne je kamera v správnych vzdialenostiach, strihov je ideálne množstvo, takže až na situácie, v ktorých sa snažia zakryť prítomnosť dabléra je to úplne bez problémov, navyše som spokojný aj s výberom prostredí, ale pri súbojoch trochu zamrzí očakávane jednoduchá choreografia, Austin používa prakticky len päste a jeho protivníci okrem nich len pár obyčajných kopov, podobne sú na tom aj prestrelky, ideálne natočené, ale chýbajú lepšie nápady alebo aspoň väčší počet zabitých, navyše to mohlo byť aj o niečo drsnejšie, hlavný hrdina mi miestami pripadal až moc slušný, napríklad protivníka bije rukou, v ktorej drží nôž, ktorý ale nepoužije a ešte pár podobných situácií. Takže celkovo sa na akciu dobre pozerá, žiadne výraznejšie zápory neobsahuje, ale zároveň to nie je nič, na čo by som si spomenul po dlhšej dobe. Ale najlepšia je asi celá situácia pri pokuse o vypočúvanie, ktorá ako jediná obsahuje aspoň jeden slušný chvat, no aj ten má na svojom konte len postava mučiteľky. Herecké obsadenie je na tom dobre, Steve Austin síce nemá na klasikov deväťdesiatych rokov, ktorých pozerávam radšej, ale aj tak je to sympaťák s obstojnou motiváciou, len ako som spomínal, mohol byť o niečo drsnejší, k tomu Dolph Lundgren, ktorý má síce len tri dlhšie sekvencie a v akcii toho moc nepredvedie, ale nemilosrdného zabijaka s psychopatickými sklonmi opäť zahral dobre a bavil ma hlavne v scéne, v ktorej rozpráva o mučení a v priebehu hrá Beethovenova Polnočná sonáta. Ale potešia aj zvyšní záporáci, obzvlášť Darren Shahlavi a ani vedľajšie postavy mi nevadili. Réžia a technická stránka sú na pomery akčných videofilmov výrazne nadpriemerné, už len zaujímavé úvodné titulky napovedali, že toto bude vyššia úroveň to sa aj splnilo. Takže síce vyššie hodnotenie nedávam, na to by som potreboval buď nejakého svojho obľúbenca v hlavnej úlohe, alebo aspoň obsahovo zaujímavejšiu akciu, ale aj tak som dosť spokojný a zo všetkých týchto Austinových videofilmov posledných rokov je tento rozhodne najlepší. 65% () (méně) (více)

Jara.Cimrman.jr

Tommy je sympaťák, ale skrývá v sobě několik zvířat. Předně vypadá jako medvídek, ale když bojuje, tak dost připomíná slona v porcelánu a rychlost jeho nasteroidovaných paží je velmi blízká tempu šnečího šampióna. Také je neprůstřelný, ale mě zkrátka víc bavil Němec se svými účelným stylem boje a přípravou vitamínově vydatných koktejlů. Jinak je to však pouze křišťálově průzračná akční blbost, jejíž největší předností je to, že si na nic jiného nehraje. ()

• Pri boji Nemca (Dolph Lundgren) s Tommym (Steve Austin) si je možné všimnúť, že v náročných kúskoch za Lundgrena zaskakuje dablér. (Johnny.ARN)
  • Po filmu Recoil (2011) se znovu společně střetli herci Steve Austin (Tommy Wick) a Lochlyn Munro (Eddie). (mzss1)