poster

Quick (festivalový název)

 • Jižní Korea

  Kwik

 • Jižní Korea

  (Jižní Korea)
 • anglický

  Quick

Akční / Komedie / Thriller

Jižní Korea, 2011, 115 min

 • lennyd
  ****

  Kdysi býval jedním z členů motocyklového gangu, ale dnes už je jen obyčejný poslíček. Až do chvíle, kdy se shodou okolností přilba s výbušninou octne na hlavě jeho dávné lásky, a on musí plnit rozkazy neznámého šílence, jinak helma (i s hlavou v ní) exploduje. A explozí nebude málo - neznámý telefonista rád vyhazuje věci (a budovy, a lidi) do vzduchu, a poslíček za něj dělá onu černou práci... Nejdřív si odbudu tu hlavní výtku - Korejci jsou pekelně uřvaní, a furt jen s šílenými grimasami pobíhají a řvou (extrémně je to vidět v závěrečné scéně, která je naprosto šílená). Tak a nyní už jen to pozitivní - scénář mne docela bavil, a ač si matně vzpomínám, že jsem už něco podobného viděl, tak i tato korejská varianta mne dost bavila. Svůj díl na tom má vizuální zpracování, které je naprosto brilantní, a dá se říct, že od první minuty do poslední se stále něco děje (něco bouchá, auta lítají vzduchem, motorky sviští), a když už se nic neděje, tak se dá obdivovat ladná postava hlavní (a vlastně jediné) ženské hrdinky v přiléhavé motocyklové kombinéze.... Rozhodně doporučuji počkat až do závěrečných titulků, které sice neobsahují zpackané záběry, ale naopak jak celé natáčení probíhalo a jak si kaskadéři zase jednou pěkně mákli...(27.5.2014)

 • Flipnic
  ****

  Naprosto perfektní akčně-komediální oddechovka!! Tohle mi fakt na vánoční svátky sedlo!! Ztřeštěná komedie vykrádající pár západních, podobně laděných filmů. I tak si jde však svojí typickou "korejskou" cestou, což znamená mraky barev, úúúžasný vizual, spousta humoru snoubící se s napětím, nonstop akce, uvřeštěná holka, neschopní policajti, spousta výbuchů atd. atd. ... Prostě paráda!! Hlavně nebrat nic vážně, je to prostě oddechovka, vypnout mozek a bavit se. ("Tady jsem poprvé viděl, jak letící kovový plech rozřízne jedoucí auto podélně!!" :-))) ).(26.12.2011)

 • vitekpe
  **

  Nekdo tady kolem pise, ze je to jako Rychle a zbesile na motorkach. Neni. To by nejdriv rychle a zbesile museli jeste vic zbesit a pak mozna...i kdyz. Proste asijska silenost, ktera mohla byt klidne kreslena, a ktera je urcena predevsim teenagerskym vyznavacum asijskeho humoru. Ktery je prece jen hodne jiny nez ten nas... Cili jako naprosto odpocinkova zabava bez zapojeni mozku to muze jednou zafungovat. :) Aneb dostal jsem co jsem ocekaval.(17.3.2015)

 • zipacna
  ****

  Super akční komedie. Sice zde není moc dobrých rvaček, ale silničních honiček je tady dost. Počítačové efekty jsou pravda trochu slabší a někdy hodně přestřelené, ale v pohodě to jde strávit. Humor se mi hodně zamlouval, u některých scén jsem se málem po*** smíchy. Například když polda ukazuje na vlak něco jako time-out, aby ho zastavil, to jsem si musel dát pauzu abych to rozdejchal. A policejní šéf byl skvělý. Jeho vztekání mi připadalo dobře zahrané.(28.8.2013)

 • sniper18
  ****

  Je to dosť dobrá akčná komédia. Má celkom dobrý príbeh o najlepšom motorkárskom kuriérovi, ktorý dostane za úlohu porozvážať niekoľko balíčkov, ale neznámy muž v telefóne mu oznámi, že sa v nich nachádzajú bomby a každú z nich musí rozviezť v časovom limite, inak exploduje výbušnina v prilbe jeho bývalej priateľky, ktorá si práve objednala jeho služby. A tak musí nielen unikať pred políciou, ktorá ho považuje za teroristu, ale aj prísť na to, kto mu to urobil. Spracovanie je na tom dobre, nie je tu prakticky nič originálne, film je kombináciou Nebezpečnej rýchlosti, Taxi a tretieho Kuriéra, len v komediálnejšom prevedení, ale film sa ani na nič iné nehrá, už od úvodných minút sa začne zábavná dynamická akčná jazda, ktorá až na kľudnejšie podaný stred filmu trvá väčšinu času, tu sa stále niečo deje a je to celkom slušná zábava, ale časom už film aspoň trochu zvážnie, aby sa nielen zistila motivácia muža v telefóne, ktorá síce nie je originálna, ale aj tak mám tento štýl rád a v tomto prípade som ho ani nečakal a aj celkovo je záverečná fáza iná, ako zvyšok filmu, ale o nič horšia. Akcie je tu dosť a je nadmieru vydarená. Tvoria ju hlavne rôzne naháňačky, ktoré sú až prekvapivo veľkolepé, rozmanité a zábavné, je tu množstvo zničených dopravných prostriedkov a zaujímavých efektov, ktoré síce väčšinou nie sú dokonalé, ale keďže sa jedná o komédiu, tak to vôbec neprekáža a poteší aj plno slušných explózií. Ani sa nedá vybrať to najlepšie, všetka akcia je vydarená, ale zaujali ma hlavne takmer identické verzie scén z iných filmov, ako deštrukčná naháňačka z Ostrova, súboj z Polnočného vlaku alebo explózia zo Swordfish. Čo sa týka humoru, tak nie je práve originálny alebo zvlášť nápaditý, také sa tu nájdu možno dve situácie, inak je väčšinou založený na silnom prežívaní toho, čo sa práve deje, ale vo filme s touto tématikou mi to sadlo, takže som sa bavil. Herecké obsadenie sa mi páči, Lee Min-Ki v hlavnej úlohe je bez problémov, ale o dosť lepšia je Kang Ye-Won, ako jeho spolujazdkyňa proti svojej vôli, ktorá ma svojimi reakciami bavila prakticky celý čas a k tomu viacero slušných vedľajších postáv ako Ko Chang-Seok alebo Kim In-Kwon. Réžia a technická stránka síce za žánrovým vrcholom o niečo zaostávajú, ale inak sú až prekvapivo dobré. Dostal som presne to, čo som chcel, nenáročnú ničím originálnu akčnú zábavu a to tento film splnil dobre. 75%(17.6.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace